blog FORUM GDAŃSK 2014

Wybierz najlepszy Twoim zdaniem blog pisany przez gdańszczan lub o Gdańsku. Gdańska blogosfera jest różnorodna w formie i treści więc oddaj głos na bloga, który najbardziej Ci się podoba. Głosowanie odbywa się w dniach od 25 września 2014 godz. 12:00 do 5 października 2014 godz. 12:00. Wybrana przez was blogerka lub bloger na uroczystej Gali Blog Forum Gdańsk 2014 otrzyma statuetkę "Blog of Gdańsk 2014 Czytelników".

Głosowanie zakończone

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek odbędzie się 26 października 2014 podczas uroczystej Gali Blog Forum Gdańsk 2014.

 • 3citizens

  www.3citizens.pl3citizens

  Blog o nas, naszych zainteresowaniach, przeżyciach i wszystkim co nas kręci.

 • Architekt Na Szpilkach

  www.architektnaszpilkach.plArchitekt Na Szpilkach

  Blog architekta, mieszkanki Gdańska, o architekturze, przestrzeni miasta, wnętrzach. Najważniejsze działy bloga to "W moim obiektywie" - architektura i wnętrza fotografowane przez autorkę, i "Wnętrza filmowe" - autorskie analizy filmowych scenografii.

 • B*Anita - Podążam swoją drogą

  www.banita.travel.plB*Anita - Podążam swoją drogą

  Blog opowiada o drodze do spełnienia marzeń.O tym jak pewnego dnia zrezygnowałam z pracy, kupiłam bilet, zostawiłam męża w domu i wyjechałam na pięć miesięcy sama do Ameryki Środkowej. Od tej pory wciąż jestem w drodze i o tym właśnie piszę.

 • Biegowy Świat

  http://biegowyswiat.pl/Biegowy Świat

  Biegowy Świat, to miejsce pełne marzeń i sportu utworzone przez Gdańszczankę dążącą do realizacji swych celów . To miejsce sportowych porad, przepisów oraz zdjęć ze sportowych wydarzeń.

 • Blog Trzech Miast

  http://trzymiasta.wordpress.com/Blog Trzech Miast

  blog opisujący życie mieszkańców trzech miast, przenikanie się poszczególnych - lokalnych - światów. to co łączy i to co dzieli. terytoria wspólne i odrębne małe ojczyzny, tożsamość i świadomość miejsc. codzienność, współczesność, historia. antropologia.

 • blog.gdansk4u.pl

  http://blog.gdansk4u.pl/blog.gdansk4u.pl

  Dowiedz się co w morzu szumi. Relacje z imprez, zapowiedzi wydarzeń, atrakcje Gdańska i wiele innych ciekawych tematów do znalezienia na blog.gdansk4u.pl.

 • BlogoTech

  http://www.blogotech.euBlogoTech

  BlogoTech - strona poświęcona nowinkom technicznym, testom, recenzjom i ogólnym przemyśleniom itp

 • Ciornaofca

  http://ciornaofca.blogspot.com/Ciornaofca

  Mój blog jest blogiem lifestyle'owym. Piszę o modzie, kosmetykach, codzienności, życiu w pięknym Gdańsku :) Moje zdjęcia są zawsze z Gdańskiem w tle :)

 • Co warto czytać?

  http://cowartoczytac.blog.pl/Co warto czytać?

  Blog o wartościowych książkach. Recenzje nowości i klasyki, tomików wierszy, kryminałów i fantastyki, powieści polskich i obcych. Relacje ze spotkań autorskich. Informacje o akcjach blogerów, nagrodach literackich itp.

 • D&P blog

  www.dp-good-for-you.blogspot.comD&P blog

  Recenzje kosmetyków, porady dotyczące urody, walka z przeciwnościami losu dnia codziennego.

 • Dusiowa Kuchnia

  www.dusiowakuchnia.plDusiowa Kuchnia

  Kolorowo, pysznie i prosto - blog kulinarny gdańszczanki ze smakowitymi przepisami oraz recenzjami restauracji z Trójmiasta.

