Fakty i opinie

stat

Akcja ratownicza na Bałtyku

"Anakonda" podczas startu.
"Anakonda" podczas startu. fot. kmdr ppor. Czesław Cichy/BLMW

W piątek wieczorem załoga śmigłowca Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej udzieliła pomocy mężczyźnie, który doznał urazu głowy. Został on zabrany z platformy wiertniczej na Bałtyku i pod opieką lekarza przetransportowany na ląd - do Gdyni.Po godzinie wróciła z rannym mężczyzną.
Po godzinie wróciła z rannym mężczyzną. fot. kmdr ppor. Czesław Cichy/BLMW
- Około godziny 18.20 załoga śmigłowca W-3RM "Anakonda" z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego została zaalarmowana, że pomocy potrzebuje mężczyzna znajdujący się na platformie wiertniczej. Z przekazanych informacji wynikało, że doznał urazu głowy i konieczny jest jego transport na ląd - mówi kmdr ppor. Czesław Cichy, oficer prasowy gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

"Anakonda" wystartowała z lotniska w Gdyni Babich Dołach o godzinie 18.40 i skierowała się w kierunku platformy położonej około 37 mil morskich (ponad 68 kilometrów) na północny-wschód od Rozewia. Na miejscu śmigłowiec znalazł się 28 minut później. O godzinie 19.14 poszkodowany mężczyzna znajdował się już pod opieką lekarza pokładowego. Po wylądowaniu rannego mężczyznę przekazano załodze karetki pogotowia.

To już 12 w tym roku akcja ratownicza na morzu z udziałem załóg samolotów i śmigłowców Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Od początku lat 90-tych lotnicy morscy uczestniczyli w 554 akcjach ratowniczych udzielając pomocy 292 osobom.
Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 79)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.