Fakty i opinie

stat

29-latek zatrzymany za gwałt i napaść na kobietę

Zatrzymany 29-latek był już wcześniej karany za rozboje.
Zatrzymany 29-latek był już wcześniej karany za rozboje. fot. KMP w Gdańsku

Zatrzymano 29-latka podejrzanego o gwałt na 46-letniej kobiecie. Według policji mężczyzna okradł też swoją ofiarę. Sprawca usłyszał również zarzuty dotyczące rozboju na innej kobiecie.Czujesz się bezpiecznie na ulicach Trójmiasta?
Czujesz się bezpiecznie na ulicach Trójmiasta?

tak, generalnie jest u nas bezpiecznie

24%

raczej tak, choć niektórych miejsc po prostu unikam

51%

nie, jest zdecydowanie zbyt wiele miejsc niebezpiecznych

25%
Do gwałtu i napaści na 46-latkę miało dojść w czerwcu. Kobieta wracała z pracy do domu, wtedy zaatakował ją nieznany jej mężczyzna, który najpierw miał ją wciągnąć do pobliskiego parku, a później zgwałcić. Kobieta straciła także torebkę i wszystkie wartościowe przedmioty.

Po otrzymaniu zgłoszenia od 46-latki policjanci zaczęli szukać sprawcy gwałtu i napaści. Udało się go zatrzymać kilka tygodni po zdarzeniu. To 29-latek bez stałego miejsca zameldowania.

- Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwo. Pod koniec czerwca sprawca zaatakował kolejną kobietę, a następnie ukradł jej torbę - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W czwartek prokurator przedstawił 29-latkowi zarzuty dotyczące gwałtu, rozbojów oraz kradzieży. Tego samego dnia sąd zadecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące. Z naszych informacji wynika, że 29-latek był już wcześniej karany za rozboje. Policja twierdzi, że sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej napadów.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (141)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.