Fakty i opinie

stat

Pomysły młodych architektów dla Gdyni


Kilkanaście prac o Gdyni stworzyli studenci Politechniki Gdańskiej w ramach corocznego konkursu organizowanego na Wydziale Architektury od 17 lat. Wygrała praca prezentująca dom kultury na Chyloni, a wszystkie wyróżnione można oglądać w Infoboksie do 16 kwietnia.Jak podchodzisz do prac studentów architektury?

z entuzjazmem, nigdy za wiele świeżego spojrzenia

49%

z dystansem, wyglądają nieźle, ale sporo jest nie do zrealizowania

24%

krytycznie, sporo w tym fantazji, mało realnych pomysłów

27%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 421
O rozstrzygnięciu konkursu na najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej pisaliśmy w lutym. W ramach konkursu studenci przygotowywali również prace o tematyce gdyńskiej. Pojawiło się kilkanaście propozycji, z których komisja konkursowa wybrała dwie. Jedna otrzymała główną nagrodę, a druga wyróżnienie.

Najlepszym projektem okazała się koncepcja domu kultury i integracji społecznej pt. Kulturalna Chylonia autorstwa Agnieszki Ostapiak. Wyróżnienie otrzymała Anna Neumann za prace "Leśne Laboratorium Edukacyjne w Marszewie".

- Staraliśmy się premiować propozycje przydatne i potrzebne miastu, a jednocześnie takie, które mogłyby zostać zrealizowane. Taka jest zwycięska praca, która świetnie odpowiada na potrzeby dzielnicy. Druga jest nieco bardziej "odlotowa", ale też zyskała w naszych oczach sporo uznania - opowiada Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.
Przyznaje, że przez taki dobór wyróżnionych prac miasto chce zwrócić uwagę na pozostające do rozwiązania problemy.

Chylonia w najbliższym czasie przejdzie rewitalizację, a w ogrodzie w Marszewie zobacz na mapie Gdyni rozpoczną się prace związane z uatrakcyjnieniem miejsca i przyciągnięciem do niego większej liczby odwiedzających.

Tematyka pozostałych koncepcji, które można oglądać na wystawie w Infoboksie dotyczy renowacji stanicy harcerskiej przy ul. Prusa zobacz na mapie Gdyni oraz zmian pomiędzy ul. Dworcową i Starowiejską zobacz na mapie Gdyni, gdzie w 2015 roku odświeżono pawilony handlowe, ujednolicając m.in. szyldy.

Stanica harcerska w Gdyni
Stanica harcerska w Gdyni projekt: Anna Modrzejewska
- Uznajemy, że to miejsce wymaga zagospodarowania, można tu stworzyć całkiem ciekawą przestrzeń. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości znajdzie się chętny na to, by ten teren mógł się zmienić - dodaje Marek Stępa.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (71)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.