Parkrun wygrał z porywistym wiatrem

14 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Silny wiatr nie przeszkadzał, a wręcz pomógł osiągnąć jeden z najlepszych rezultatów w gdańskim biegu parkrun. Silny wiatr nie przeszkadzał, a wręcz pomógł osiągnąć jeden z najlepszych rezultatów w gdańskim biegu parkrun.

Orkan Aleksandra nie wystraszył fanów cotygodniowych biegów parkrun w Gdyni i w Gdańsku. Obie imprezy, w których do pokonania było po 5 km ukończyło łącznie 247 zawodników. Szybki jak wiatr był w Parku im. Ronalda Reagana Patryk Gierjatowicz, który na mecie pojawił się po 15 minutach i 39 sekundach biegu. Kolejne starty tradycyjnie w sobotę, o godz. 9.

Przed ostatnimi begami parkrun można było obawiać się, czy zapowiadany silny wiatr pozwoli biegaczom wystartować, a następnie dotrzeć do mety. Na szczęście pogoda nie okazała się taka straszna. W Gdańsku na mecie zjawiło się 122 startujących.

Najszybszy okazał się Patryk Gierjatowicz, który w Parku Reagana startował po raz drugi. Debiut zaliczył w 2012 roku i także zjawił się na mecie jako pierwszy. Wówczas potrzebował do zwycięstwa 16 minut i 29 sekund. W sobotę poprawił życiówkę prawie o minutę. Gierjatowicz wygrał z czasem 15:39, który jest jednym z najlepszych w historii gdańskiej edycji imprezy. Tym samym znokautował resztę stawki.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 148. PARKRUN GDAŃSK

Drugi na mecie Arkadiusz Kalinowski pokonał dystans po 19 min. Na trzecim miejscu zameldował się Tomasz Jankowiak z czasem 19:17.

Niespodzianki nie było wśród pań. Wygrała Elżbieta Tuwalska, która 93. start w imprezie uczciła czasem 21:35. Dał on 24. pozycję w klasyfikacji generalnej biegu. Na drugiej pozycji znalazła się Beata Kamińska (21:55), a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Turska (23:17).

Nieco wolniejszy był bieg w Gdyni. W trzecim starcie komplet zwycięstw utrzymał Adam Głogowski. Czasem 16:30 wyrównał rekord życiowy, który ustanowił tydzień wcześniej. Prawie 2 minuty po nim zjawił się na mecie na Bulwarze Nadmorskim Szymon Gwardjak (18:20). Najniższy stopień podium zajął Tomasz Bogusz (18:33).

PEŁNE WYNIKI 154. PARKRUN GDYNIA

Pewne zwycięstwo w kategorii pań odniosła Daria Szewczyk. 5 km pokonała w czasie 21 minut i 12 sekund. Na drugim miejscu przybiegła Olga Łotocka (22:33), natomiast trzecie miejsce zajęła Aleksandra Beczek (25:38).

W biegach parkrun może wystartować każdy. Wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9, w 13 miastach Polski i 400 lokalizacjach na całym świecie (Australia, Dania, Irlandia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Rosja, USA, Wielka Brytania).