ASMO Solutions Sp. z o.o.

ASMO Solutions

Wybierz numer

22 123-77-20
r...@asmo-solutions.com pokaż
Dziś nieczynne więcej
  • Zdjęcie 1/13 - ASMO Solutions Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/13 - ASMO Solutions Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/13 - ASMO Solutions Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/13 - ASMO Solutions Gdynia +10 1
 

TV Filmy

4

Ile zarabia kierowca w Niemczech? Od czego zależą zarobki kierowcy ciężarówki?

O nas

Agencja pracy ASMO Solutions oferuje pracę w Niemczech dla fachowców. 

ASMO Solutions to pewna praca, gwarancja pensji na czas, bezpieczeństwo i pomoc w każdej sytuacji.

ASMO Solutions jest częścią grupy MAOBI Sp. z o.o., pozyskującej wysoko wykwalifikowanych pracowników do pracy w Niemczech. Pomagamy kandydatom poszukującym pracy w Niemczech w znalezieniu najlepszego zatrudnienia. W ramach swojej działalności ASMO Solutions poszukuje kierowców C+E, pracowników magazynu, przemysłu i budownictwa, gwarantując im stabilne zatrudnienie, bezpieczeństwo i pensję zawsze na czas. Agencja pracy oferuje dla kierowców CE pracę z zakwaterowaniem, bez języka, blisko granicy z polską. Asmo Solutions zapewnia wysokie zarobki, możliwość pracy w systemach, szkolenia, przyuczenie dla pracowników bez doświadczenia.

Tworzymy zgrany zespół specjalistów w Warszawie, Gdańsku oraz w Hamburgu, jako ASMO Solutions Deutschland GmbH.
Od 10 lat ASMO Solutions przyświeca jeden ważny cel – dbanie o interesy pracowników i budowanie wizerunku dobrego polskiego fachowca, specjalisty w swojej dziedzinie.
ASMO Solutions to ludzie, ich praca i doświadczenie! To oni są fundamentem firmy, budując jej pozycję i profesjonalizm.
Od początku istnienia firmy zaufało nam już 9,500 pracowników, współpracujemy z blisko 400 firmami na terenie całych Niemiec.
 

Najczęściej zadawane pytania

Czy warto szukać pracy przez agencję?
Niemieckie firmy już od wielu lat preferują współprace z agencją pracy. Poszukiwanie pracowników na własną rękę to proces czasochłonny i trudny w przypadku pracowników spoza Niemiec, nie posługujących się językiem niemieckim. Oprócz tego formalności związane z procesem zatrudnienia, ubezpieczeniem, składkami emerytalnymi leżą po stronie agencji. Dla niemieckich pracodawców współpraca z agencją pracy to często najlepszy wybór. Właśnie dlatego to agencje publikują najwięcej ofert pracy dla kierowców w Niemczech.
Pomijając sytuację rynkową warto wiedzieć, że praca w agencji, to także korzyści dla pracownika.
Kierowca CE Niemcy – Sprawdź aktualne oferty pracy tutaj: https://asmo-solutions.pl/praca-niemcy/transport/kierowca-ce-c/
Jaki rodzaj umowy dostają Pracownicy i na jaki czas jest podpisywana?
Pracownicy podpisują niemiecką umowę o pracę z niemiecką spółką ASMO Solutions Deutschland GmbH. Umowa o pracę jest podpisywana na czas nieokreślony, pierwsze 6 miesięcy umowy, to okres próbny.
Czy pracownikowi ASMO Solutions przysługuje możliwość wypowiedzenia umowę o pracę?
Tak, zarówno pracownik, jak i pracodawca użytkownik, mają prawo rozwiązać umowę o pracę zawartą na czas określony. Okres takiego wypowiedzenia wynosi:
• 3 dni, gdy umowa została zawarta na okres nieprzekraczający 2 tygodni,
• 2 tygodnie, gdy umowa została zawarta na okres dłuższy niż 2 tygodnie.
Jakie są zarabki kierowcy CE w Niemczech?
Wynagrodzenie kierowców zawodowych w Niemczech jest jednym z najwyższych w Europie. Średnie wynagrodzenie to około 2,500 – 3,000 euro brutto, zależnie od doświadczenia i specjalizacji.
Mediana wynagrodzenia kierowcy zawodowego w Niemczech to 2778 EUR brutto. Oznacza to, że 50 % kierowców w Niemczech uzyskuje średnią w wysokości od 2600 do 3000 EUR brutto. 25% kierowców zarabiało poniżej 2600 EUR brutto, a 25% kierowców otrzymało wynagrodzenie wyższe niż 3000 EUR brutto.
Ile zarabia kierowca zawodowy w Polsce?
Według najnowszych danych średnie wynagrodzenie kierowcy TIRa w Polsce mieści się w przedziale od około 4,150 do 7 250 PLN brutto miesięcznie dla kierowców wykonujących trasy krajowe. Dla kierowców międzynarodowych zarobki mogą być wyższe.
Mediana wynagrodzenia kierowcy zawodowego w Polsce to 4040 zł netto. W Polsce średnie rynkowe wynagrodzenie wynosiło od 3166 zł do 5272 zł netto. Należy zwrócić uwagę, że 25% kierowców zarabiało więcej niż 5272 zł netto, a 25% kierowców otrzymało wynagrodzenie niższe niż 3166 zł netto.
Jak uniknąć mandatu gdy kończy się czas pracy kierowcy?
Kierowcy mogą uniknąć kar za naruszenie przepisów, jeśli są w stanie udokumentować swoje działania. Warto prowadzić dokładne zapisy i wydruki z tachografu cyfrowego oraz dokładne opisy sytuacji. Wydłużanie czasu jazdy powinno być poprzedzone próbami znalezienia bezpiecznego miejsca na postoju. Pokazanie, że aktywnie poszukujemy odpowiedniego miejsca na przerwę, może pomóc w uniknięciu kar.

Warto zaznaczyć, że podstawowe limity czasu jazdy i pracy (9/10 godzin jazdy dziennej, 56 godzin jazdy tygodniowej) pozostają bez zmian. Jednak teraz wprowadzono ramy możliwych naruszeń tych norm w wyjątkowych sytuacjach, zwłaszcza podczas powrotu do bazy. Warto podkreślić, że wydłużenie czasu jazdy jest możliwe tylko w określonych sytuacjach, takich jak:
- wypadek,
- niespodziewane objazdy,
- zatory na granicach
- kontrole sanitarne związane z COVID-19.
Jaki jest czas oczekiwania na wyjazd do pracy Niemczech?
Czas oczekiwania zależy między innymi od posiadanych przez nas aktualnie ofert pracy, kwalifikacji kandydatów oraz ich dyspozycyjności do podjęcia zatrudnienia.
Czy wykonywanie pracy tymczasowej wlicza się do emerytury?
Tak, cały okres zatrudnienia w charakterze pracownika ASMO Solutions jest uwzględniany przy ustalaniu wysokości
Czy pracownikowi przysługuje ubezpieczenie zdrowotne?
Tak, ponieważ ASMO Solutions jako pracodawca użytkownik ma obowiązek odprowadzać składki na ubezpieczenia społeczne i dopełnić wszelkich wymaganych formalności w tym zakresie.
Czy pracownik ubezpieczony w niemieckiej kasie chorych może leczyć się w Polsce?
Tak, może korzystać z takiego samego zakresu usług, jak wszyscy ubezpieczeni w Polsce.
Komu przysługuje 1 klasa podatkowa?
Pierwsza klasa podatkowa przysługuje każdej osobie, która posiada niemiecki numer podatkowy.
1 klasa jest też najwygodniejsza dla Pracownika. Pracodawca płaci podatek w imieniu Pracownika do urzędu skarbowego. Na koniec roku pracownik nie musi nic robić, warto jednak, aby złożył zeznanie, przeważnie nasi pracownicy dostają zwroty z podatku.
Kto może ubiegać się o 3 klasę podatkową? Kto ją przyznaje? Co należy zrobić żeby ją dostać?
O 3 klasę podatkową mogą ubiegać się osoby będące w związku małżeńskim.
Chcąc otrzymać 3 klasę podatkową, Kandydat musi złożyć osobiście wniosek do urzędu skarbowego, podać czym zajmuje się jego żona i ile zarabia. Pracodawca zamiast płacić podatek, wypłaca go pracownikowi. Na koniec roku pracownik musi obowiązkowo złożyć zeznanie, które przeważnie kończy się dość wysoką dopłatą, zwłaszcza, jeśli zarobki partnerki są wysokie.
Ile wynosi różnica w wypłacie pomiędzy 1 a 3 klasą podatkową?
Jest to różnica ok. 150-200 euro miesięcznie.
Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi zatrudnionemu na pełen etat?
Po przepracowaniu pierwszych 6-ciu miesięcy, pracownikowi przysługuje 20 dni rocznie.
Kolejne przepracowane 6 miesięcy do końca pierwszego roku pracy, to 25 dni rocznie
Za 2. i 3. rok pracy – 27 dni rocznie Od 4. roku pracy – 30 dni rocznie.
Steuer ID - co to jest, gdzie można go znaleźć i jak go rozpoznać?
Steuernummer (St. -Nr.) to numer identyfikacji podatkowej (odpowiednik polskiego NIP), który nadawany jest przez niemiecki Urząd Skarbowy (niem. Finanzamt). Składa się z 11 cyfr. Z reguły – zachowuje swoją ważność przez całe życie i nie zmienia się.
Znaleźć go można na dokumentach od Niemieckiego Skarbowego lub Lohnabrechnung. Posiadają go tylko osoby, które były już zatrudnione na niemieckiej umowie o pracę.
W przypadku osób, które nie pracowały na niemieckiej umowie o pracę, informujemy, że wraz z umową prześlemy, upoważnienie, dzięki któremu w imieniu pracownika, złożymy wniosek o nadanie takiego numeru Pracownik nie będzie musiał robić tego we własnym zakresie!
Versicherungsnummer - co to jest i gdzie go można znaleźć?
Jest kombinacją liter i/lub cyfr służących do identyfikacji osób w systemie ubezpieczenia społecznego. SV-Nummer uzyskujemy, kiedy pierwszy raz zaczynamy pracę w Niemczech. Wówczas pracodawca melduje pracownika w kasie chorobowej (Krankenversicherung).
Najłatwiej rozpoznać go po tym, że składa się m.in. z daty urodzenia osoby posiadającej ten numer (podobnie jak w naszym numerze PESEL) oraz pierwszej litery nazwiska.
Pracownicy znajdą go na dokumentach z kasy chory lub Lohnabrechnung.
Po nadaniu tego numeru, koniecznie należy go pilnować, aby wszędzie podawać ten sam numer. Pod nim zapisane są też wszystkie informacje dotyczące emerytury.
Na jakie konto możemy przelać wypłatę i czy musi być to konto walutowe?
Wypłatę możemy przelać na każde konto w dowolnym państwie UE. Konto walutowe nie jest wymagane, warto jednak pamiętać, że wypłaty przelewamy w EUR, więc jeżeli dochodzą one na rachunek w złotówkach, to bank pobiera prowizję za przewalutowanie i przelicza po bardzo niekorzystnym kursie. Przeważnie pracownik traci około 1.000 PLN.
Czy jest możliwość mieszkania z partnerem/partnerką (niepodejmującym u nas pracy) w miejscu zakwaterowania pracownika?
Zakwaterowanie zapewniamy tylko naszym pracownikom. W takiej sytuacji można wynająć mieszkanie na własną rękę, a my za rezygnację z naszego mieszkania wypłacamy dodatek. Ewentualnie możemy wynająć miejsce również dla partnera/partnerki, jednak w tym przypadku dodatkowy koszt zostanie odliczony od pensji pracownika. Takie sytuacje muszą być każdorazowo omawiane z koordynatorami.
W jakim czasie i za jaki okres wypłacamy wynagrodzenie?
Przelewy zgodnie z prawem niemieckim wychodzą od ASMO Solutions do 15 dnia każdego miesiąca.

