Imprezy i wydarzenia

Kurka Wodna

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 kwietnia 2017 (niedziela)
godzina:
17.00
miejsce:

Teatr Na Plaży  mapa

adres:
Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
bilety:
25 zł , ulgowy 20 zł
PATRONAT

KURKA WODNA
reż. Joanna Zdrada, prod. Teatr na Plaży

Specjalnie z okazji Weekendu z Witkacym, który odbędzie się w dniach 27-23 kwietnia 2017, Teatr na Plaży wyprodukuje i zaprezentuje premierowo dramat "Kurka Wodna", będący połączeniem spektaklu i inscenizowanego czytania.Będzie to kolejna w tym roku produkcja po "Lśnieniu" i cyklu spektakli "Teatrzyku Zielone Oko", w których uznani zaproszeni na sopocką scenę reżyserzy przygotowują w ciągu kilku dni pełnowymiarowy spektakl, w którym wprawdzie aktorzy czytają swoje teksty z kartki, ale jest to spektakl z całą oprawą - od muzyki, strojów, scenografii i rekwizytów po ruch sceniczny. W przypadku "Kurki Wodnej" zaproszenie do wyreżyserowania inscenizowanego czytania przyjęła Joanna Zdrada, a wystąpią w niej m.in. aktorzy Teatru Wybrzeże, Teatru Boto oraz Teatru na Plaży.

Kurka Wodna jest wspaniałym przykładem "czystej formy" w teatrze. Dramat ukazuje rozpad rodziny a co za tym idzie rozpad wartości społecznych czy kulturowych co doprowadza do nieuchronnej rewolucji. Jest to również dramat o artyście, o poszukiwaniu własnego miejsca i celu w życiu. Wszystkie te wyjątkowo ważne tematy są jednak ukryte pod płaszczykiem komediowej i absurdalnej fasady, której Witkacy był absolutnym mistrzem.

Wystąpią: Sylwia Góra-Weber, Jacek Bała, Jakub Kornacki, Krzysztof Gordon, Tobiasz Cytrowski, Piotr Kosewski, Reżyseria, scenografia i scenariusz: Joanna Zdrada,
Produkcja: Teatr na Plaży

Joanna Zdrada
Absolwentka Vysokej Školy Múzických Umení w Bratysławie - kierunek reżyseria teatralna i dramaturgia. Debiutowała w Teatrze a.ha w Bratysławie w roku 2007 sztuką Desdemona Pauli Vogel. Współpracuje z teatrami w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Jej spektakle zdobywały wielokrotnie nagrody na festiwalach teatralnych. Jest również autorką większości scenografii do swoich spektakli. Jej najnowszym spektaklem są "Baloniarze" Gdańskiego Teatru Miniatura (premiera kwiecień 2017).

W ramach imprezy

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij