Fakty i opinie

stat

"Anakonda" ratowała Szweda płynącego promem

W tym roku śmigłowiec startował, by ratować ludzi, już 16 razy.
W tym roku śmigłowiec startował, by ratować ludzi, już 16 razy. fot. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Załoga śmigłowca ratowniczego W-3RM "Anakonda" udzieliła w nocy z soboty na niedzielę pomocy Szwedowi, który znajdował się na pokładzie promu Stena Vision. To już 16. akcja ratownicza jednostki w tym roku.Byłe(a)ś świadkiem nietypowej akcji ratowniczej z udziałem śmigłowca?

tak, reakcja ratowników była naprawdę profesjonalna

31%

osobiście nie, ale znajomi opowiadali o takich przypadkach

10%

nie, nie miałe(a)m okazji

59%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 348
Przed godz. 2 w niedzielę 45-letni mężczyzna zaczął uskarżać się na bóle w klatce piersiowej. Informację otrzymała załoga śmigłowca W-3RM "Anakonda" z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. O godz. 2.15 śmigłowiec wystartował. W momencie pojawienia się informacji prom płynący z Karlskrony do Gdyni znajdował się około 100 kilometrów na północny-zachód od Rozewia.

Lot trwał 30 minut. Ze znajdującej się nad promem maszyny opuszczony został ratownik, który udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy i przygotował go do transportu na ląd. Po kolejnych 20 minutach chory został podjęty do śmigłowca za pomocą noszy.

O godzinie 3.35 maszyna wylądowała na lotnisku w Gdyni, gdzie mężczyzna w stanie dobrym został przekazany obsadzie karetki pogotowia.

To już 16. akcja ratownicza śmigłowca w tym roku. Najczęściej ratownicy podejmują je w weekendy. Ostatnia odbyła się tydzień temu. Ratownicy zabierali z promu kobietę z podejrzeniem krwotoku wewnętrznego.

Materiał archiwalny z 2012 r. Anakonda podczas ćwiczeń

Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 88)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.