Imprezy i wydarzenia

Dni Otwarte Koszar - Święto 13 Dywizjonu Okrętów

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
5 kwietnia 2013 (piątek)
godzina:
9:00 - 13:30
miejsce:
Gdynia, Port Wojenny, ul. Śmidowicza
bilety:
wstęp wolny
Służą pod flagą NATO, niszczą powojenne uzbrojenie minowe spoczywające na dnie mórz Europy Północnej, uczestniczą w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach na morzu - to tylko część zadań okrętów 13 Dywizjonu Trałowców. W piątek, 5 kwietnia, mija 67 lat od utworzenia tej jednostki. Uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godzinie 08:00 podniesieniem wielkiej gali na wszystkich okrętach 13 Dywizjonu Trałowców.

W piątek, 5 kwietnia, od godziny 09:00 do godziny 13:30, będzie można wejść do portu wojennego (Gdynia, ul. Śmidowicza, za gdyńskim terminalem kontenerowym) i uczestniczyć wraz z marynarzami w ich święcie. Będzie można zobaczyć pokazy, uzbrojenie i wyposażenie jednostek Dywizjonu, a także, jak wygląda służba na okrętach.
PROGRAM "DNI OTWARTYCH KOSZAR"

· 09:00-10:00 - pokaz sprzętu i uzbrojenia niszczyciela min ORP "Mewa" i Grupy Nurków Minerów;
· 10:00-11:00 - pokaz ratownictwa morskiego;
· 11:00-12:00 - pokazowe gaszenie pożarów i udzielanie pierwszej pomocy na ORP "Wdzydze";
· 10:00-13:00 - dla przybyłych gości serwowana będzie marynarska grochówka z kuchni polowej.


13. Dywizjon Trałowców jest jednostką przeznaczoną do wykonywania zadań obrony przeciwminowej - trałowania, poszukiwania, wykrywania i niszczenia min, niszczenia zagród minowych oraz obrony przeciwminowej zespołów okrętów na przejściu morzem. Jeden z okrętów wchodzący w skład dywizjonu, niszczyciel min ORP "Mewa", był pierwszym polskim okrętem, który na stałe podniósł flagę Paktu Północnoatlantyckiego. Było to w 2002 roku, kiedy to okręt wszedł w skład Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO. Obecnie, od stycznia br., w składzie tego Zespołu operuje niszczyciel min ORP "Czajka".Dodaj zdjęcie

Opinie (31)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Pod patronatem