 • Dziennik Bożeny Wąs

  sytuacja.blox.plDziennik Bożeny Wąs

  Dziennik Bożeny. Bożeny Wąs. Eksplozje rzeczywistości, które dopadają Bożenę nieustannie, wiernie relacjonuje jej Sekretarka.

 • Edukator Medialny

  http://edukatormedialny.plEdukator Medialny

  „Edukator Medialny” został założony, żeby promować wyjście poza wąskie ramy myślenia o mediach i edukacji. Dlatego od początku na blogu pojawiają się teksty, które przedstawiają niestandardowe podejście do edukacyjnego zastosowania mediów.

 • Elected stories

  www.electedstories.comElected stories

  Urywki rzeczywistości przeplatane okruchami historii w spojrzeniu Ślązaka mieszkajacego w Gdańsku. Opisane angielszczyzną, dla niemówiacych po polsku przybyszów oraz ciekawych z drugiego końca świata by odkryli to miejsce.

 • eskaem.pl - szybka kultura miejska

  http://eskaem.pleskaem.pl - szybka kultura miejska

  eskaem.pl - szubka kultura miejska - to najprostszy, najszybszy, choć nie najłatwiejszy sposób o informowaniu o trójmiejskiej kulturze. Codzienny kwadrat z ręcznie przygotowana zawartością, mówiący o tym co dziś wydarzy się w Gdańsku, ale nie tylko.

 • Frajda nad morzem

  http://www.frajdanadmorzem.pl/Frajda nad morzem

  Blog o podróżowaniu z dziećmi autobusem po Trójmieście.

 • Gdanskpoludnie.pl

  Gdanskpoludnie.plGdanskpoludnie.pl

  Gdanskpoludnie.pl to blog opisujący codziennie problemy mieszkańców południowej części Gdańska, opisuje m.in.: zagadnienia komunikacyjne oraz rozwój otaczającej infrastruktury. Poprzez swoją działalność wpływa na poprawę otaczającej nas rzeczywistości.

 • IgersGdansk

  igersgdansk.tumblr.comIgersGdansk

  @IgersGdansk to fotoblog trójmiejskiej społeczności fanów Instagrama i fotografii mobilnej założony w 2011 r. przez Jarosława Marciuka. IgersGdansk organizuje także spoktania, plenery forograficzne w nieznanych miejscach Trójmiasta. Dołącz do #IgersGdansk

 • Ja Lubię Media a Ty? - Reklama, YouTube, VFX i Postprodukcja

  http://lubiemedia.pl/Ja Lubię Media a Ty? - Reklama, YouTube, VFX i Postprodukcja

  YouTube, Marketing, Cycki i Koty - tu jest wszystko! Skupiam się na tym co widać na ekranie - video, reklamy i efekty specjalne to moje przekleństwo słuzbowo i prywanie. Zastanawiasz się czemu "jak to jest zrobione" ogladając film? U mnie znajdziesz odp

 • JackGraal.com

  http://jackgraal.comJackGraal.com

  JackGraal.com powstał z myślą o video recenzjach i recenzjach gier, filmów, książek, nowych technologii i życia. Oprócz tego od czasu do czasu pojawiają się również relacje i wrażenia z wydarzeń, pokazów i konferencji oraz inne formy komentowania kultury.

 • Just a simple couple

  http://justasimplecouple.blogspot.com/Just a simple couple

  Ten blog jest o nas. Jesteśmy parą od dwóch lat i postanowiliśmy podzielić się naszym światem z innymi. Ola to bardziej moda, książki i gotowanie, a Bartek to chłopak, którego fascynuje blogowanie, elektronika i rower.

 • Klosinski.net

  www.klosinski.netKlosinski.net

  Blog dla nacji kreacji, czyli społeczności ludzi twórczych i otwartych. Miejsce dla estetów ceniących dobry design. Odnajdzie się tu nie tylko szeroko rozumiana branża kreatywna, ale też każdy, kto na co dzień kreuje, wymyśla.

 • Kochamy Żuławy

  http://kochamyzulawy.wordpress.com/Kochamy Żuławy

  Żuławy to region wypełniony zabytkami, krajobraz ciągnący się aż po odległy horyzont, cisza i spokój jakiego próżno szukać w innych miejscach. Tutaj można zatracić się i zapomnieć o reszcie świata! P.S. Już działa Stowarzyszenie "Kochamy Żuławy":)

 • Konsumentalista.pl

  http://www.konsumentalista.plKonsumentalista.pl

  Przewodnik dla świadomych klientów. O manipulacjach stosowanych w sprzedaży. O prawach konsumentów i obowiązkach sprzedawców. Oceny promocji. Porównania i analizy produktów.

 • Kotów Trojga Przypadki

  http://www.kotowtrojgaprzypadki.pl/Kotów Trojga Przypadki

  Kot Teofil o sobie, swoim kumplu Stefanie, Podwładnej i innych kotach. Wszyscy z Gdańska - mieszkamy we Wrzeszczu. Blogujemy nieprzerwanie od 2009. Czynnie wspieramy działania Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego, również na łamach bloga.

 • Książkozaur

  www.ksiazkozaur.plKsiążkozaur

  Książki warte pożarcia dla dużych i małych. Rzadko wszechobecne hity, za to często przykurzone i zapomniane lektury. Wiele różnych gatunków, które można zamknąć w słowach "dobra literatura".

 • Latamy z Gdańska

  http://latamyzgdanska.pl/Latamy z Gdańska

  Planowanie podróży to nasza specjalność! Najlepsze promocje lotnicze, inspiracje podróżne - wszystkie informacje w jednym miejscu.

 • Lisia Mama

  http://lisiamama.blogspot.com/Lisia Mama

  Lisia Mama sprawdza sama! I recenzuje, by ułatwić innym rodzicom podjęcie decyzji o zakupach dla siebie i maluchów. Często nie jesteśmy świadomi tego, co jest wokół nas, tak blisko naszego nosa. Ja staram się to przybliżać moim czytelnikom :)

 • Love 2 Work

  http://love2work.pl/Love 2 Work

  Love 2 Work to wspólny projekt dwóch bliźniaczek, o byciu freelancerem, samorozwoju, stawianiu sobie wysoko poprzeczki, energii. ,,buy one get one free’’ – taką oto promocję na starcie otrzymują nasi Czytelnicy :)

 • Lucy eS

  http://www.bylucy.es/Lucy eS

  Piszę, bo lubię. Z urodzenia prowincjuszka, z zamieszkania wielkomieszczanka, socjolożka i prawniczka, empatyczna introwertyczka, z silnie zaznaczoną perspektywą macierzyńską.

 • Made by Gigi

  http://madebygigi.blogspot.com/Made by Gigi

  Made by Gigi to blog kreatywny, o pasjach i moim życiu codziennym w Gdańsku. Jest tam moja biżuteria, pomysły, zdjęcia i życie. To co mnie napędza do działania i ludzie z którymi lubię spędzać czas. Moja perspektywa, moja twórczość, spory kawałek mnie.

 • Mama mniej zapracowana

  www.mamamniejzapracowana.plMama mniej zapracowana

  Blog parentingowo-lifestylowy. O byciu Mamą, właścicielką firmy, projektantką we własnej firmie. Blog o kobiecie i jej rozterkach. Blog o byciu twórcą, rękodzielnikiem. Blog o życiu i problemach z nim związanych.

 • Mamo, kocham Cię

  http://mamokochamcie.pl/Mamo, kocham Cię

  Mamo, kocham Cię to blog parentingowy. Opisuje życie młodej, która będąc na studiach urodziła synka. Blog pachnie miłścią. Jest swoistą mieszaniną opisu życia codziennego, a także wywiadów z innymi mamami. Strona ma być inspiracją dla początkujących matek

 • Matka Polka

  www.matka-polka.comMatka Polka

  Luźne, pełne humoru spojrzenie na macierzyństwo, dzieci i małżeństwo. Blog o życiu, pracy, wychowaniu, modzie, kulinariach i podróżach, podany w przyjemny i lekkostrawny sposób.

 • Mech na słomianym dachu

  www.babazewsi.plMech na słomianym dachu

  ZOBACZYĆ ZANIM ZNIKNĄ - to motto tej weekendowej turystyki po płotach i krzakach. Przypomnieć piękno popadających w ruinę domów, dworów, wiatraków. Usłyszeć historię ludzi z pasją. Może po raz ostatni. Zanim odejdą.

 • MOJA SZUFLADA

  www.mojaszuflada.blog.plMOJA SZUFLADA

  Z biur do chmur... Gdyby była taka akcja, to mój blog właśnie w nią by się wpisywał. Niejednokrotnie prosto z pracy jechałem na lotnisko, by także prosto z pociągu albo samolotu wracać do pracy. Zapiski z podróży (i nie tylko) prowadzę już blisko 10 lat.

 • Moje Dzieci Kreatywnie

  http://mojedziecikreatywnie.blogspot.com/Moje Dzieci Kreatywnie

  Mój blog to moja pasja, robię to co kocham, dzięki blogowaniu znalazłam pracę, inspiruję ludzi, tworzę, piszę i marzę. Dzielę się swoimi pomysłami, zabawami i przemyśleniami, a wiele z nich realizuję z dziećmi podczas kreatywnych warsztatów w Gdańsku.

 • Moje miasto Gdańsk

  http://mojemiastogdansk.blox.plMoje miasto Gdańsk

  Gdańsk i jego życie moimi oczami. Sprawy mniej i bardziej ważne, co dzieje się w Gdańsku i na co warto zwrócić uwagę. Ciekawe miejsca i ludzie.Trochę miejsca poświęcam polityce lokalnej - głownie przed wyborami, abyśmy wiedzieli, na kogo oddajemy głos.

 • MrCichy

  http://mrcichy.plMrCichy

  Po prostu - blog do czytania. Lifestyle, thinkstyle, podróże, recenzje, ciekawostki. No i humor.

 • Najlepszy Blog na Świecie

  http://kubrynska.com/Najlepszy Blog na Świecie

  Jak zostać blogerem i nie zarobić na tym ani grosza.

 • Nerdy Cookin'

  http://nerdycook.in/Nerdy Cookin'

  Nerdzica w kuchni - przepisy inspirowane popkulturą.

 • Netka z Gdańska

  http://netka.gda.plNetka z Gdańska

  Aktualności, spostrzeżenia na temat biznesu, ekologii, turystyki, a także historii i kultury regionu gdańskiego.

 • Neurolution - wiemy więcej o Tobie niż twoja żona

  neurolution.plNeurolution - wiemy więcej o Tobie niż twoja żona

  Blog dotyczy komunikacji niewerbalnej, psychologii oraz zawiera sporo analiz zachowań osób z pierwszych stron gazet. Jest elegancko fajnie i tak dalej.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 • Nolifestyle

  http://nolifestyle.com/Nolifestyle

  Blog miejsko-fotograficzny. Nolifestylowy, bo są ciekawsze rzeczy do przekazania niż styl życia.

 • o Matko WaRiatko

  http://omatkowariatko.pl/o Matko WaRiatko

  Blog parentingowy. Opisuje jak macierzyństwo wygląda naprawdę - bez lukru, cukru pudru i kolorów tęczy. Z płaczem, krzykiem, bezradnością. I z bezgraniczną miłością. Perypetie Matki WaRiatki i jej pierworodnego syna Wojtusia - Żabka.

 • Opinie, pochwały, krytyki, banały.

  http://zawada.radiogdansk.pl/index.php/blogerzy/robert-zawadaOpinie, pochwały, krytyki, banały.

  Zostałem zaproszony do pisania bloga na platformie Radia Gdańsk.Jestem.pilotem, autorem książki "Związane skrzydła", komentatorem wydarzeń lotniczych, społecznych, politycznych.Piszę o wszystkim czym chcę się podzielić z innymi w sposób trochę nowatorski.

 • Polish & Cookies

  http://www.polishcookies.plPolish & Cookies

  Moje miejsce w sieci, gdzie łączę dwie nietypowe, pozornie niezwiązane ze sobą pasje - artystyczne zdobienie paznokci i dekorację ciasteczek. Tematyczne pary cukrowo-lakierowe to mój znak rozpoznawczy :)

 • Politechnika Fashion

  http://politechnikafashion.blogspot.com/Politechnika Fashion

  Politechnika Fashion to pierwszy w Polsce blog i projekt o modzie studenckiej, na dodatek modzie na polibudzie... Nie brakuje zatem wrażeń:) Sukcesywnie łamiemy stereotypy o uczelniach technicznych i inspirujemy innych studentów do działania.

 • Rock'N'Karol

  http://rocknkarol.plRock'N'Karol

  Recenzje, przemyślenia, opinie - wszystko o muzyce. Blog w Gdańsku narodzony, muzykę pochodząca z Gdańska wychwalający, innych części świata nie pomijający. I nie trzymający się konkretnej szufladki muzycznej.

 • Run Around The Lake

  http://runaroundthelake.blogspot.com/Run Around The Lake

  Blog o bieganiu dookoła jeziora, które rozrosło się do obszaru całego Trójmiasta. Blog o tym jak bieganie dla zdrowia przerodziło się w biegi ultra - dla każdego. I o tym jak grupą czterech przyjaciół pokonalismy biegiem Trójmiasto dookoła.

 • Ruszaj w Drogę! - podróże i ciekawe miejsca w Polsce

  http://www.ruszajwdroge.plRuszaj w Drogę! - podróże i ciekawe miejsca w Polsce

  Pozytywny przewodnik Kasi i Macieja po Trójmieście, Kaszubach, Żuławach i całej Polsce. Ciekawe #miejscaKtore inspirują, porady i opinie, wydarzenia, sylwetki #ludziezPasja, zdjęcia i filmy pokazujące, że Polska jest piękna i że warto poznać Ją bliżej.

 • SIX LETTER CITY

  http://sixlettercity.wordpress.com/SIX LETTER CITY

  Blog o architekturze i miastach - nie tylko na sześć liter. Nie do końca serio, ale o ważnych i poważnych sprawach związanych z tym, czym architekt żyje na co dzień: przestrzenią, projektowaniem oraz odkrywaniem miast (także Trojmiasta).

 • Slow life, czyli w swoim własnym tempie

  http://slowlife-by-marzena.blogspot.comSlow life, czyli w swoim własnym tempie

  Między wieloma pasjami, sukcesami i porażkami spełniam marzenia i motywuję innych do szukania własnego tempa oraz równowagi w życiu. Nie walczę z czasem, a on nie walczy ze mną. Zachęcam do filozofii slow life, która uczy najzwyczajniej celebrować życie.

 • Śliwkowska w kuchni

  http://sliwkowskawkuchni.wordpress.com/Śliwkowska w kuchni

  Blog kulinarny, który powstał z miłości do jedzenia i dzielenia się przepisami z innymi. Stawiam na proste, domowe dania, w sam raz na długie posiłki z najbliższymi. Gotowanie to dla mnie sposób na relaks i okazja do celebrowania małych przyjemności.

 • Tatowy

  http://tatowy.pl/Tatowy

  Hej, to ja – Tata Marek. Możesz mi mówić Ojcze, ale lepiej po imieniu :) Nic mi tak w życiu nie wyszło, jak zęby i Córka, o której jest ten blog.

 • Tekstualna

  http://www.tekstualna.pl/Tekstualna

  Tekstualna jest blogiem parentingowym. Rodzinnym – tak. O stylu życia – tak. Mamuśkowym – nie. Jest parentingowy, bo to słowo, prócz tego, że bardzo mi się podoba, jest dynamiczne, aktywne, nowoczesne, świadome. Takie, jak ja.

 • The Blush Spot

  http://theblushspot.blogspot.com/The Blush Spot

  The Blush Spot to blog, który powstał, abym mogła dzielić się z Czytelnikiem tym, co w najprostszy sposób ubarwia nam codzienność - modą, książkami, muzyką, jedzeniem. To blog modowy, lifestylowy, kulturalny kierowany do szerokiego spektrum odbiorców.

 • Trening Kariery

  www.treningkariery.plTrening Kariery

  Blog, który z założenia ma pomagać innym w osiąganiu swoich celów. Poruszam tematykę kariery i rozwoju osobistego, pokazując sprawdzone rozwiązania i ciekawe case study.

 • Trójmiasto Okiem Dziecka

  http://trojmiasto-okiem-dziecka.blogspot.com/Trójmiasto Okiem Dziecka

  Na swoim blogu chcę pokazać jak ciekawie można spędzać czas w Gdańsku i okolicy z dziećmi. Opisuję różne ciekawe miejsca, muzea parki itp mojego ulubionego miasta, chcą pokazać jak spędzić aktywnie czas i zaszczepić dzieciom miłość do poznawania świata.

 • Vadim Pacajev blog

  www.vadimpacajev.comVadim Pacajev blog

  Vadim Pacajev - mieszkaniec Gdańska, nosi go strasznie gdziekolwiek byle dalej od domu. Wiecznie zdziwiony otaczającą go rzeczywistością. Z natury czepialski i szukający dziury w całym. Na blogu niestety pozostaje sobą.

 • W domu Antoludka

  http://antoludkowo.blogspot.comW domu Antoludka

  ANTOLUDKOWO to ciekawe, kreatywne, jedyne w swoim rodzaju miejsce na kuli ziemskiej. To właśnie tutaj powstają wyjątkowe, rozpływające się w ustach słodkości, oraz niesamowite ręcznie wykonywane bibeloty :)

 • Wielki apetyt

  http://www.wielkiapetyt.com/Wielki apetyt

  Na blogu zachęcam sowich czytelników do przygotowywania pysznych dań i/lub deserów w zaciszu własnej kuchni. Pokazuję, że smacznie gotować może każdy, wystarczą dobre chęci i odrobina wiedzy, którą możecie znaleźć właśnie u mnie.

 • Z Gdańska Do

  zgdanskado.blogspot.comZ Gdańska Do

  Na blogu dzielimy się swoją pasją, którą bez wątpienia są podróże. Wrzucamy relacje z naszych wypraw małych i dużych oraz informacje praktyczne, a wszystko to okraszamy zdjęciami, aby zachęcić do samodzielnego wypadu za miasto albo... jeszcze dalej.

 • z2strony

  www.z2strony.plz2strony

  W Gdańsku byliśmy Panią hr-owiec i Panem architektem, ale przez ostatnie 4 lata po prostu Magda i Tomek w podróży dookoła świata. Na blogu opisujemy niezwykłe miejsca,inspirujących ludzi, fotografujemy krajobrazy, zagłębiamy się w inne kultury.

 • Znajkraj. Turystyka i krajoznawstwo

  http://www.znajkraj.pl/Znajkraj. Turystyka i krajoznawstwo

  Nasze podróże na rowerach i nartach biegowych, po Polsce i Europie. Wśród ulubionych Beskid Niski, Polska Egzotyczna, Góry Izerskie, ale także fiordy Norwegii, Alpy, Morawy, czy wyjątkowo atrakcyjna, tegoroczna Rumunia.

 • Żona Marynarza

  www.zonamarynarza.plŻona Marynarza

  Blog o żonach marynarzy i dla żon i ich marynarzy. Miejsce spotkań podobnych doświadczeń i wspólnego stylu życia. Czyli trochę przestrzeni dla ludzi morza. Dużo o relacjach w związkach i o obalaniu stereotypów. Trochę luzu oraz porad życiowych i prawnych.