Wydarzenie

Gdańsk Dźwiga Muzę

data:
21 - 23 lipca 2017
miejsce:

Plac Zebrań Ludowych  mapa

adres:
Gdańsk, Brama Oliwska
organizator:
Scena Muzyczna Gdańsk
bilety:
20 - 55 zł - szczegóły w opisie
Kup bilet
PATRONAT

Festiwal w całości poświęcony kulturze tańca. Od dziewięciu lat w okresie wakacyjnym Plac Zebrań Ludowych w centrum Miasta Gdańska, zostaje przekształcony w miasteczko festiwalowe ze strefami tanecznymi, strefą regeneracji, muzyczną sceną główną, dance parkiem, wypełniając się kilkutysięcznym tłumem miłośników różnych współczesnych stylów tanecznych, twórców i fanów street art'u i muzyki z całej Polski i z zagranicy.Magię tego wydarzenia i miejsca tworzą
młodzi ludzie, emanujący niezwykłą energią i radością, płynącą z autentycznej pasji jaką jest dla nich taniec i muzyka.

Już teraz wiemy, kto zagra podczas tegorocznej edycji Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę! Wśród artystów całego line up'u pojawiły się takie zespoły jak: Kękę, Bonson, Zeus, Bednarek, Grubson, Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Last of the Real, Organek oraz Kult! Wychodzi na to, że ta edycja zapadnie wszystkim w pamięci!

Kto jeszcze nie ma planów na wakacje, niech szybko zapisuje w kalendarze 21-23 lipca 2017 roku, to będzie dobry weekend! Nie może Was tam zabraknąć!

HOUSE - Michel 'MEECH' Onomo
Uczył się tańca już od najmłodszych lat, głównie w rodzinnym kręgu w związku z czym taniec ma we krwi.

Specjalizuje się w dwóch stylach tańca : Hip-hop Newschool oraz House Dance w którym to czuję się najlepiej.

Jego kariera prowadziła od Stanów Zjednoczonych po Japonie, w czasach gdy kultura Hip-Hop dopiero rozkwitała. Poznał i uczył się od wielu pionierów tańca takich jak: Afrika Bembaataa, Brian Green, Mc Hammer, lock Greg Campbell, Popin ' Pete, Ken Swift, Poe One.

"Meech" odnosi wiele zwycięstw w rodzinnej Francji, jak i za granica. House Dance Contest w Nowym Jorku, Standing Just Man w Paryzu, taneczne potyczki z Cergy, Funkin stylez w Niemczech i KCMO w Kansas City.

Grupy do których formacji przyczynił się Michel:

Athis-mons (junior Tis-style, Tis style, Unity)
Session of Style (zenska grupa)
O'Trip House
ZULU
7TH ELEMENTS
THE FOR AN EXCHANGE

Jego artystyczne wizje dały początek festiwalowi Session of Style i Athis-Mons w których grupy rywalizują na międzynarodowej arenie.

W miedzy czasie Meech pracował nad własnym projektem który wprowadził w życie w 2007roku. Jest nim choreografia o nazwie "Music beat my Feelin' - Âm' Nimale". Onomo jest nie tylko tancerzem i choreografem, ale także kompozytorem muzyki. Tworzy światowe choreografię, bierze udział w walkach ulicznych, zawodach a muzyka to jego cały świat.

Obecnie Michel zajmuje się promowaniem swoich projektów. Poświęca dużo czasu na szerzenie świadomości kultury hip hop jak i zmian które w niej zachodzą. Jego największą pasją jest taniec i przekazywanie tej sztuki młodszym pokoleniom.

BREAKDANCE - Bboy Kuzya

Oleg Kuzya Kuznietsov. Urodziłem się w Rosji na Syberii. Całe życie mieszkałem na Ukrainie. Czułem, że urodziłem się by tworzyć. Obecnie reprezentuje Breaknuts Crew i mieszkam w Polsce. Jestem w grze od 2007 roku, a od 2009 zacząłem brać udział w różnego rodzaju zawodach, jamach, bitwach, warsztatach i festiwalach w postsowieckich krajach związkowych. Od 2011 roku krążę po międzynarodowych zawodach organizowanych w Europie. Dużo podróżuje i zawsze chce czerpać nowe inspiracje i wiedzę od ludzi, których spotykam. Próbuję znaleźć własną drogę myślenia i zawsze jestem gotowy dzielić się swoją wizją hip -hopu i breakingu z innymi ludźmi!'


Informacja o biletach:
- 20zł - Dzień 1 (Piątek)
- 20zł - Dzień 2 (Sobota)
- 25zł - Dzień 3 (Niedziela)
- 55zł - Karnet 3-dniowy

Przeczytaj także

  • Kto zagra na festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę? wideo
    1 maja 2017 (39 opinii)

    Kult, Organek, Fisz Emade, Grubson, Ten Typ Mes i Bednarek to niektórzy z artystów, którzy wystąpią w dniach 21-23 lipca na festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę. Na Placu Zebrań Ludowych nie...

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez