Animus Saltandi - zespół tańca celtyckiego Uniwersytetu Gdańskiego

Animus Saltandi

Wybierz numer

502-280-575
k...@animussaltandi.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/4 - Animus Saltandi Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/4 - Animus Saltandi Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/4 - Animus Saltandi Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/4 - Animus Saltandi Gdańsk 1
 

TV Filmy

Animus Saltandi 2019
82

Animus Saltandi 2019

O nas

Jesteśmy grupą zrzeszająca pasjonatów tańca w rytm irlandzkich i szkockich melodii. Tańczymy tradycyjne i współczesne układy irlandzkie. W swoim repertuarze posiadamy także szkockie tańce setowe oraz solowe typu highland.
Animus Saltandi powstał w 2000 roku. W zespole są zarówno osoby, które pamiętają nasze zamierzchłe początki, jak i ci, którzy dopiero co rozpoczynają swoją taneczną przygodę. Prowadzimy zajęcia na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz tego ciągle doszkalamy się na warsztatach w kraju oraz za granicą. Bierzemy udział w różnego rodzaju projektach, pokazach i festiwalach. Możemy pochwalić się uczestnictwem w takich imprezach jak Internationale Taptoe Belgie, Musikparade w Niemczech czy Stage Fire w Krakowie. Nasi podopieczni, jak i prowadzący, zdobywają medale na międzynarodowych zawodach.
Oczywiście pamiętamy, że naczelną wartością wspólnego tańca jest zawsze radość i dobra zabawa, które z czasem przeradzają się w pasję!
Zachęcamy do kontaktu i wynajmowania nas na wszelkiego rodzaju imprezy, eventy i pokazy. Jesteśmy w stanie przygotować program zarówno na małą, jak i dużą scenę. Organizujemy pokazy tańca irlandzkiego, szkockiego, tańców bretońskich oraz dawnych. Na zamówienie możemy przygotować pełen program imprezy wraz z konferansjerką, występami, konkursami i zabawami z publicznością. Prowadzimy również ceilidh, czyli popularne w Irlandii i Szkocji potańcówki z prostymi tańcami grupowymi, których uczymy od podstaw i nadają się dla każdego, bez względu na wiek. To niepowtarzalna okazja, żeby urozmaicić organizowane wydarzenie oraz zachęcić gości do wspólnej integracji i nietuzinkowej zabawy.