Fakty i opinie

stat

Nowy tomograf i rezonans w szpitalu MW

Najnowocześniejsze w Pomorskiem aparaty do tomografii komputerowej (TK) i rezonansu magnetycznego (MRI) działają od kilku tygodni w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Z ich pomocą można wykonać, m. in., nieinwazyjne badania naczyniowe, czynnościowe badanie serca i wiele innych, dotąd niedostępnych. Sprzęt wartości ok. 2 tys. EURO został zakupiony dzięki pomocy kapitału zagranicznego.

- Na razie badania są bezpłatne dla podopiecznych byłej kasy branżowej, staramy się o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia - powiedziała "Głosowi" dr Hanna Podgórczyk, dzięki której sprzęt trafił do Gdańska. - Oferujemy aktualnie najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny - 16-rzędowy tomokomputer i rezonans 1,5 Tesla - oba z opcją ogólną i kardiologiczną. Pozwala to, m. in., na skrócenie czasu trwania badania, np. tomokomputerowego nawet, do 30 sekund!
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 29)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.