stat
Impreza już się odbyła

10 minut festiwal

33 filmy przyjęte do konkursu, 4 kategorie, 3 podmioty oceniające - przed nami finał 3. edycji 10 minut festiwalu. Zapraszamy na galę finałową, która odbędzie się 29 marca 2015 r. w Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni. Wstęp wolny. Sponsorem tego pełnego pozytywnej energii pokazu jest Grupa ENERGA.

12 - 24 lipca 2020, godz. 21:30

Sopot, Polna 8/10
bilety 14 zł
Na ten dzień autorzy filmów o pasjach, przygodzie i podróżach czekali od lipca. W ostatnią niedzielę marca jury 10 minut festiwalu, internetowego konkursu krótkich filmów dokumentalnych, wyłoni zwycięzców w czterech kategoriach - film, wydarzenie, produkcja amatorska oraz profesjonalna. Poznamy także zdobywcę wyróżnienie internautów.

Uczestnicy gali kończącej tegoroczną edycję festiwalu zobaczą wszystkie filmy zgłoszone do konkursu na dużym ekranie. Będą również mieli okazję wybrać ten, który szczególnie im się spodobał. Podczas finałowego wieczoru odbędzie się głosowanie publiczności. Autor najlepszego według zebranych filmu otrzyma wyróżnienie.

W tegorocznym jury zasiadają: Jerzy Rados, wicedyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Igor Tracz, mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów, Sławomir Pultyn, operator, fotograf i reżyser oraz Małgorzata Szumska, podróżniczka i blogerka.

Finałowy pokaz filmów można będzie oglądać na żywo z dowolnego miejsca na świecie. Organizatorzy festiwalu zdobyli fundusze na internetowy streaming dzięki udanemu projektowi crowdfundingowemu na platformie WspólnyProjekt.pl.
10 minut festiwal to wydarzenie kipiące pozytywną energią. Nic dziwnego więc, że od pierwszej edycji sponsorem pokazu jest Grupa ENERGA.


10 minut festiwal odbywa się od 2011 roku. Ma on na celu promocję kultury i wszelkich aktywności związanych ze sportem, turystyką i hobby. To wydarzenie dla pasjonatów filmu oraz aktywnego trybu życia. Jego uczestnicy zgłaszają swoje 10-minutowe filmy przez stronę internetową. Użytkownicy Internetu głosują na obrazy zakwalifikowane do konkursu. Wyniki głosowania podawane są podczas finału wydarzenia. Nagrody przyznaje również profesjonalne jury. W tegorocznej edycji oddano już ponad 1300 głosów przez Internet. Jeszcze do 15 marca można głosować na festiwalowe filmy za pośrednictwem strony www.10minutfestiwal.pl.

Finał 3. edycji 10 minut festiwal
29 marca (niedziela), godz. 17:00
Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, ul. Wrocławska 93
WSTĘP WOLNY

Filmy biorące udział w 10 minut festiwalu można obejrzeć na stronie: www.10minutfestiwal.pl

Więcej o festiwalu: www.10minutfestiwal.pl

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij