• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kariera w zawodach medycznych bez studiów wyższych

8 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 
Technik masażysta to jeden z poszukiwanych zawodów na rynku medycznym. Technik masażysta to jeden z poszukiwanych zawodów na rynku medycznym.

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Studia nie są wymagane. Wysokie kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu masażysty i terapeuty zdobyć można już w 2 lata, a  uprawnienia do pracy opiekuna medycznego i sanitariusza to tylko jeden rok.



Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdą solidne zatrudnienie. W najbliższych latach branża medyczna będzie przeżywać swój rozkwit. Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą?W pierwszej kolejności: technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny i opiekunka dziecięca. Są to zawody na poziomie szkoły policealnej. Osoby reprezentujące wymienione specjalizacje mogą spodziewać się wzrostu zarobków i atrakcyjnych pakietów socjalnych.

Technik masażysta. Praca-zarobki: Gdańsk to miasto turystyczne dlatego zapotrzebowanie na masażystów wzrasta. Każdy hotel i pensjonat chce mieć SPA albo gabinet masażu. W tych najbardziej renomowanych masażyści zarabiają w sezonie od 3 tys. do 6 tys zł. Dużym dodatkiem do pensji są napiwki. W branży sportowej również można liczyć na wysokie wynagrodzenia.

- Tej pracy nie zamienił bym na żadną inną. Razem z zespołem siatkówki jeżdżę po całym świecie i oglądam z bliska mecze, na zarobki nie mogę narzekać - mówi Krzysztof Dereszuk absolwent Szkoły Policealnej Plejada w Gdańsku.

W dużych miastach masażyści najczęściej otwierają własne gabinety, tu wynagrodzenie zależy od renomy.

Jak zostać masażystą? Kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywana zawodu nabywa się w dwa lata. Nauka organizowana jest na poziomie Szkoły Policealnej dla dorosłych, matura nie jest wymagana, nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Zajęcia nie kolidują z pracą i są prowadzone w systemie wieczorowym w  weekendy. Takie warunki zapewnia - Szkoła Policealna Plejada.

Terapeuta zajęciowy to po części psycho- i fizjoterapeuta, którego zadaniem jest przygotowanie pacjenta do pokonywania trudności w życiu codziennym. Grupa osób wymagających pomocy specjalistycznej jest bardzo duża: dzieci, młodzież, dorośli i przewlekle chorzy, z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i w różnego rodzaju placówkach.Praca: Terapeuci zajęciowi poszukiwani są w  Zakładach Opieki Zdrowotnej, na oddziałach szpitalnych, w szkołach specjalnych, DSP-ach, warsztatach terapii zajęciowej. Dużo osób otwiera prywatne gabinety. Nauka trwa dwa lata. Zajęcia wieczorowe w weekendy prowadzi Studium Terapii Zajęciowej w Gdańsku, Al. Legionów 7, (Tel. 58 341 02 82).

Opiekunka dziecięca to idealny zawód dla osób, które charakteryzuje zamiłowanie do pracy z dziećmi. Dyplomowane opiekunki, po dwuletniej szkole zarabiają więcej i są bez problemu zatrudniane w  przedszkolach, żłobkach, szpitalach, ale również w domach prywatnych. Do Szkoły Policealnej Plejada zgłaszają się dziewczyny tuż po liceum oraz pięćdziesięciolatki, od lat pracujące w żłobkach.

Opiekun medyczny. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że w Polsce w tym zawodzie zatrudnienie od ręki znajdzie ponad 50 tyś osób. Na naszych rodaków z dyplomem opiekuna czekają też pracodawcy w Niemczech i Austrii gdzie brakuje ponad 90 tyś. pracowników. Zachętą jest pensja. Wykwalifikowany opiekun medyczny po ukończonej szkole zarabia w Polsce około 1,8 tyś. zł, a  u naszych niemieckich sąsiadów wynagrodzenie sięga 2 tyś. euro miesięcznie. To zawód gdzie chętnie zatrudniane są osoby starsze pięćdziesięcio-, a nawet sześćdziesięcioletnie. Nauka trwa tylko rok. Obecnie Szkoła Medyczna Plejada w Gdańsku przyjmuje wszystkich chętnych bez względu na wiek i wykształcenie. Dodatkowo Plejada uzupełniła zajęcia o kurs sanitariusza medycznego.

Szkoła Policealne Plejada prowadzi również nabór na kierunki: Technik BHP, Administracja, Turystyka, Hotelarstwo, Geodezja, Rachunkowość i wiele innych!

Szkoły Policealnej Plejada


Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu Szkoły Policealnej Plejada w  Gdańsku - Wrzeszczu przy Al. Legionów 7 zobacz na mapie Gdańska (mieścimy się w Zespole Szkół Gastronmiczno-Hotelarskich)

Sekretariat czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-17.00 Piątek w godz. 9.00-15.00, tel.: 58 346 10 10/58 341-02-82
e-mail gdansk@eck.com.pl
www.plejada.edu.pl

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Nabór trwa do 12 sierpnia 2011. Decyduje kolejność zgłoszeń.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (10)

  • Tyś., Tyś., Tyś.

    Faktycznie bez wykształcenia.

    • 7 0

  • opiekunka dziecięcia?

    u nas są miliony takich opiekunek i opiekunów - absolwentów pedagogiki z wyższym wykształceniem. w większości chyba bezrobotnych albo pracujących za marne grosze.

    • 12 2

  • Terapeuta zajęciowy po szkółce policealnej (1)

    Nie dajcie się nabrać... Może i dostaniecie pracę ale pracodawca, który szuka osoby do pracy z ludzmi i to z problemami wybierze w 99% osobę, która troszkę więcej niż 2 lata siedziała w jakieś a'la szkółce policealnej.Czasami psychologowie, pedagodzy-terapeuci po studiach mają problem z załapaniem się, a co dopiero np. panienka po szkółce policealnej.W terapi nie ma miejsca na zabawę, to nie jest kursik na robienie pazurków (oczywiście z całym szacunkiem).Oczwiście można zrobić taką szkołę ale trzeba liczyć się z tym, że studia tez trzeba zaliczyć + podyplomówki. I nie mówię tego złośliwie ale np. w szpitalu psychiatrycznym gdzie również można pracować, ordynator + cała świta zapewne średnio będzię chciała chodzi na obchody z panią po policealnej szkółce, która bardzo często myśli, że juz nic nie musi bo w 2lata zrobiła sobie terapeute. Studia zabierają min. 4,5roku (jesli ktoś skończy na licencjacie + podyplomówce) i nie chodzi tu o papier wyżej uczelni - widać mimo wszystko różnice w latach nauki i co za tym idzie - zakresie materiału. Dodatkowo jesli ktoś idzie na łatwiznę, w myśl zasady po co mam się na studiach męczyć skoro zrobie a'la kursik na pomaganie ludziom, to lepiej niech się 20x zastanowi...

    • 5 19

    • Twój odpis "TakaPrawda"

      utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że jesteś bardzo usztywniona w swoim sposobie myślenia. nie ma to jak oznajmić wszystkim "Prawdę"
      zresztą jaki jest sens tyle się kształcić na terapeutę zajęciowego, żeby zarabiac potem 2tys.

      • 1 0

  • Moim zdaniem zawody medyczne powinny być tylko po studiach wyższych.Zresztą lepiej rozpocząć studia bo i tak do niektórych w/w zawodów trzeba będzię strzelić sobie studia dodatkowo. Po 2. widzę, że niektóre w/w nie potrzebują nawet matury i tu nalezy postawić sobie pytanie: czy wolisz pójść do osoby, która ma wyższe w danym zakresie plus najczęściej jakieś kursy doszkalające czy do "specjalisty", który aby zrobić w/w studium nawet matury nie potrzebuje?

    • 2 23

  • terapia (1)

    Niejedna osoba wie więcej po policealnej szkole niż po studiach;] wieksze przygotowanie praktyczne ma szkola policealna a przeciez wazne jest teraz doswiadczenie;] moim zdaniem terapeuta zajeciowy jest potrzebny a wiekszosc ludzi po studiach (nie mowie tu o wszystkich) ale chce siedziec przy biureczku z nogą na nodze.. taka jest niestety prawda. Polecam policealne studium a potem np kurs psychologiczny lub pedagogiczny a napewno znajdzie sie ktos kto zatrudnni.

    • 26 1

    • Zgadzam się, po tzw. "szkółkach" jak to ktoś określił podchodzi się do egzaminu państwowego i dyplom kwalifikacji zawodowych to dyplom MEN. Patrzenie nieprzychylnym okiem na takie osoby to błąd i stereotyp, wystarczy sprawdzić, czy mają wiedzę i Ci ze zdanym egzaminem na pewno ją mają. Ja kończyłam ten kierunek w cosinusie i w Krakowie nie miałam problemu ze znalezieniem pracy, nikt też nie robił mi uszczypliwości z powodu szkoły policealnej :) Zdziwicie się, ale oni w programie mają więcej praktyki niż studia, a są całkiem za darmo w trybie wieczorowo-weekendowym

      • 0 0

  • mgr

    Ania ma Racje i niestety To prawda że ludzie z wyższym wykształceniem mają bardzo wysokie mniemanie o sobie a co za tym idzie Brak szacunku do ludzi z niższym wykształceniem a co gorsza do pacjentów z którymi mają styczność.Ci którzy mają mgr lub więcej Właśnie oni traktują ludzi jak przedmiot.Pielęgniarki z mgr to dopiero tyranki Idziesz do byle jakiejś placówki szpitalnej i już z dala czuć od nich protekcjonalizm.Szkoda że zawody tak często wpadają w niepowołane ręce :-(

    • 31 2

  • jestemza

    Pięknie podsumowała wszystko jednym zdaniem mgr : Szkoda że zawody tak często wpadają w niepowołane ręce :-(. Ja jestem po policealnej, po Sopockiej Szkole Medyczne i śmiem się zwać osobą powołaną do tego zawodu. Szkoła dała mi świetne wykształcenie i bardzo dużo praktyki, zdobyłam zawód higienistki w 2 lata, w zawodzie pracuję ok 2 lat i pacjenci czują moje szczęście, nie raz słyszałam miłe komentarze odnośnie mojej pracy ;) Jeżeli robisz to, co lubisz, zdobyłeś wiedzę w dobrej szkole życie będzie cię cieszyć ;)

    • 20 1

  • ???

    Cóż,studia,studiami-nawbijają tam sobie teorii do głowy i nie widzą potrzeb normalnego,często cierpiącego człowieka.Mam swoje lata (58),ukończone studia wyższe na kierunku zupełnie innym-poczułem wypalenie zawodowe-schowałem tytuł mgr. do szuflady,skończyłem kurs opiekuna medycznego-dla mnie to jest właśnie to-chyba się zapiszę na następny kierunek-może terapeuta zjęciowy?

    • 11 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane