Parkrun w wakacyjnym stylu

6 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Podczas ostatnich parkrunów na najwyższym stopniu podium stanęło dwóch obcokrajowców. W Gdańsku wygrał Hiszpan, a w Gdyni Brytyjka. Podczas ostatnich parkrunów na najwyższym stopniu podium stanęło dwóch obcokrajowców. W Gdańsku wygrał Hiszpan, a w Gdyni Brytyjka.

Biegi Parkrun Gdańsk i Gdynia zainaugurowały wakacje. Łącznie w obydwu cosobotnich startach na dystansie 5 km wzięło udział 242 uczestników, którzy dzielnie zmagali się z niemal tropikalnymi warunkami pogodowymi. Kolejne biegi Parkrun GdańskParkrun Gdyni, w sobotę o godzinie 9, na trasach w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Nie bez przyczyny najszybciej 5 km w Parku Nadmorskim pokonał przyzwyczajony do takich warunków atmosferycznych, studiujący w Polsce Hiszpan - Francisco Javie Pena Pereira, który przekroczył linię mety po 18 minutach i 23 sekundach biegu. Drugi był Arkadiusz Kalinowski z czasem 18:51, a trzecie miejsce zajął debiutujący w imprezie Konrad Zalewski (18:53).

Wśród pań niemal tradycyjnie królowały siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie. Druga z nich, z wynikiem 19:15, w łącznej klasyfikacji była siódma. W kategorii kobiet triumfowała po raz 25. Druga była Elżbieta z czasem 21 minut, a na najniższym stopniu podium znalazła się Agnieszka Turska (22:26).

Od soboty można by zacząć tworzyć nową klasyfikację w Parkrun Gdańsk. Andrzej Pilski przebiegł bowiem cały dystans boso, a zajęło mu to 27 minut i 45 sekund.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 127. PARKRUN GDAŃSK

W Gdyni najszybszy był Michał Kosior, który na co dzień biega w łódzkim parkrunie. Na mecie osiągnął wynik 18 minut i 46 sekund. Drugi był Szymon Grabowski (19:03), a trzeci Tomasz Bogusz (19:08).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 135. PARKRUN GDYNIA

U pań najszybciej pobiegła Monika Newton z Londynu, która pokonała 5 km na Bulwarze Nadmorskim w czasie 20:25. Drugie miejsce zajęła Klaudia Brzeska (22:03). Trzecią pozycję uzyskała kolejna Brytyjka, Heather Corbishley (22:56).