2.4
oceń »

Politechnika Gdańska

adres
80-233 Gdańsk, Gabriela Narutowicza 11/12 pokaż na mapie
 
inne oddziały
telefon
58 348-67-00
e-mail
rekrutacja@pg.gda.pl
www

Aktualne imprezy

O nas

Dyplom Politechniki Gdańskiej jest jak przepustka do lepszego świata!
Oferujemy 37 kierunki studiów na 9 wydziałach. Obecnie studiuje tu ok 25 000 osób. Sprawdź nas: http://pg.edu.pl/rekrutacja

Politechnika Gdańska należy do najczęściej wybieranych uczelni w kraju. Piąty raz z rzędu uplasowała się na drugim miejscu w ministerialnym rankingu mierzącym popularność uczelni wśród kandydatów na studia.
Absolwenci politechniki z łatwością znajdują pracę po ukończeniu studiów, nierzadko z sukcesem tworzą i prowadzą własne firmy. Co ważne, jak wynika z ogólnopolskiego badania, zarobki absolwentów Politechniki Gdańskiej pod względem wysokości, są na trzecim miejscu wśród absolwentów szkół wyższych w kraju.

Nasi absolwenci o swojej Alma Mater:

Łukasz Osowski, prezes i współzałożyciel firmy IVONA SOFTWARE - AMAZON COMPANY, absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki: "Politechnika Gdańska to dla mnie przede wszystkim ludzie - Ci, którzy tę wiedzę zdobywają, ale też ludzie, którzy starają się tę wiedzę przekazać. Można się paradoksalnie nauczyć bardzo wiele zarówno od jednej, jak i od drugiej grupy. Politechnika, wiedza i ci ludzie dają pewność siebie. Dzięki temu, że tu byłem mogłem stwierdzić jaka jest moja wartość i potem zdecydować, że chcę pracować w jakiejś firmie, a następnie zdecydować, że chcę założyć swoją własną firmę."

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska: "Dla mnie, jak i dla mojego ojca, dla moich dzieci, bo w końcu trójka dzieci studiuje na politechnice, studiowanie na polibudzie w Gdańsku było wielkim zaszczytem, wielką przygodą. To bardzo renomowana uczelnia. Studiowało się tutaj tak dobrze, że było to przynajmniej 6 lat - dotyczy to także mojego ojca czy mnie. Okupowaliśmy generalnie rodzinnie wydział budownictwa albo architektury."

Galeria zdjęć

Opinie


2.4

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  4
   
 • zajęcia dodatkowe:
  1
   
 • wyposażenie:
  4
   
 • przystępność cen:
  1
   
 • ocena ogólna:
  2
   
średnia ocena (max 6.0)
2.4

Nie polecam studiowania Elektrotechniki - niestacjonarne Politechnika Gdańska

Nie polecam studiowania elektrotechniki - studia niestacjonarne. Na 3 semestrze jest przedmiot maszyny elektryczne, który prowadzi pewien specyficzny człowiek. Przedmiot ten możecie zdawać latami, nawet 5-6 lat. Człowiek ten potrafi wyzywać ludzi na laboratorium min. osły, barany itd. Nie potrafi wytłumaczyć pewnych spraw a później wymaga od człowieka nie wiadomo czego. Egzamin z maszyn składa się z : zaliczenia laboratorium min.obecność na wszystkich laboratoriach, napisanie wszystkich wejściówek ( pozytywnie! ), wyczarować idealne sprawozdanie ,następnie Pan i władca decyduje kto ma prawo pójść na egzamin pisemny. Jeżeli zdacie egzamin pisemny przechodzicie do następnego levelu którym jest egzamin ustny a jak słabo napiszecie egzamin to idziecie do laboratorium i macie egzamin praktyczny z łączenia maszyn. Oczywiście na egzaminie ustnym poruszane są kwestie , które nigdy nie były ani na wykładach ani laboratoriach. Dożoooooooooo by o tym pisać, całe szczęście że skończyłem z tą pseudo uczelnią i teraz studiuje na University of London.

 • mikos (mężczyzna, 19-30 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: 2013
 • Polecam innym: nie
 • Status: zrezygnowałe(a)m z nauki
  • poziom nauczania:
   4.0
    
  • zajęcia dodatkowe:
   1.0
    
  • wyposażenie:
   4.0
    
  • przystępność cen:
   1.0
    
  • ocena ogólna:
   2.0
    
  średnia ocena (max 6.0)
  2.4