Przelewy SEPA (przelewy w Euro) najczęściej wpływają na konto w ciągu 24 godzin od ich zatwierdzenia. Jednak w zależności od tego, o której godzinie przelew zostanie zrealizowany oraz czy jest to przelew krajowy czy międzynarodowy, wpłata na polskie konto może dotrzeć w ciągu dwóch dni roboczych.

Warto pamiętać, że przelewy przez banki są realizowane tylko w dni robocze, więc w przypadku, gdy 15-ty dzień miesiąca wypada w piątek lub święto, przelew na polskie konto może dotrzeć odpowiednio później.

Wynagrodzenie jest stałe, jeżeli pracownik przepracuje cały miesiąc od poniedziałku do piątku, a w miesiącu nie będzie żadnych świąt ani dni wolnych od pracy. Jeżeli w danym miesiącu były dni świąteczne, które kierowca spędził w trasie, pensja nie ulegnie zmianie.

Pensja wypłacana jest za miesiąc poprzedni, to jest do 15 grudnia, wysyłamy przelew za listopad.
Jakie korzyści zyska kierowca CE, podpisując niemiecką umowę o pracę?
Prawo do Kindergeld (na ten moment wynosi 250€ za dziecko);
po 5 latach prawo do niemieckiej emerytury;
dostęp do niemieckiej służby zdrowia, co ma olbrzymie znaczenie zwłaszcza przy cięższych chorobach pracownika i jego domowników (żona + dzieci);
wyższe brutto niż przy większości polskich umów o pracę;
dostęp do tańszych kredytów w Niemczech;
niemiecka pensja, na bezpiecznym niemieckim koncie.
Co zyskują kierowcy C+E zatrudnieni w Asmo Solutions?
Korzyści z pracy w agencji ASMO Solutions:

Wsparcie polskojęzycznego koordynatora w 24/7;
jeśli firma okaże się niezadowalająca możemy przenieść kierowcę do innej firmy bez przestoju w zatrudnieniu;
mamy większe możliwości ochrony pracownika przed nadużyciami ze strony niemieckich firm;
bezwzględnie przestrzegamy zachowania czasu pracy kierowcy;
dzięki corocznym kontrolom z niemieckiego urzędu pracy, pracownik ma pewność, że są opłacane za niego wszystkie świadczenia zdrowotno-emerytalne.