Imprezy i wydarzenia

Ogród 2017

data:
5 - 7 maja 2017
miejsce:

Park Kolibki w Orłowie  mapa

adres:
Gdynia, al. Zwycięstwa 291
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na imprezę "Ogród" 2017 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni dr Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Stowarzyszenia Ogrodników i Projektantów Terenów Zieleni w Gdańsku. Od 10 lat impreza odbywa się w Gdyni, w miejscu wymarzonym do tego typu spotkań, a to tego położonym bezpośrednio na granicy Sopotu z Gdynią.Impreza "Ogród" 2017 to wystawa i kiermasz ogrodniczy ale także piknik dla miłośników przyrody, kwiatów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Do udziału w imprezie zaproszono ok. 100 firm z całego kraju, głownie bezpośrednich producentów, co daje gwarancję jakości a także możliwością nawiązania bezpośredniego z nimi kontaktu.

"Atrakcje" "Ogród" - to przede wszystkim okazja do dokonania zakupu w dużym wyborze kwiatów i roślin bezpośrednio od szkółkarzy i ogrodników. To także okazja do uzupełnienia narzędzi ogrodowych by usprawnić prace we własnym ogrodzie. Wybór donic, mebli ogrodowych i galanterii ogrodowej - na początku wiosny jest bardzo atrakcyjna okolicznością.

"Ogród" - to także piknik rodzinny. Organizatorom imprezy zależy na stworzeniu warunków do miłego i pożytecznego spędzenia czasu z całą rodziną na łonie natury. Mile widziane będą więc rodziny z dziećmi z własnym kocem, koszem piknikowym a nawet małym grillem. Produkty potrzebne do grillowania -znajdą się na miejscu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i degustacjach oraz życzymy dobrych zakupów i satysfakcji ze wspólnie spędzanego czasu.

Dla osób chcących tylko odpocząć na łonie natury, posłuchać dobrej i relaksacyjnej muzyki ogrodowej, zdegustować smacznych potraw lub dokonać zakupów zdrowych produktów regionalnych - przygotowaliśmy sporą i stosowną ofertę: szlachetne sery (owcze, kozie i krowie), pieczywa regionalne, tradycyjne wędliny, oleje tłoczone na zimno, ryby słodkowodne i morskie, miody naturalne i pitne, nalewki, soki z aronii, ciasta i słodycze, świetna aromatyczna kawa , zimne piwo regionalne, itd.

Ponadto, jak co roku, zaplanowaliśmy program interesujących warsztatów w formie autorskich spotkań dla miłośników dobrej kuchni i własnych upraw w ogrodzie czy na działce. Dla najmłodszych zaś przygotowaliśmy plac zabaw, przejażdżki na kucykach, warsztaty ceramiczne i cyrkowe, gry i zabawy z udziałem animatorów z formacji Mosaic w sobotę 12.00- 15.00 oraz "Balonowe Show" w niedzielę 15.00 -17.30

W tym roku, po raz drugi, w programie towarzyszącym targom zajmiemy się hasłem: "Zdrowa żywność z własnego ogrodu, bez chemii i szkodliwych środków. Czy to tylko marzenie?"

Będziemy zatem zachęcać i propagować zakładanie nawet niewielkich przydomowych ogródków ziołowo - warzywnych, jako źródła witamin oraz radości płynącej z kontaktu z naturą. W tym celu zaprosiliśmy znanych artystów i fachowców, którzy w praktyczny sposób przekażą nam swoje doświadczenia i produkty własnych ogrodów i gospodarstw.

Claudia Filippi - Chodorowska, konsul Honorowy Republiki Włoskiej w drugim pokoleniu, znana restauratorka - w prosty sposób zdradzi największe tajemnice smaku kuchni włoskiej, stosując warzywa, owoce i kwiaty z naszych działek czy ogrodów przydomowych - na przykładzie kilku wybranych potraw. Sobota 14.30 -15.30 i niedziela 14.00 -15.00

Pani Claudia Filippi - Chodorowska przez ponad 10 lat prowadziła restaurację "Rozmaryn" w Sopocie. Oddana jest całkowicie gotowaniu. Jest członkiem zrzeszenia włoskich restauratorów na świecie "Ciao Italia" w Rzymie. Od 3 lat prowadzi warsztaty kulinarne w Akademii Gotowania FUMENTI w Gdańsku , gdzie prowadzi zajęcia z kuchni włoskiej.

Dagmara Gęstwińska - propagator regionalnych, tradycyjnych potraw, właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego "Kalinówka" w Ostródzie - przeprowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych przygotowując potrawy z jej autorskich odkryć kulinarnych kuchni Warmii i Mazur, za które zebrała mnóstwo nagród wojewódzkich i krajowych. Ostatnio gościła w Izraelu na zaproszenie znanych kucharzy z Tel Awiwu, gdzie prezentowała swoje regionalne potrawy oraz w Niemczech na zaproszenie środowiska miłośników produktów regionalnych. Sobota i niedziela 12.30 -13.30

Filip Malinowski z Fundacji Zdrowego Życia z Torunia, znany propagator zdrowego i świadomego życia opowie o swojej drodze do wegetarianizmu i jego "dzikiej kuchni", niedocenianych dzikich ziołach i roślinach jadalnych. Rozmowie towarzyszyć będzie pokaz przygotowywania pasty drożdżowej z komentarzem dot. zbawiennego wpływu drożdży na nasze życie. Sobota 15.30 - 16.15

Dla miłośników kwiatów przygotowaliśmy warsztaty florystyczne, które poprowadzi mistrzyni florystyki Jolanta Wardak z Gdyńskiej Szkoły Florystycznej "Żak". Sobota i niedziela 11.00 - 12.30.

Dla właścicieli ogrodów, balkonów i tarasów przygotowaliśmy pokazy komponowania roślin w pojemnikach: -" Zasady komponowania wieloletnich roślin w pojemnikach" - pokaz poprowadzi Paweł Pesta, wieloletni właściciel bardzo cenionej Szkółki Roślin Ozdobnych w Starogardzie. Sobota 12.30 - 13.00.

"Właściwe komponowanie roślin cieniolubnych oraz zasady dobrego komponowanie ziół i warzyw w pojemnikach"- pokaz poprowadzi ogrodniczka z pasji i wykształcenia Katarzyna Bellingham w oparciu o rośliny z Gospodarstwa Ogrodniczego Olgi Dąbrowskiej z Barczewa Niedziela 13.00-14.00

Gdańszczanka Katarzyna Bellingham uprawia, projektuje i kocha ogrody swobodne, ekologiczne, przyjazne naturze. Specjalizuje się w ogrodach angielskich oraz ogrodach użytkowych pełnych warzyw, ziół oraz kwiatów przeznaczonych do cięcia. Po 15 latach nauki i pracy w ogrodach angielskich, powróciła do Polski aby krzewić wiedzę ogrodniczą wśród rodaków. W swoim ogrodzie na Kaszubach prowadzi warsztaty i udostępnia go chętnym do zwiedzania.

Więcej informacji na blogu: katarzynabellingham.blogspot.com

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij