Fakty i opinie

stat

Weekend za pół ceny już w kwietniu

Akcja "Rozsmakuj się w Gdańsku..." odbędzie się w Gdańsku po raz czwarty.
Akcja "Rozsmakuj się w Gdańsku..." odbędzie się w Gdańsku po raz czwarty. fot. Dominik Staniszewski

Wygląda na to, że w kalendarzu kwietniowych imprez "Rozsmakuj się w Gdańsku - weekend za pół ceny!" znalazł już stałe miejsce. W tym roku już po raz czwarty 21 i 22 kwietnia mieszkańcy Trójmiasta i turyści będą mogli testować smakołyki gdańskich restauratorów w niższych cenach. Przy odrobinie szczęścia będą mieli też szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.Tak wyglądała pierwsza edycja

Tak wyglądała pierwsza edycja "Weekendu za pół ceny" w Gdańsku. Było to dwa lata temu.

To, że "Weekend za pół ceny" odbywa się na początku sezonu w Gdańsku, można już nazwać tradycją. Po raz czwarty mieszkańcy i turyści będą mogli przez dwie doby jeść w restauracjach na Głównym Mieście za połowę ceny.

Organizatorzy nie poprzestają jednak wyłącznie na dopieszczaniu podniebienia miłośników "weekendu". W tym roku zadbali też, by wydarzenie to zapadło wszystkim na długo w pamięci.

- Tak jak i w zeszłym roku, tak i teraz przygotowaliśmy wraz z naszym partnerem nagrody rzeczowe dla klientów. Są to telewizory, laptopy itp. Nowością będzie nagroda od restauratorów dla klientów. Nie zdradzę, co to będzie, bo to niespodzianka - mówi Jan Orchowski, restaurator i jeden z organizatorów "Weekendu za pół ceny".

Weźmiesz udział w tegorocznym weekendzie za pół ceny?

tak, jak zwykle

23%

raczej tak

37%

raczej nie

18%

nie

22%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 905
Żeby zdobyć nagrodę, wystarczy wypełnić kupon konkursowy, który znajdzie się w każdej restauracji biorącej udział w akcji "Weekend za pół ceny". Szczęśliwców wybierze jury składające się z restauratorów i firmy Makro, która jest sponsorem części nagród.

Inną nowością, choć jeszcze nieprzesądzoną, ma być mecz piłkarski na Długim Targu, w którym zagrać mają restauratorzy kontra urzędnicy. Na razie jednak mecz jest w fazie pomysłu. Decyzja, czy zostanie zrealizowany, zapaść ma w tym tygodniu.

Pewne jest jednak to, że "weekend" będzie odbywać się tylko raz w roku. - Zrezygnowaliśmy z jesiennej edycji. Stwierdziliśmy bowiem, że to wydarzenie powinno odbywać się w kwietniu, by rozruszać nadchodzący sezon - mówi Jan Orchowski.

Tak jak w poprzednich edycjach, restauratorów, którzy wezmą udział w akacji, obowiązywać będzie zasada dotycząca obniżenia o połowę ceny za wybrane przez siebie dania i napoje z menu. - W tej kwestii pozostawiamy restauratorom swobodę. Raz w roku dajemy im narzędzie do tego, żeby się wypromowali. Jeżeli je źle wykorzystają, ucierpi tylko ich renoma - dodaje Orchowski.

W akcji biorą udział też hotelarze. Na razie nieznana jest ostateczna liczba uczestników "weekendu".
Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 104)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.