Wydarzenie

Open'er Festival

data:
28 czerwca - 1 lipca 2017
miejsce:
Gdynia
bilety:
w przedsprzedaży 349 zł - szczegóły w opisie

16. edycja Open'er Festival - 28.06-1.07.2017 - największego festiwalu muzycznego w Polsce!Radiohead to bez wątpienia jedna z najważniejszych współczesnych grup muzycznych, a z całą pewnością najbardziej wpływowa. Powstali w 1985 roku w Abingdon, niecałe 20 kilometrów od Oxfordu, z którym zespół kojarzony jest do dziś. Skład zespołu od samego początku jest niezmienny: Colin Greenwood , Jonny Greenwood, Ed O'Brien, Philip Selway i Thom Yorke.

Radiohead sprzedali do dziś blisko 30 milionów płyt na całym świecie, ale to nie sukces komercyjny jest w ich wypadku najważniejszy. Każdy z kolejnych albumów - w sumie mają ich w oficjalnej dyskografii aż dziewięć - zapisał się w historii muzyki jako osobny głos i "nowe otwarcie". Do ich najważniejszych dzieł zalicza się "OK Computer" z 1997 roku oraz wydany 3 lata później "Kid A". Oba albumy nie tylko stały się kamieniami milowymi w dyskografii zespołu, ale zdefiniowały także całą nowoczesną muzykę poprzez mariaż alternatywnego rocka z elektroniką, jazzem, krautrockiem, a nawet awangardą. Zarówno "OK Computer" jak i "Kid A" znalazły się na czele muzycznych podsumowań nie tylko w latach swoich premier, ale także całej dekady (lub dekad, jeśli "Kid A" uznawamy za album wydany w latach dwutysięcznych), zgodnie zostały uznane za płyty wybitne.Kolejny znaczącym ruchem inspirowanym przez zespół była redefinicja procesu wydawniczego. Swój 7 studyjny album zatytułowany "In Rainbows" Radiohead wydali praktycznie bez promocji, a o jego cenie (lub jej braku) decydował odbiorca.

Ostatni album Radiohead ukazał się 8 maja tego roku. "A Moon Shaped Pool", oczekiwany od co najmniej dwóch lat, a jego premiera została poprzedzona dwoma singlami: "Burn The Witch" i "Daydreaming". Tegoroczna, już zakończona trasa promująca wydawnictwo, składała się z zaledwie 26 koncertów na całym świecie. Dziś staje się jasne, że Radiohead będą koncertować także w przyszłym roku, a na ich trasie znajdzie się koncert na Open'er Festival, w środę, 28 czerwca 2017!

więcej informacji wkrótce!


Informacja o biletach:
Early Bird Tickets
Sprzedaż od 11.09.2016 do 15.12.2016 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.)

Karnety 4-dniowe i karnety 4-dniowe z polem z możliwością zapłaty w dwóch częściach.

karnet 4-dniowy – 469 PLN

karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 549 PLN

Karnety weekendowe.

karnet weekendowy (pt., sob.) – 349 PLN

karnet weekendowy + pole namiotowe (pt., sob.) – 409 PLN

Pula karnetów Early Bird wynosi 10 000 szt.

http://www.alterart.pl/shop/sklep.php?mode=1&cat=2

przeczytaj także:

  • Radiohead na Open'erze w Gdyni wideo
    20 października 2016 (80 opinii)

    Organizatorzy Open'era czekali na tę wiadomość aż 15 lat. 28 czerwca 2017 roku po raz pierwszy w Gdyni, po raz pierwszy na festiwalu, wystąpi zespół Radiohead.

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Minione podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez