oceń »

Dąbrowa

adres
Gdynia

O nas

Jedna z gdyńskich dzielnic położona przy trójmiejskiej obwodnicy. Jest typową miejską sypialnią z zabudową powstałą głównie w latach 90 -tych.

Dąbrowa położona jest na zachód od trójmiejskiej obwodnicy, chociaż w zasięgu administracyjnym dzielnicy znajduje się także główny obiekt handlowy tego obszaru miasta -hipermarket Tesco. Ofertę handlowo - usługową uzupełniają ponadto liczne sklepy zlokalizowane na terenie dzielnicy.

Zabudowę Dąbrowy stanowią przede wszystkim budynki mieszkalne. Są to głównie szeregowce oraz kilkupiętrowe budynki wielorodzinne. Nie brakuje również małych domów jednorodzinnych. Wprawdzie na Dąbrowie nie żadnego typowo miejskiego parku, aktywny wypoczynek umożliwiają lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które otaczają dzielnicę praktycznie ze wszystkich stron. Wartym odwiedzenia miejscem na Dąbrowie jest Góra Donas, na szczycie której powstała wieża telekomunikacyjna z tarasem widokowym. Roztacza się z niej wspaniały widok na Trójmiasto oraz podgdyńskie miejscowości.

Bliskie sąsiedztwo z obwodnicą trójmiejską pozwala na łatwy dojazd w inne obszary aglomeracji. Ponadto kursuje tutaj kilka linii autobusowych oraz trolejbusowych.

Galeria zdjęć

Podyskutuj o tej dzielnicy na forum Dąbrowa