zobacz program paradyParada Gdańsk

  Parada Niepodległości 1918

Mobilna redakcja Trojmiasto.pl z dawnych lat na Paradzie To już 12 edycja Parady Niepodległości w Gdańsku. Po raz siódmy włącza się w nią nasz Portal i zaprasza mieszkańców Trójmiasta do udziału w Paradzie w strojach z epoki. Tym razem zobaczycie mobilna redakcję Trojmiasto.pl na platformie urządzonej w stylu lat 20/30.

  • 9:00 - formowanie szyku Parady na ulicy Podwale Staromiejskie
  • 10.30 - przejście trasą: ulice Podmłyńska - Rajska - Heweliusza - Korzenna - Kowalska pod pomnik Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym
  • 11.30 - zakończenie Parady pod Pomnikiem Jana III Sobieskiego

W tegorocznej Paradzie Niepodległości wezmą udział rekonstruktorzy, orkiestra, zabytkowe pojazdy, postacie historyczne, piękne damy i powstańcy, a także mobilna redakcja Trojmiasto.pl.

Na specjalnie zaaranżowanej platformie dziennikarze i pracownicy Portalu w strojach z dawnych lat, w otoczeniu starych naznaczonych zębem czasu sprzętów z minionej epoki, będą relacjonować obchody święta niepodległości.

Po paradzie będzie można odwiedzić mobilną Redakcję (vis-a-vis lokalu Zimne Nóżki, przy ulicy prowadzącej na Targ Węglowy) i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w okolicznościowej ramce.

zobacz program paradyParada Gdynia

  96 Urodziny Niepodległej w Gdyni

96. Urodziny Niepodległej Jak co roku Gdynia uroczyście świętuje rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Istotnym elementem święta jest barwna parada ulicami miasta.

  • 12.00 - start Parady na wysokości Dworca PKP
  • 12.00-13.00 - przejście tradycyjną od czasów przedwojennych trasą: Plac Konstytucji - ul. 10 Lutego - Skwer Kościuszki
  • 13.00 - oficjalne uroczystości pod Płytą Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki

Czoło parady otworzy Orkiestra Marynarki Wojennej. Tuż za nią pomaszerują przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, grup, stowarzyszeń, szkół i mieszkańcy Gdyni.

Po Paradzie będzie można skorzystać z atrakcji w ramach specjalnego programu “Parada po godzinach”