• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Otwarty Kurort Kultury: Ateliers BRODWINO

Wydarzenie w ramach

Biblioteka Sopocka zaprasza na akcje-instalacje artystyczne w kierunku doświadczenia twórczego mieszkańców i afektywnej redefinicji przestrzeni publicznej.

Miejscem pełniącym centrum informacji i komunikacji, forum dyskusyjnego oraz zaplecza warsztatowego będzie Filia 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Brodwinie.

MICRO-ATELIERS
uczestnicy: dzieci w wieku 5-12 lat

miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie, Filia 7


Warsztaty będące rodzajem gry symulacyjnej, zabawy integracyjnej lub doświadczenia artystycznego, których głównym celem będzie poruszenie tematyki tożsamości europejskiej, dialogu kultur, esencji tożsamości lokalnej w kontekście tożsamości europejskiej. Podstawą zajęć będzie nauka przez zabawę, integracja uczestników wokół zaproponowanej tematyki, rozwój pozytywnej relacji z tematem, zaangażowanie i zachęcenie do samodzielnych poszukiwań zainspirowanych treścią zajęć. Zapisy na warsztaty będzie prowadzić Filia 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Zajęcia nr1 (18.07.2011, godz. 16.00-18.30)
"Małe kroki w dużym świecie: podłogowa EUROgra planszowa"


Zajęcia nr2 (19.07.2011, godz. 16.00-18.30)
"Co czytają dzieci w świecie?: zabawa i baśnie z różnych stron świata". Teatr przedmiotów. 


Zajęcia nr3 (20.07.2011, godz. 16.00-18.30)
"Europa w kłopotach czyli dziecięce pogotowie sztuki"

Zajęcia nr4 (21.07.2011, godz. 16.00-18.30)

"EURO-instalacja na wakacjach"

MENTAL-SPA: instalacja
23-24 lipca 2011, godz. 12.00-21.00
23 lipca 2011, godz. 18.00 otwarty warsztat twórczy
miejsce: stawek, okolice Nauczycielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Sopot Brodwino


Forma mobilnej przestrzeni relaksacyjno-wypoczynkowej z kompleksem czytelniczym, którą mieszkańcy mogą czasowo "zamieszkać". Przedmiotem eksploracji artystycznej w projekcie będzie umysł i zabiegi artystyczno-pedagogiczne mające na celu jego kreatywne odświeżenie.

Pomysł instalacji odwołuje się do tradycji miasta Sopotu jako uzdrowiska, w którym szczególne znaczenie odgrywa woda: materia kojąca i uzdrawiająca, będąca głównym elementem zabiegów zdrowotnych i estetycznych.

Autorzy projektu proponują więc regenerację myślową poprzez dekonstrukcję reprezentacji umysłowych i mentalny masaż literacki, wprowadzenie do kreacji poezji impensamentalnej oraz zabawy wielozmysłową kompozycją okolicznościową.

Podstawową materią instalacji będą książki, służące jako materiał konstrukcyjny, ale również przedmiot publicznej eksploracji podczas pokazowych warsztatów kreacji artystycznej.

W sobotę 23 lipca o godz. 18.00 podczas instalacji odbędzie się otwarty warsztat twórczy.

MOBILNY GABINET BEZPOŚREDNIEJ DEMOKRACJI
nagranie: 7-18 czerwca 2011, ekspozycja 18-31 lipca
miejsce: lokalne przestrzenie komercyjne (m.in. Filia 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie; sklepy "Merkus" oraz "Owocowy Świat") w godzinach otwarcia placówek


"Rozmowa jest również formą sztuki" 1972, Joseph Beuys

Projekt składa się z dwóch części: przygotowanie, nagranie i montaż materiału pokazowego (w formie video) oraz ekspozycja w/w materiału w przestrzeni publicznej dzielnicy Sopot-Brodwino.

Część pierwsza projektu (nagranie materiału pokazowego) będzie składać się z wypowiedzi i wywiadów nagranych z mieszkańcami dzielnicy w różnych kontekstach przestrzeni publicznej, dotyczących swojego doświadczenia i przeżyć związanych z podróżami. Rozmowy/monologi dotyczyć będą impresji, opinii, wyobrażeń, doświadczeń, marzeń i planów na przyszłość związanych z poznaniem przestrzeni poza-lokalnej, podróży realnych lub wyobrażonych.

Część druga projektu polegać będzie na ekspozycji nagranego materiału w lokalnych przestrzeniach komercyjnych (m.in. Filia 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie; sklepy "Merkus" oraz "Owocowy Świat").

Celem projektu jest konfrontacja codziennego życia mieszkańców, załatwiania codziennych spraw, chwilowych planów na "tu i teraz", tego co widoczne i teraźniejsze, z tym co niewidzialne, wewnętrzne, osobiste, wyobrażone i dalekie. W ten sposób projekt stanie się formą dialogu między rzeczywistością publiczną i osobistą, wymiarem lokalnym i pozalokalnym, rzeczywistym i wyobrażonym.

Przeczytaj także

Opinie