Fakty i opinie

stat

Fałszywy kogut 'taxi' na dachu i buspasem omijasz korek

Kierowca tego samochodu, gdy stanął w korku, pospiesznie założył koguta z napisem "taxi", który uprawnił go do dalszej jazdy buspasem. Nasz czytelnik zauważył, że nie miał on widocznego numeru licencji na bocznej szybie.
Kierowca tego samochodu, gdy stanął w korku, pospiesznie założył koguta z napisem "taxi", który uprawnił go do dalszej jazdy buspasem. Nasz czytelnik zauważył, że nie miał on widocznego numeru licencji na bocznej szybie. fot. Mikołaj/czytelnik Trojmiasto.pl

Nie wszyscy kierowcy respektują buspasy we Wrzeszczu. Niektórzy uciekają się do podstępów, np. do montażu koguta "taxi" na zwykłym samochodzie. Grozi za to nie tylko mandat, ale i grzywna do 5 tys. zł.Czy taksówkarze powinni jeździć po buspasach?

tak, wtedy pasażerowie mniej płacą za przejazd, nie muszą stać w korkach

25%

tak, ale tylko gdy jadą z pasażerem

40%

nie, to nie jest publiczny środek transportu

35%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2982
Na początku kwietnia ruszyła przebudowa torowiska we Wrzeszczu, w ciągu al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska. Drogowcy wytyczyli tam buspasy, a kierowcy, chcąc nie chcąc, dostosowali się do nowych warunków drogowych. Są jednak tacy uczestnicy ruchu, którzy nie dają za wygraną i imają się absurdalnych pomysłów.

- Kierowca opla omegi stanął w korku, wysiadł z auta, założył na dach koguta z napisem "taxi" i już po chwili jechał wygodnie uprzywilejowanym buspasem przez Wrzeszcz - opowiada nasz czytelnik, pan Mikołaj, który był świadkiem tego zdarzenia.

- Poza kogutem samochód nie miał żadnych innych oznaczeń wskazujących, że jest to taksówka - dodaje.

Oburzeni tym zachowaniem są taksówkarze. - Takie postępowanie psuje nam dobrą opinię. Policja powinna rozprawić się z takimi pseudotaryfiarzami - denerwuje się pan Józef.

Co grozi kierowcy, który podszywa się pod taksówkarza? - Na pewno mandat w wysokości 100 zł i jeden punkt karny - wyjaśnia podkom. Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jeśli kierowca takiego auta będzie wprowadzał w błąd policję co do posiadanych uprawnień do wykonywania zawodu taksówkarza, może zostać ukarany grzywną od 20 do 5 tys. zł.

Policja zachęca kierowców do informowania o tego rodzaju wykroczeniach. - Będziemy sprawdzać każde takie zgłoszenie - zapowiada Magdalena Michalewska.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (321)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.