Imprezy i wydarzenia

patronat trojmiasto.pl
 • podziel się na Facebooku
 • dodaj kanał RSS
 • prześlij artykuł
 • drukuj artykuł
 • podziel się na Facebooku

Kolosy - 17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

pokaz, spotkanie, zlot

data:
13 - 15 marca 2015
miejsce:

Gdynia Arena  mapa

adres:
Gdynia, Kazimierza Górskiego 8

17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów może jeszcze nie lada dzień, ale jednak coraz bliżej. Dlatego nie zaszkodzi sobie odświeżyć, co, gdzie, kiedy, jak i do kiedy. Najważniejsza, bo najbliższa, data: 15 stycznia 2015. To nieprzekraczalny termin nadsyłania zgłoszeń do Kolosów 2014, Fotoplastykonu i Nagrody im. Andrzeja Zawady.Wszystkie istotne informacje dotyczące zasad udziału w Kolosach 2014 oraz kryteriów, na podstawie których będą oceniane zgłoszenia i kwalifikowane poszczególne wyprawy, znajdziecie TUTAJ . Natomiast regulamin i formularz dotyczący Nagrody im. Andrzeja Zawady ściągniecie ze strony www.gdyniaturystyczna.pl.

Wszystkie wymagane formularze należy wypełnić i przesłać pod wskazane adresy w nieprzekraczalnym terminie: do 15 stycznia 2015 roku. To warunek konieczny, by móc wziąć udział w imprezie jako prelegent/ka.

Drugi ważny termin, o którym warto pamiętać to oczywiście 13-15 marca 2015 roku. Od piątku do niedzieli - tak samo jak w ostatnich latach - w drugi pełny weekend marca. Kolosy. Trzy dni pokazów i pełny przegląd wszystkiego, co wartościowe w polskich podróżach w roku 2014.

W tym roku do dyspozycji będziemy mieli nie tylko - jak zwykle - halę Gdynia Arena z dużą salą mieszczącą jednorazowo 4 tys. widzów oraz z mniejszą salą seminaryjną, ale po raz pierwszy w naszej historii również dwie sale w bardzo nowoczesnym Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Aleja Zwycięstwa 96/98). Do większej z nich, 330-osobowej, przenosimy Fotoplastykon, czyli pokazy, które miały dotąd miejsce w sali seminaryjnej Areny - będzie trzy razy więcej miejsca, większy ekran, wierzymy więc, że ta zmiana wszystkim (i widzom, którzy do tej pory zwykle oglądali pokazy Fotoplastykonu w sporym ścisku, i prelegentom) wyjdzie na dobre. Natomiast w mniejszej, 90-osobowej sali PPNT, przez cały czas będziemy transmitowali "na żywo" to, co dzieje się na dużej sali w Arenie. Nikt więc niczego nie przegapi.

Co w takim razie w "zwolnionej" sali seminaryjnej?

Sporo.

I ciekawie.

W piątek historyczna niespodzianka (zdradzimy na razie tylko, że będzie w nią zamieszany Chopin), w sobotę spotkania z autorami książek, w niedzielę zaś warsztaty i - nazwa sali zobowiązuje - seminaria.

A poza tym po staremu, czyli:
- kilkadziesiąt najważniejszych przedsięwzięć podróżniczych i eksploracyjnych ubiegłego roku na dużej sali
- salon mediów podróżniczych (czasopisma i wydawcy książek)
- salon sprzętu outdoorowego
- wystawy zdjęć
- i przez cały czas mnóstwo - naprawdę MNÓSTWO - inspiracji.

Na zakończenie zaś - najpierw - retrospektywa poświęcona historii polskiego polarnictwa (jest dziedzina, w której Polacy odegrali rolę niemniej istotną w skali świata niż w himalaizmie, a jednak nazwiska jej przedstawicieli nie są tak rozpoznawalne jak zdobywców ośmiotysięczników - postaramy się coś z tym zrobić) - Od Arctowskiego i Dobrowolskiego, przez Siedleckiego i Birkenmajera aż po czasy współczesne - wreszcie zaś w niedzielę, 15 marca 2015 roku wręczenie - już po raz szesnasty - najbardziej prestiżowych polskich nagród podróżniczych.

Organizatorami 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są agencja Mart i miasto Gdynia, które jest także sponsorem strategicznym imprezy. Sponsorem głównym Kolosów jest wiodąca marka outdoorowa The North Face®.

Na razie to tyle, śledźcie naszą stronę i naszego facebooka, stopniowo będziemy podawać coraz więcej informacji o Kolosach 2014.

I nie zapomnijcie o terminie nadsyłania zgłoszeń: 15 stycznia!

Do zobaczenia w Gdyni, nie może Was tam zabraknąć.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Kolosów, czyli -> http://kolosy.pl/

w ramach imprezy odbywa się:

Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor:
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 1)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Pod patronatem

Najpopularniejsze w serwisach

Aktualne konkursy

 • Przejdź

  3 podwójne zaproszenia

  kategoria: koncerty

  zakończenie: 29.01 (Czwartek)

 • Przejdź

  3 podwójne zaproszenia

  kategoria: koncerty

  zakończenie: 04.02 (Środa)

 • Przejdź

  5 podwójnych 1-godzinnych biletów na basen...

  kategoria: obiekty

  zakończenie: 29.01 (Czwartek)