• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka Bez Granic

lip 19-21

piątek - niedziela

bilety 180 zł
Kup bilet
paź 20

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 120-180 zł
Kup bilet
Wystąpią:
Sopocka Orkiestra Promenadowa
Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk
Zespół Tańca Ludowego Neptun z AWFiS w Gdańsku


folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Ignacy Wiśniewski Trio
Ignacy Jan Wiśniewski - fortepian
Adam Żuchowski - kontrabas
Paweł Osicki - perkusja

Zagan Acoustic
Paweł Zagańczyk - akordeon
Joachim Łuczak - skrzypce
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Jarosław Stokowski - kontrabas
Trzeba Marzyć - dzieci z Winda - GAK z towarzyszenie zespołu Mariusza Wali

Informacje o twórcach:
Sopocka Orkiestra Promenadowa od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza - muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową - arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

Zespół Pieśni i Tańca " Gdańsk" jest zespołem Gdańskiego Archipelagu Kultury, który kontynuuje działalność grupy powstałej w 1972 roku o tej samej nazwie. Długie tradycje pozwoliły na wypracowanie stylu i charakteru naszych tancerzy. Członkami Zespołu jest młodzież z Trójmiejskich szkół oraz uczelni.
Zespół w swoim repertuarze prezentuje barwne i ciekawe tańce polskie. Do przepięknej muzyki Tomasza Kiesewettera wykonuje poloneza z mazurem, kujawiaka z oberkiem i oczywiście skocznego i żywiołowego krakowiaka. Ponad to bawi swych widzów uroczymi Suitami, które oddają charakter prezentowanego regionu jak Suita Tańców Kaszubskich, Suita Tańców Rzeszowskich oraz Rzeszowsko-Przeworskich. Nie można tu nie wspomnieć o lubianej przez publiczność figlarnej polce warszawskiej. Wszystkie programy wykonywane są w autentycznych strojach, które swoją urodą i niepowtarzalnością oddają charakter polskiej kultury.

Zespół Tańca Ludowego "Neptun" - Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
Powstał z miłości do tańca, z potrzeby serca w 1984 roku. Przez 30 lat serce zostawiło w Zespole blisko 500 muzyków, tancerzy i studentów. Uczestnictwo w tak wielkim przedsięwzięciu, jakim jest pielęgnowanie tradycji narodowych poprzez działalność w Zespole było i jest motywowane chęcią reprezentowania Miasta Gdańska, Regionu Pomorskiego, a przede wszystkim Polski w różnego rodzaju festiwalach, koncertach i spotkaniach promujących nasz kraj. Członkowie ZTL "Neptun" 21 razy wyjeżdżali za granicę, 14 wyjazdów połączonych było z udziałem w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Podczas wszelkiego rodzaju koncertów zespół stara się tak prezentować tańce narodowe i regionalne, aby ukazać choćby niewielki wycinek polskiej kultury. Jest to szczególnie istotne podczas festiwali zagranicznych, gdzie najczęściej jest on jedynym zespołem reprezentującym Polskę. Tak było między innymi w Hiszpanii, w Jałcie na Krymie i w Portugalii, gdzie kultura taneczna jest w tych miejscach Europy prawie nieznana. Z tego względu ukazanie kultury polskiej, wyrażonej w tańcu, muzyce i śpiewie daje ogólny pogląd mieszkańcom innych krajów na temperament, charakter i żywiołowość Polaków. Kierownikiem zespołu jest dr Dancewicz -Nosko, wykładowca, specjalistka w zakresie folkloru kaszubskiego.

Ignacy Wiśniewski Trio - projekt JAZZ SHIRIM

Liderem zespołu jest pianista i kompozytor Ignacy Jan Wiśniewski. Muzyka formacji to fuzja jazzu eksperymentalnego z muzyką współczesną. Zespół powstał przy tworzeniu muzyki teatralnej do spektaklu Każdy Przyniósł Co Miał Najlepszego w 2013 roku, a następnie zrealizował projekt muzyczny The Abstract Trio prezentujący kompozycje lidera. Muzyka projektu jest sumą teatralnych odniesień i eksperymentatorskich doświadczeń członków grupy. W efekcie utwory, zaskakują formą - od miniatur po wieloczęściowe suity, spektrum wielobarwnego brzmienia, nawiązującego do sonorystycznych poszukiwań. Doświadczenie i wirtuozeria Adama Żuchowskiego, twórcze i innowacyjne podejście Pawła Osickiego w połączeniu z wrażliwością i pięknymi tematami autorskich kompozycji lidera Ignacego Jana Wiśniewskiego otwierają przed odbiorcami unikatową przestrzeń muzyczną.

Zagan Acoustic kwartet instrumentalny od ponad 10 lat występujący na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był ciekawą formą poszukiwań po muzyce improwizowanej. Dziś Zagan Acoustic to grupa przyjaciół realizująca pomysły muzyczne z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej czy klezmerskiej. Trzon repertuaru stanowią autorskie kompozycje zarejestrowane na debiutanckiej płycie "3:1" jak również utwory z drugiej płyty "Folk&Roll" zawierącej utwory polskich kompozytorów inspirowanych folkiem.
Zagan Acoustic bierze udział w wielu interesujących projektach muzycznych występując z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wyraziste brzmienie, duża witalność, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Ponad sześćset koncertów zagranych od momentu powstania zespołu to występy na antenie radia, telewizji, koncerty filharmoniczne, kameralne, teatralne, klubowe a nawet flashmob. Od 2012 roku dedykowane Jakubowi Kubali - pierwszemu klarneciście zespołu.
www.acoustic.zagan.pl

---------
Organizator: Winda - Gdański Archipelag Kultury
Wydarzenie współtworzone z Zespołem Pieśni i Tańca "Gdańsk"
Wydarzenie w ramach
JUBILEUSZU 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańska

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5 zł
wstęp: 5 zł
(Bilety sprzedajemy w Teatrze Leśnym przed wydarzeniem. Nie rezerwujemy miejsc.)

Opinie