Fakty i opinie

Gang złodziei samochodów rozbity

Kryminalni z KWP w Gdańsku podczas zatrzymania 10 stycznia w powiecie Słupskim kilku członków gangu.Policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku udało się rozbić dziewięcioosobowy gang złodziei samochodów, który na swoim koncie ma kilkadziesiąt kradzieży aut.We wtorek kryminalni z KWP w Gdańsku zlikwidowali grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą samochodów na terenie województwa pomorskiego. Działali głównie na terenie Gdańska, Gdyni, Rumi i okolicach. Dziewięciu mężczyzn, w tym przywódcę gangu, w wieku od 20 do 51 lat zatrzymano w ich mieszkaniach. Większość z nich to gdynianie, reszta pochodzi z Luzina, Starogardu Gdańskiego, Sierakowic i Gdańska. Trzon całej grupy stanowili: 32-letni Marcin S., 40-letni Marek G., 38-letni Eugeniusz P. i 51-letni Eugeniusz L.

- Policjanci zabezpieczyli m.in. sprzęt elektroniczny służący do uruchamiania samochodów, łamaki i zagłuszarki do nawigacji GPS- mówi podkom. Beata Domitrz, z zespołu prasowego KWP w Gdańsku. - Wobec czterech zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt -.

Funkcjonariuszom udało się odnaleźć kilka skradzionych aut: trzy volkswageny passaty, forda galaxy, mazdę i volkswagena touran. Skradzione samochody przestępcy sprzedawali, głównie na terenie województwa pomorskiego.

Grupa działa na terenie całego województwa pomorskiego od blisko roku. W tym czasie dokonali kradzieży kilkudziesięciu aut. Ich łupem padały najczęściej volkswageny, audi, mercedesy, bmw oraz mazdy.

- Samochody zabierali prosto z ulic i posesji. Kradli także metodą na tzw. śpiocha - pod osłoną nocy, gdy domownicy spali, włamywali się do mieszkań i zabierali kluczyki do aut - mówi Beata Domitrz.
Kryminalni nad sprawą gangu pracowali już od listopada zeszłego roku. W tym czasie zatrzymywali kolejnych członków grupy m.in. w powiecie słupskim i wejherowskim. Nie było to jednak łatwe zadanie, za jednym ze sprawców policjanci udali się w pościg ulicami Pruszcza gdańskiego. - Uciekający Mężczyzna stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego pędząc nawet 200 km/h - mówi Beata Domitrz.

Ostatniego z nich udało się złapać we wtorek. Zarzuty dotyczące udziału w grupie przestępczej i kradzieży usłyszało pięć osób, z czego cztery z nich na wniosek prokuratury trafiły do aresztu tymczasowego, a wobec jednej zastosowano dozór policyjny. Trzech pozostałych mężczyzn, za pomoc w ukrywaniu skradzionych aut usłyszało zarzut paserstwa.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pościg ulicami Pruszcza Gdańskiego.


 
Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 170)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.