Centrum Edukacji Archeologicznej Błękitny Lew

adres
80-748 Gdańsk, Chmielna 53 (Spichlerz Błękitny Baranek) pokaż na mapie
telefon
58 320-31-88
kasy:  
58 320-31-88
e-mail
c...@archeologia.pl pokaż
www
www.blekitnylew.pl
godziny otwarcia
wt-nd9:00 - 17:00
w wakacje czynne od 9:00 do 18:00

O nas

Centrum Edukacji Archeologicznej "Błękitny Lew" mieszczące się w spichlerzu "Błękitny Baranek" jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Centrum Edukacji Archeologicznej "Błękitny Lew" mieści się w liczącym siedem kondygnacji Spichlerzu "Błękitny Baranek" - jedynym w Gdańsku z zachowaną oryginalną, XVII-wieczną konstrukcja drewnianą. We wnętrzu można obejrzeć wystawy prezentujące wyniki badań archeologicznych i antropologicznych prowadzonych w ostatnich latach w Gdańsku i ożywione postaci jego mieszkańców sprzed siedmiuset lat.

ULICZKA HANZEATYCKA
Na pierwszym piętrze muzeum znajduje się Uliczka Hanzeatycka, która jest repliką fragmentu średniowiecznego Gdańska. Można tu obejrzeć warsztaty i postacie z epoki, poczuć zapachy dawnego miasta i posłuchać ulicznego gwaru. Rysy twarzy i sylwetki są dokładnie zrekonstruowane na podstawie badań antropologicznych szkieletów odnalezionych pod Halą Targową w Gdańsku.

GDAŃSK W ŚWIECIE HANZY
Na drugim piętrze zobaczymy wystawy prezentujące potęgę handlową Gdańska i wysoki poziom gdańskiego rzemiosła w okresie hanzeatyckim. Można tu obejrzeć najciekawsze znaleziska i wyniki badań wykopaliskowych gdańskich archeologów. Dwa kina z filmami o średniowiecznym Gdańsku oraz prezentacje multimedialne opisujące wystawy są atrakcyjną formą pogłębienia wiedzy o Gdańsku, również dla najmłodszych zwiedzających.

BŁĘKITNY BARANEK DLA DZIECI
Muzeum przygotowało szereg atrakcji także dla najmłodszych gości. Multimedialny i interaktywny charakter wystaw sprawia, że są one przystępne dla dzieci. W trakcie zwiedzania można nie tylko powąchać i posłuchać odgłosów średniowiecznego Gdańska, ale także przymierzyć hełmy rycerskie i wziąć do ręki kopie zabytków. Na najmłodszych czeka piaskownica, w której można odkopać skarby i zamienić się w małego archeologa.

Centrum prowadzi wykłady i warsztaty w czasie ferii i wakacji, organizuje również urodziny dla najmłodszych.

GODZINY OTWARCIA

wrzesień - czerwiec
od wtorku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 17:00
lipiec - sierpień
od wtorku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 18:00

CENY BILETÓW

8 zł - Ulgowy
10 zł - Normalny
26 zł - Rodzinny
60 zł - Przewodnik
30 zł/ 40 zł - zajęcia dla przedszkolaków (grupa do 15/ do 25 osób)
40 zł/ 50 zł - lekcja muzealna (grupa do 20/ do 30 osób)
przejdź do pełnej mapy »

Wideo