Fakty i opinie

stat

Po obwodnicy i autostradzie pojedziemy szybciej?

Jeśli Sejm zaakceptuje poprawki Senatu, już od 1 stycznia będziemy mogli jeździć szybciej.
Jeśli Sejm zaakceptuje poprawki Senatu, już od 1 stycznia będziemy mogli jeździć szybciej. mat. prasowe

120 km/h po obwodnicy i 140 km/h na autostradach. Podwyższenie dozwolonej prędkości możliwe jest już od 1 stycznia 2011 roku.Czy stosujesz się do ograniczenia prędkości na trójmiejskiej obwodnicy?

nie, jeśli warunki są dobre zawsze jadę szybciej

34%

to zależy od natężenia ruchu i warunków na drodze

47%

zazwyczaj nie przekraczam dozwolonej prędkości

19%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2657
Kolejne poprawki do nowelizowanej właśnie ustawy o ruchu drogowym są coraz bardziej zaskakujące. Z jednej strony duży nacisk ma być położony na bezpieczeństwo, a z drugiej senatorowie właśnie zgłosili poprawki podnoszące dopuszczalną prędkość. O przyjęciu poprawek zdecyduje sejm.

Na autostradach będziemy mogli jechać z prędkością 140 km/h, a na dwujezdniowych drogach ekspresowych 120 km/h. W obu przypadkach dopuszczalne prędkości wzrosłyby o 10 km/h. De facto będzie można jeździć jeszcze szybciej, bo kierowcy przekraczający prędkość nawet o 10 km/h mają uniknąć kary.

- Zwiększenie dopuszczalnej prędkości na autostradach i drogach ekspresowych to dobre rozwiązanie. Na nowych drogach można przecież bezpiecznie jeździć szybciej niż dotychczas, a wielu kierowców już dziś jeździ szybciej niż pozwala na to prawo. Wiele zależy jednak od zachowania kierowców i mam nadzieję, że nie będzie tak, że w związku z podniesionym limitem kierowcy będą nadal jeździć niezgodnie z przepisami - podkreśla inspektor Janusz Staniszewski, szef pomorskiej drogówki.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (168)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.