AQUAINSTAL - Niezbędne Instalacje w Energooszczędnym i Przyjaznym Domu

adres
84-230 Rumia, Starowiejska
(Wykonujemy instalacje na terenie woj. pomorskiego)
telefon
503-455-565
e-mail
b...@aquainstal.pl pokaż
www
www.aquainstal.pl
Godziny otwarcia
pn-pt8:00 - 17:00
sob8:00 - 13:00
Proszę dzwonić w tych godzinach, jak tyko będę mógł odbiorę, gdybym jednak nie odebrał napisz sms-a, oddzwonię...

O nas

Zajmujemy się instalacjami niezbędnymi w energooszczędnym i przyjaznym domu takimi jak: instalacja sanitarna, gazowa, c. o. centralnego odkurzacza i rekuperacji.
Zamontujemy w Twoim domu kocioł gazowy lub na pellet albo na inne paliwo stałe...

A może interesuje Cię ogrzewanie domu pompą ciepła – możemy Ci w tym pomóc.

Instalacja sanitarna — a więc instalacja zimnej i ciepłej wody użytkowej, (ciepła woda w systemie cyrkulacji) oraz instalacja kanalizacyjna.

Instalacja centralnego ogrzewania — może być tradycyjna tz grzejniki lub płaszczyznowa, czyli ogrzewanie podłogowe, lub ścienne, komfort cieplny w obu przypadkach jest zapewniony.

Centralne odkurzanie - niedoceniony przyjaciel każdego nowego domu, centralny odkurzacz zasysając powietrze, kieruje je, do zbiornika na nieczystości filtruje i wydmuchuje na zewnątrz budynku, odkurzacze centralne filtrują powietrze w 98% i te zanieczyszczenia zostają w zbiorniku odkurzacza pozostałe 2%, a więc wszystkie mikro pyłki i roztocza wyrzucane są na zewnątrz i nie wracają do naszego domu, co do teorii, że pozostają w rurach i wracają, jest nieprawdziwa, prędkość, z jaką powietrze zassane przez ssawkę porusza się w rurze wynosi od 120-150 km/h i w ciągu godziny pracy odkurzacz wyssie z naszego domu ponad 300m3 powietrza wraz z roztoczami, które już nie wrócą.

Rekuperacja – czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, każdy nowo budowany dom powinien być w nią wyposażony, jest to instalacja, która w obecnych czasach bardzo szczelnych i docieplonych domów jest niezbędna a wręcz ratująca zdrowie, normy dotyczące wentylacji mówią, że jeden człowiek powinien otrzymać 30m3 czystego powietrza na godzinę, a więc rodzina 4-osobowa to 120m3/h powiedzmy, że przez 8 nocnych godzin od jesieni do późnej wiosny nasz dom jest szczelnie zamknięty więc wentylacja tradycyjna — grawitacyjna nie może działać, bo nie ma tak zwanego 'cugu' czyli różnicy ciśnienia między podstawą a wierzchołkiem komina, bo dom jest szczelnie zamknięty, grawitacja dopiero zacznie działać, gdy ktoś otworzy okno lub drzwi, a jak pamiętamy potrzebujemy dla naszej 4-osobowej rodziny 120m3/h dobrze natlenionego powietrza to nam daje wartość 960m3 w ciągu 8 godzin, (kubatura domu 150m2 jest mniejsza) wynika z tego, że nad ranem oddychamy tym, co wydychamy, daję to pod Twoją rozwagę.
Nie wspomniałem jeszcze o jednym ważnym aspekcie, nie tak ważnym, jak zdrowie, ale jednak, a mianowicie rekuperacja jak sama nazwa wskazuje, odzyskuje ciepło, i to w około 85%, przy wentylacji grawitacyjnej ciepło to jest bezpowrotnie tracone, w dodatku to najcieplejsze, które jest pod samym sufitem. Zdrowie i oszczędności, dlaczego z tego masz rezygnować?

Czekam na kontakt - dzwoń lub pisz śmiało;)

Zdjęcia