Koszykarze Trefla nie dogonili Rosy

19 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Pięć celnych "trójek" Michała Michalaka nie pomogło sopocianom wygrać w Radomiu. Trefl już w pierwszej kwarcie stracił do rywali 19 punktów, a później choć notował zdobycze seriami, tak samo je tracił. Pięć celnych "trójek" Michała Michalaka nie pomogło sopocianom wygrać w Radomiu. Trefl już w pierwszej kwarcie stracił do rywali 19 punktów, a później choć notował zdobycze seriami, tak samo je tracił.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali wyjazdowy mecz z Rosą Radom 62:73 (6:25, 23:15, 15:12, 18:21) i zakończyli passę zwycięstw w obcych halach na trzech. Żółto-czarni na zmianę zdobywali lub tracili punkty seriami i mimo ambitnej pogoni, nie zdołali odrobić wszystkich strat z fatalnej pierwszej kwarty. Zaledwie 6 punktów, które zdobyli w otwierającej spotkanie partii to dla nich najgorszy wynik w sezonie.

SPRAWDŹ GDZIE I Z KIM GRAJĄ TRÓJMIEJSKIE DRUŻYNY KOSZYKARSKIE W TEN WEEKEND

ROSA: Turek 15 (7 zb.), Gibson 15 (3x3), Sokołowski 12 (1x3, 7 zb.), Witka 5 (1x3), Jeszke 3 (1x3) oraz Mirković 11 (1x3, 6 zb., 5 as.), Łączyński 6 (5 as.), Szymkiewicz 4, Zalewski 2, Majewski 0, Adams 0.

TREFL: Michalak 15 (5x3, 7 zb.), Bendzius 15 (6 zb.), Lydeka 10 (6 zb.), Leończyk 7, Vasiliauskas 5 (1x3) oraz Kemp 7 (1x3), Dutkiewicz 3 (1x3), Kulka 0.

Sopoccy koszykarze nie przegrali wyjazdowego meczu od 2 listopada, gdy w Szczecinie ulegli King Wilkom Morskim. Później wygrywali we Włocławku, Słupsku i Kutnie. W piątek czekało ich jednak starcie z zespołem, który we własnej hali nie przegrał jeszcze żadnego z dotychczasowych sześciu spotkań w tym sezonie.

Spotkanie pomiędzy Rosą a Treflem zapowiadało się jako pojedynek czołowych drużyn Tauron Basket Ligi w rzutach 3-punktowych. I właśnie trafieniem zza łuku wynik otworzył Sarunas Vasiliauskas, chwilę później rzutami za 2, a następnie za 3 punkty odpowiedział Robert Witka.

Były gracz Asseco Gdynia zapoczątkował znakomitą serię gospodarzy. Po rzucie doskonale znanego sopockim kibicom Johna Turka Rosa prowadziła już 11:3, a trener Darius Maskoliunas poprosił o przerwę, ale chwilę później Turek przedłużył serię gospodarzy do 13 pkt zdobytych pod rząd. Przełamał ją dopiero Paweł Leończyk trafiając na 5:13.

Gospodarze w pierwszej kwarcie rzucali niemal bezbłędnie (9/11 z gry w tym 4/5 za 3 pkt), w przeciwieństwie do sopocian (2/10 z gry) i wypracowali w tym czasie aż 19 pkt przewagi! Pod względem zdobyczy punktowej dla Trefla była to najgorsza partia w tym sezonie.

Fatalnie dla żółto-czarnych rozpoczęła się także druga odsłona meczu. Rosa rzuciła 8 pkt z rzędu, a dopiero po 4 minutach gry dla sopocian trafił zza łuku Michał Michalak (33:9), co poprzedziła kolejna przerwa na żądanie Maskoliunasa.

W grze sopocian nareszcie coś drgnęło, bo chwilę później goście zanotowali serię 10:0. O czas poprosił tym razem trener Wojciech Kamiński, ale Trefl nieustannie odrabiał straty. Po rzucie Williego Kempa było już tylko 38:26 dla Rosy, ale gospodarze w ostatnich sekundach przed przerwą zdołali jeszcze zdobyć 5 pkt.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od fatalnej gry z obu stron. Przez pierwsze 4 minuty piątkowi rywale oddali po zaledwie jednym celnym rzucie. Po tym przestoju prowadzenie znów zdołali podwyższyć gospodarze (49:33 po trafieniu Urosa Mirkovicia).

Wtedy do akcji wkroczył litewski tercet Trefla. Lydeka zdobył 7 pkt z rzędu, a jego serię do 11 "oczek" przedłużyli Vasiliauskas i Bendzius, którzy zniwelowali straty do 44:49. W ostatniej sekundzie partii zza łuku trafił jednak Danny Gibson i na 10 minut przed końcem meczu Trefl miał do odrobienia 8 pkt.

W taki sam sposób jak Gibson zakończył trzecią kwartę, rozpoczął i czwartą (55:44). Po rzucie Kamila Łączyńskiego Rosa znów odskoczyła na 13 pkt, a o czas poprosił Maskoliunas. Celne "trójki" Michalaka czy Kempa nie zdołały jednak odmienić sytuacji. Gospodarze do końca gry utrzymali bezpieczne prowadzenie.

Wyniki 12 kolejki

• Rosa Radom - TREFL SOPOT 73:62 (25:6, 15:23, 12:15, 21:18)
  • PGE Turów Zgorzelec - ASSECO GDYNIA 101:85 (23:21, 28:14, 27:22, 23:28)
  • Polpharma Starogard Gdański - King Wilki Morskie Szczecin 95:86 (18:26, 26:18, 27:17, 24:25)
  • Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk 68:86 (23:15, 14:30, 14:18, 17:23)
  • Anwil Włocławek - Jezioro Tarnobrzeg 82:78 (17:17, 24:17, 17:16, 24:28)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 87:78 (16:17, 23:20, 12:20, 20:14, d. 16:7)
  • Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra 62:71 (12:24, 16:15, 21:20, 13:12)
  • Wikana Start Lublin - AZS Koszalin 70:87 (15:20, 11:19, 18:22, 26:26)

Opinie (17) 1 zablokowana

• Początek... 34:9 dla Rosy - nic dodać.
    Brawo Michał.

• 24 0

• Czadowa pierwsza kwarta i początek drugiej.

Trefle zapadły w sen zimowy.
    Ten sezon niestety stracony a i zmiana trenera chyba nieunikniona.

• 17 2

• Brak bezRadnego Stefanka zaważył na wyniku! (3)

bardzo widoczna była nieobecność najlepszego zawodnika Trefla, mistrza rzutów wolnych!!!Ale spokojnie nie płaczcie, pojutrze Asseco dostanie baty w Zgorzelcu i poziom trójmiejskiej koszykówki się wyrówna.

• 12 14

• niezaRadny niech wy... (1)

uważam że niezaRadny Stefanek - miszczuniu rzutów wolnych - moze nie wracac!

• 6 4

• kozacy zza monitora znowu aktywni...

...najlepiej w życiu nie posiadać żadnych celów i ambicji, tylko obrażać innych... typowo polskie... typowo katolickie postępowania czyli w pełni PiSowskie...

Do obrażania anonimowo z przed monitora to pierwsi, ale żeby coś dobrego zrobić dla innych to już niekoniecznie...

Polska to faktycznie dziki kraj...w końcu pełno tu dzikusów (prymitywów)!!!

Czas pokazać goły tors+kaloryfer i do boju Polsko!!! ooooooooo!!!!

• 2 7

• No i po co te komentarze o Asseco? No co Twoja napinka?

• 7 1

• (1)

Prośba do kibiców i redaktorów: nie mówcie Litwinom, że są Kobe Bryantami albo liderami. Bo oni to łykają i Trefl Sopot zmienia się w Kołchoz Lietuva.

• 25 0

• Vasilaskasowi trener przed meczem powiedział żeby odcinał od podań rzucających. Ale zapomniał dodać, że chodzi o przeciwnika.

• 12 0

• Fatalna pierwsza kwarta nie po raz pierwszy.

We wszystkich meczach coś gonimy, akurat z Toruniem się udało
    Tak trudno się skoncentrować?

• 13 0

• Wczorajszy mecz to litewski kataklizm (2)

Trener bez pomysłu, litewscy zawodnicy urządzający sobie litewski folwark i napier....jący bez sensu.

• 11 1

• No to prawda. Obaj idealnie wkomponowali by się w Jezioro Tarnobrzeg. A może by ich sprzedać do Tarnobrzega i kupić dwóch zawodników?

• 4 0

• Nie do końca. Lydeka widać, źe liznął europejskiej koszykówki i wie o co chodzi w grach zespołowych. Świetny transfer, spełnia swoją rolę.

• 9 0

• Litwo ojczyzno nie moja...

• 2 2

• Teraz widać bezsens 2 drużyn koszykarskich w Trójmieście (2)

Zamiast elity, mamy 2 przeciętne drużyny. Szczególnie mecze Trefla są męczące z drużynami, które kiedyś stary Trefl "wciągał nosem". Czyżby nadszedł "zmierzch Bogów" i zostajemy skazani na średniaków.

Czy stare dobre czasy jeszcze wrócą?

• 10 2

• apgfan

Zgadzam się w 100%, był to całkowity bezsens ze strony Ryszarda-wystarczyło poczekać jeden sezon i dograć euroligę w hali Stulecia by następny rozgrywać w pięknej Ergo.No cóż biznes ważniejszy..

• 4 1

• za późno i za bardzo kibice się nienawidzą
      pozostaje kombinować bogatych sponsorów i budować dwie mocne ekipy
      jeśli miałoby dojść do zjednoczenia odpuszczę sobie kosza (znam takich jeszcze paru którzy zrobią to samo)

• 3 0

• Krótko - porażka z Rosą była do przewidzenia. Cudu nie było. Po prostu Trefl jest przeciętny. Z Farmaceutami będzie lepiej. Dobry tekst na początku "Koszykarze Trefla Sopot przegrały..." Grali jak panienki???