Hokeiści Stoczniowca pokonali Zagłębie

Rafał Sumowski
8 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 6:1 (3:0, 1:0, 2:1) w pierwszym meczu półfinałowym play-off I ligi. - W najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się takiego wyniku - przyznaje wiceprezes klubu Arkadiusz Bruliński. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Gdańszczanie mogą ją zakończyć już w najbliższą środę o godzinie 19:00, gdy w Hali Olivia będą gospodarzami kolejnego spotkania.

1:6 Kamil Duszak - Jarosław Dołęga - Jakub Jaskólski 55 min

ZAGŁĘBIE: Dzwonek, Nowak - Urbańczyk, Cinalski; Sarnik, Zacharisz, Kozłowski - Krawczyk, Mejka; Dołęga, Rutkowski, Stokłosa - Jaskólski, Duszak; Nahunko, Stojek, Bernat - Horzelski, Sikora; Kisiel, Białek, Jarnutowski

STOCZNIOWIEC: Witkowski - Lehmann, Taran; Wrycza, Ziółkowski, Kulczyk - Skrzypkowski, Wachowski; Serwiński, Pesta, Stasiewicz - Ruszkowski, Iwanow; Michałkiewicz, Zaleski, Urbaniak - Leśniak, Puchalski; Krasakiewicz, Szczerbakow, Sochacki

Gdańscy hokeiści, którzy sezon zasadniczy I ligi zakończyli na 3. miejscu, a więc pozycję niżej niż Zagłębie, rozpoczęli niedzielny mecz dokładnie tak, jak radził im Bartłomiej Wróbel. W wypowiedzi dla naszego portalu były kapitan GKS Stoczniowca Gdańsk zasugerował im zdecydowany atak od początku spotkania i taką właśnie taktykę przyjęli podopieczni Janusza Bochińskiego oraz Krzyszofa Lehmanna.

BARTŁOMIEJ WRÓBEL: ATAKUJCIE OD PIERWSZYCH MINUT!

Na bramkę czekali niespełna kwadrans, ale gdy gumę do bramki rywali wrzucił Jakub Stasiewicz, w ciągu niespełna minuty posypały się dwa kolejne gole dla gości. Chwilę przed końcem tercji karę meczu za ostre poturbowanie rywala otrzymał Oskar Lehmann. Obrońca wypadł z gry, a w dodatku kolejne 5 minut gdańszczanie musieli grać w osłabieniu.

Do drugiej partii gracze Zagłębia podeszli znacznie bardziej zdecydowanie. Nie brakowało ostrych starć - chwilę "pościskali" się Oskar KrawczykWojciech Wrycza, a chwilę później 2-minutową karę dostał Jakub Jaskólski. Goście grali mądrze w obronie, a znakomicie w bramce spisywał się Tomasz Witkowski.

Grę w przewadze wykorzystał Paweł Skrzypkowski, za którego sprawą krążek po raz czwarty wylądował w bramce gospodarzy. Gdańszczanie przewagę powiększyli w następnej partii po trafieniach Wryczy i Grzegorza Zaleskiego. Honorowe trafienie dla Zagłębia pod koniec spotkania zanotował Kamil Duszak.

Wysoka wygrana stawia gdańszczan w znakomitej sytuacji, gdyż rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Środowy rewanż odbędzie się o godz. 19 w Hali Olivia.

- W najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Nasi zawodnicy zagrali jednak bardzo konsekwentnie, byli niezwykle skoncentrowani. Można powiedzieć, że zagrali w starym gdańskim stylu, bo sporo dobrego przyniosły nam kontry. To najlepszy prognostyk jaki mógł być przed środowym meczem. Chłopaki wiedzą, że grają o swoją przyszłość i zostawiają serce na lodzie. Liczymy, że w środę o 19 Hala Olivia zapełni się kibicami, którzy pomogą nam wejść do finału - podsumował wiceprezes Stoczniowca 2014 Arkadiusz Bruliński.

W drugim półfinale rywalizują Nesta Toruń i KTH Krynica. Pierwszy mecz w Toruniu wygrali gospodarze 5:4 (4:1, 1:1, 0:2).

• Grać na całego i walczyć do upadłego,
    STOCZNIA my z Wami, my za was serca oddamy!!!

• 53 3

• Kto żyw na Stocznię!!! (1)

W środę zapełniamy halę!
    Loża Szyderców będzie aktywna jak nigdy w tym sezonie :)
    W końcu rozgrywki wkroczyły w decydującą fazę!

• 62 3

• Sektor A2 zaprasza

Jadymy z dopingiem!!!!!!!!!!

• 5 0

• Wszyscy idziemy na mecz w środę.

Brawo Stocznia. Kto może niech przyjdzie w środę kibicować NASZYM do hali Olivia.

• 41 2

• Hej Stocznia Gol! (4)

A te osoby, które nie dawały żadnych szans chłopakom w meczu z Zagłębiem, powinny spuścić głowy, bo pokazali zawodnicy charakter na lodzie. Konsekwencja, młodość, ambicja, brak hamulców, brak strachu przed rywalem, no i stara dobra Stocznia, czyli gra z kontry.
    Mam nadzieję jako kibic Stoczniowca, że w środowy wieczór kibice hokeja wesprą swoim dopingiem chłopaków i razem przypieczętujemy awans do finału. Niech hala Olivia wypełni się biało-niebieskimi barwami.

W kolejce jest tłok, w tramwaju jest tłok...

• 41 5

• kibice na STOCZNIE jadą...

• 23 0

• Już nie pamiętam kiedy ostatnio byłem na hokeju (2)

w środę wszyscy na Stocznie!!!

STOOOOCZNIAAAAAAAAAAAAA!!

• 14 1

• Wstyd sie przyznac ale ja ostatnio za czasow Aloszy! (1)

• 3 1

• Alaksiej Szczebłanau

Aż włos się na głowie jeży, co to był za bramkarz.

W środę wszyscy na halę Olivia!

• 5 0

• Walczyć trenować stoczniowiec musi panować!!

W środę wszyscy stawiamy się w jak największej liczbie i głośno dopingujemy naszych jeśli zagrają tak samo to awans jest nasz!! Naprzód stoczniowiec śpiewamy tobie wygraj w środę mecz bo to święta rzecz!!!