Spacerując w rejonie Twierdzy Wisłoujście natknąć się można na osobliwy relikt PRL-u. Niedaleko wejścia do posterunku policji wodnej znajduje się bowiem tabliczka "Komisariat Wodny Milicji Obywatelskiej w Gdańsku".
- Czy natknąłeś/łaś się kiedykolwiek na tego typu relikty z czasów PRL?
-
tak, nie raz
60% -
raz
8% -
nie, nigdy
32%
łącznie głosów: 888
- W niedzielę wybrałem się na wycieczkę rowerową do twierdzy Wisłoujście. Po zwiedzeniu tego wspaniałego obiektu zainteresowałem się siedzibą policji wodnej, znajdującą się tuż koło twierdzy
Zmiany jednak zaszły. Nie jest to już bowiem posterunek MO, a siedziba Referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych. Co ciekawe, sami policjanci doskonale tabliczkę znają. - Wisi ona jednak na terenie prywatnym i nic nie możemy z nią zrobić - powiedział nam anonimowo jeden z policjantów.
No to może chociaż pogonić z paragrafu za wbijanie gwoździ w drzewa?
















Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.