AQQ Montessori

adres
81-249 Gdynia, Kapitańska 45A
telefon
791-309-712
e-mail
a...@gmail.com pokaż
www
www.zlobekaqq.pl
Godziny otwarcia
pn-pt7:30 - 17:30
W zależności od potrzeb godziny i dni pracy są do uzgodnienia

O nas

AQQ Montessori to miłość, szacunek, spokój i czas dla Dziecka.
W naszym przedszkolu wspieramy naturalny rozwój dzieci. Kierujemy się zasadami pedagogiki Marii Montessori, Komunikacji Bez Przemocy (NVC) oraz przedszkola leśnego.

AQQ Montessori jest kameralnym, bezpiecznym przedszkolem z grupą żłobkową, do którego zapraszamy dzieci od ukończenia ok. 18 miesiąca życia. W bezpiecznym, przyjaznym środowisku zapewniamy profesjonalną opiekę opartą na pedagogice Marii Montessori i Porozumieniu Bez Przemocy, tj. bez kar, nagród, w poszanowaniu woli i akceptacji potrzeb dziecka.
Nasza przestrzeń umożliwia dziecku swobodne podejmowanie wyzwań dnia codziennego. Wychowanie dziecka do 6 roku życia, to przede wszystkim wychowanie do samodzielności. Dlatego naszym zadaniem jest stworzenie optymalnych warunków do jej rozwijania i podążanie za Dzieckiem. W AQQ wprowadzamy dziecko w pierwsze formy aktywności według jego własnego tempa pracy. Umożliwiamy wykonywanie danej czynności tyle razy, ile chce. Dzięki temu osiąga ono własną doskonałość i buduje niezależne od otoczenia, wewnętrzne poczucie własnej wartości.
Opiekunowie i nauczyciele w AQQ są ogniwem, które łączy dziecko z otoczeniem. Podążają za nim,pokazują oraz inspirują do używania określonych przedmiotów. Zwracają baczną uwagę na potrzeby dziecka, jego gotowość do podjęcia określonego działania. Trwają przy nim, dając czas na wykonanie czynności, którą wybrało i którą jest pochłonięte.
W AQQ dbamy o zdrowe żywienie dlatego oferujemy posiłki z sezonowych produktów bez dodatku cukru i polepszaczy.
Bardzo ważna jest dla nas współpraca z Rodzicami, by Dziecko otoczone było spójnym modelem wychowania. Dlatego oferujemy różne formy wspierania rodziców m.in.konsultacje, warsztaty, publikacje.
"Dziecko, które nauczy się samodzielności, będzie angażować swoje siły w wykonywanie zadań, będzie się doskonalić i rozwijać swoje zdolności, pokazywać samego siebie, stanie się silne, niezależne i wolne. Ta zewnętrzna wolność i samodzielność daje mu spokój i poczucie godności." - Maria Montessori.

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Przedszkola

 • opieka:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  -
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Super

Córka przeszła całą edukację jaką proponuje AQQ Montessori i jest w szkole..okazuje się, że wie więcej niż starsze rodzeństwo, jest bardzo sprawna( codzienny las ) i potrafi byc długo skupiona na zajeciach. Dziękujemy !

 • Emka
 • Termin skorzystania z usługi: sierpień 2018
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »