Agencja Artystyczna Syrinx -Kotliński Koncert - Opera - Balet - Jazz

Agencja Artystyczna Syrinx -Kotliński Koncert - Opera - Balet - Jazz

Wybierz numer

58 763-12-24
 

O nas

Agencja Artystyczna Syrinx-Kotliński zajmuje się przede wszystkim organizacją i produkcją niekomercyjnych przedsięwzięć artystycznych. Celem tych działań jest przedstawianie najwybitniejszych obecnie postaci świata muzyki klasycznej.
Agencja Artystyczna Syrinx-Kotliński zajmuje się przede wszystkim organizacją i produkcją niekomercyjnych przedsięwzięć artystycznych. Celem tych działań jest przedstawianie najwybitniejszych obecnie postaci świata muzyki klasycznej, prezentowanych często po raz pierwszy w naszym kraju. Nazwiska wielu z tych artystów nie są jeszcze znane w Polsce. Jednym z celów naszych działań jest także pogłębianie współpracy kulturalnej między Polską a Włochami. W ramach swoich działań Agencja stara się również promować młodych polskich artystów za granicą, np. tenora Tomasza Krzysicę.

Agencja jest pomysłodawcą i organizatorem corocznego cyklu (od 1998) międzynarodowych mistrzowskich kursów wokalnych w gdańskiej Akademii Muzycznej, prowadzonych przez największych artystów bel canta XX stulecia. Ze względu na regularność i rangę zapraszanych pedagogów, są to przedsięwziecia wyjątkowe w skali naszego kraju. Do tej pory gościliśmy w Gdańsku: Fedorę Barbieri, Rolando Paneraia, Renatę Scotto, Katę Ricciarelli.
W kursach biorą udział młodzi adepci sztuki wokalnej z polskich uczelni, oraz z krajów nadbałtyckich i zza wschodniej granicy.
V Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Wokalistów - Gdańsk 2002 - poprowadzi włoski tenor Salvatore Fisichella, uznawany w świecie za jednego z największych specjalistów w zakresie muzyki bel canta.

Obecny sezon artystyczny obchodzony jest na świecie pod hasłem bel canta w związku z dwusetleciem urodzin Vincenza Belliniego - jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku muzyki. V Kurs odbędzie się od 6 do 12 maja 2002 w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wszelkich informacji udziela Agencja Artystyczna Syrinx-Kotliński.

Agencja, w miarę możliwości, stara się także pomagać innym. Dochód z trzech koncertów przekazano na remont Oddziału Ginekologii i Położnictwa Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. We współpracy z Rotarianami zakupiono akordeon koncertowy najwyższej klasy włoskiej firmy Pigini młodemu wirtuozowi tego instrumentu z gdańskiej Akademii Muzycznej. Dochód z koncertu Mischy Maisky'ego w Gdańsku przekazany zostanie na remont MDK w Gdańsku-Oruni. Dochód z koncertu Panów Ashkenazych w Gdańsku zasili powstający z inicjatywy Agencji Fundusz Pomocy Studentom Akademii Muzycznej w Gdańsku. Fundusz ma pomagać studentom wyjeżdżającym za granicę na koncerty, kursy, konkursy, konferencje, etc. Często studentowi brakuje środków na podróż, czy na pokrycie kosztów związanych z pobytem za granicą. Choć nie są to wielkie sumy, czasem brak tych środków uniemożliwia wyjazd w ogóle. Fundusz miałby wspierać studentów właśnie w takich sytuacjach.

Agencja na zlecenie wielkich firm działających w Polsce przygotowuje galowe koncerty jubileuszowe z udziałem największych gwiazd muzyki klasycznej i jazzu.