oceń »

Karczemki

adres
Gdańsk

O nas

Dzielnica Karczemki jest usytuowana pomiędzy po zachodniej stronie Obwodnicy Trójmiasta, tuż obok Węzła Karczemki.

Karczemki administracyjnie wchodzą w skład dzielnicy Kokoszki. Usytuowane po zachodniej stronie Obwodnicy Trójmiasta, tuż obok Węzła Karczemki. Karczemki składają się z sieci uliczek o wdzięcznych nazwach, pochodnych roślin.

Po prawej stronie ulicy Kalinowej zabudowa domów jednorodzinnych szeregowych, tzw. "fińskich", po lewej - szeroki pas zieleni, za którym także zabudowa jednorodzinna - osiedle "Jaśminowy Stok". Jadąc ulicą Kalinową do końca widzimy budynki wchodzące w skład osiedla "Różany Stok" oraz "Storczykowe", obydwa składające się z budynków wielorodzinnych.

Na Karczemkach znajdują się kilka osiedlowych sklepów spożywczych, zakład fryzjerski (sauna, solarium, fitness) a nawet sklep zoologiczny i pizzeria. Niebagatelne znaczenie ma też bliskie sąsiedztwo centrum handlowego - Auchan i Leroy Merlin.

Jest tu bardzo dużo zieleni, małe natężenie ruchu kołowego, od czasu do czasu wspaniały spokój przerywają jedynie siadające na płycie lotniska w Rębiechowie samoloty. W rejonie ulicy Kalinowej zorganizowane są dwa boiska sportowe, gdzie młodzież często rozgrywa mecze. Podwórka i ogródki przydomowe są fantastycznie zagospodarowane. Mieszkańcy bardzo dbają o estetykę otoczenia, prześcigając się w tworzeniu wielobarwnych kwiatowych kompozycji. Także mieszkańcy budynków wielorodzinnych w piękny sposób ukwiecają swoje balkony, a bliskie sąsiedztwo lasu zachęca do spacerów, np. do Matemblewa.

Połączenie autobusowe z centrum Gdańska jest dogodne. Dzięki rozbudowie Węzła Karczemki oraz powstaniu trasy W-Z do centrum Gdańska można bardzo szybko dojechać samochodem. Można w ciągu kilku minut zjechać na także na obwodnicę trójmiejską i w zasadzie bez konieczności przejazdu przez miasto dojechać zarówno do Gdyni, Tczewa czy Elbląga oraz wyjechać na autostradę A1.

Galeria zdjęć

Podyskutuj o tej dzielnicy na forum Karczemki