Imprezy i wydarzenia

Amber Fest

data:
9 września 2017 (sobota)
godzina:
11:00 - 24:00
miejsce:

Stadion Energa Gdańsk  mapa

adres:
Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (Letnica)
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Stało się już tradycją, że na początku września przy Stadionie Energa Gdańsk, mieszkańcy Trójmiasta i turyści spotykają się na Pomorskim Święcie Piwa. Bogaty program wydarzenia to całodzienna rozrywka w postaci koncertów, atrakcji i konkursów, a także festynu dla dzieci. Uczestnicy biorą udział w uczcie produktów regionalnych.Organizatorami Amber Fest są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Wejście na teren Amber Fest jest bezpłatne. Tegoroczny festiwal będzie zlokalizowany na Parkingu P3, czyli od strony Amber Expo.

W sobotę 9. września bramy Stadionu Energa Gdańsk zostaną otwarte o godzinie 11:00 rozpoczynając tym samym święto dla całych rodzin. Przygotowano liczne atrakcje i animacje dla dzieci. Otwarta zostanie bezpłatna strefa gier i zabaw z dmuchańcami oraz przeprowadzone zostaną liczne konkursy z nagrodami. Także i w tym roku na terenie imprezy znajdziemy kilkadziesiąt stoisk z regionalnymi potrawami Kaszub, Kociewia, Żuław i nie tylko. Dodatkowo zaplanowano pokazy live cooking oraz warzenia piwa. Otwarta będzie także FUN ARENA - największe centrum rozrywki na Pomorzu. Pierwszą część pikniku rodzinnego prowadził będzie Michał Turek.

O godzinie 16:30 nastąpi uroczyste odszpuntowanie beczki, rozpoczynając tym samym oficjalnie festiwal piwa, który poprowadzi Wojciech Tremiszewski. Na żywo wystąpią: zespół LAYO, MITRA oraz Maciej Borowicz - wokalista i kompozytor, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, który brał udział w m.in.: musicalu "The Witness", programie "Droga do gwiazd", koncertach telewizyjnych. Maciej jest frontmanem formacji Hopkele i Deadly Plants. Od 22:00 do północy będzie można bawić się na DJ-party.Amber Fest to doskonała okazja do spróbowania większości piw z Browaru Amber. Z okazji Pomorskiego Święta Piwa, browar uwarzy specjalne piwo w serii Po Godzinach, będzie też prezentował nowe piwa, które w tym roku pojawiły się w ofercie.

- Podczas AMBER FEST staramy się zawsze pokazać jak najszerszą ofertę piw z naszego browaru. W tegorocznej edycji będą to m.in.: Pszeniczniak, APA, Koźlak, Grand Imperial Porter, Złote Lwy, Amber Czarny Bez oraz specjalnie uwarzone na okazję imprezy piwo marcowe. Jest to tradycyjny styl mocno związany z imprezami piwnymi - mówi Marek Skrętny Dyrektor marketingu w Browarze Amber.

Warte uwagi są odbywające się podczas AMBER FEST, wydarzenia piwne. Tradycyjnie już przeprowadzimy pokazy warzenia piwa. Podczas całego dnia będzie można dowiedzieć się więcej o składnikach i o samym rzemiośle piwowarskim. Doświadczeni piwowarzy domowi udzielą instrukcji jak uwarzyć pierwsze piwo w domu. AMBER Fest to także świetna okazja do tego aby łączyć różne style piwne z bogactwem regionalnej kuchni - dodaje Marek Skrętny

- Rok do roku, rozwijamy ofertę produktów regionalnych i atrakcji dla uczestników Amber Fest. Dlatego na drugiej edycji frekwencja przekroczyła tę z pierwszego Amber Fest, a w tym roku mamy nadzieję na pobicie kolejnego rekordu pod względem liczby uczestników - mówi Dawid Szpinek, Dyrektor ds. Marketingu i Imprez Masowych, Stadion Energa Gdańsk. - Nic nie łączy ludzi tak, jak wspólne spędzanie czasu, wspólne biesiadowanie. Razem z Browarem Amber zadbamy o dobrą atmosferę wydarzenia.

Partnerami wydarzenia są: PEPSI, Port Service, Piekarnia & Cukiernia Andrzej Szydłowski.
Patronat honorowy nad Amber Fest objęli: Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk.
Patronami medialnymi zostali: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza oraz Co Jest Grane.

Archiwalne edycje imprezy

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.