oceń »

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej oraz Fundacja Teatru

adres
81-718 Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2 pokaż na mapie
telefon
58 550-10-01, 501-483-017  fax:  58 550-10-01
kasy:  
501-483-017, 513-179-238
e-mail
teatr-atelier@sopot.pl
www
www.teatratelier.sopot.pl

Napisali o nas

zobacz wszystkie (62) »

O nas

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej powstał w Sopocie w 1989 roku.
Założycielem i dyrektorem Teatru jest niemiecki reżyser i aktor André Ochodlo.

Teatr Atelier, im. Agnieszki Osieckiej

Dyrektor: Andre Hübner-Ochodlo

Sopot, Aleja Franciszka Mamuszki (na plaży przy Grand Hotelu)

informacja i rezerwacja: (058) 555 14 84

Fundacja Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Impresariat: Barbara Wiszniewska

biuro - ul. Al. Mamuszki 2, 81-874 Sopot

tel./fax: (058) 550 10 01

Obiekt prezentowany w Przewodniku po Trójmieście

Teatr Atelier osiągnął wiele sukcesów w kraju i za granicą. Wielkim wydarzeniem okazała się między innymi premiera sztuki Jacka St. Burasa, pt.: "Sen o życiu", napisana specjalnie dla tego teatru. Był również jedynym reprezentantem Polski na Festiwalu Młodych Teatrów Europejskich w Menden. Brał ponadto udział w Dniach Kultury Polskiej w Mainz, gościł na scenach Krakowa (Teatr STU), Warszawy (Teatr Studio, Teatr Mały), Wrocławia (Kalambur), Poznania, Szczecina (Opera), Katowic, Hamburga, Frankfurtu nad Menem, Kilonii, Kolonii, Frankenthalu, Düsseldorfu oraz uczestniczył w wielu festiwalach teatralnych w Polsce i Niemczech.

Nazwisko Agnieszki Osieckiej związane jest zarówno z Teatrem jak i z Sopotem. Artystkę zafascynowała atmosfera wielonarodowościowej i bujnej twórczości otaczająca Teatr Andre Hübnera-Ochodlo.

Lato i jesień 1996 roku to końcowy czas współpracy Agnieszki Osieckiej z Teatrem. W ciągu krótkiego okresu artystce udało zrobić się nad wyraz wiele. Przede wszystkim dokonała niezwykłych przekładów pieśni żydowskich Mordechaja Gebirtiga, które złożyły się na recital André Hübnera - Ochodlo "Shalom", zaprezentowany przez Teatr Atelier już po śmierci poetki w sierpniu 1997 roku.

"Przekazała temu teatrowi swoje wielkie artystyczne i życiowe doświadczenie. To, że Teatr nosi dziś jej imię, jest dla niego zaszczytem, ale jest także hołdem złożonym przez jego twórców i współtwórców oddaniu, jakim ta wielka artystka go darzyła. Dość nieoczekiwanie tedy mały teatrzyk "na piasku" wyrósł na zjawisko teatralne w skali ogólnopolskiej." - napisali twórcy teatru.

Nadanie imienia Agnieszki Osieckiej Teatrowi Atelier odbyło się w sierpniu 1997 roku, towarzysząc premierze spektaklu "Do dna".

Z teatrem związani są wybitni artyści: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Marek Richter, Jerzy Satanowski, Przemysław Gintrowski, Ewa Kornecka, Krzysztof Gordon, Ewa Kasprzyk, Ewa Błaszczyk, Marzena Trybała, Alina Lipnicka, Jarosław Tyrański, Barbara Dziekan

To graliśmy

więcej »

przejdź do pełnej mapy »