stat
PATRONAT

Baltic Sail Gdańsk 2020

 • piątek - poniedziałek, 4 - 7 września,
  godz. 10:00
 • Gdańsk

Międzynarodowy zlot żaglowców Baltic Sail Gdańsk z nową datą i ze zmienioną formułą - organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników żeglarstwa od 4 do 7 września do Gdańska. Zakończmy wspólnie sezon wodny.

Obecny sezon, nie tylko żeglarski, różni się od innych. Wiele imprez, które już na stałe wpisały się w kalendarz zostało odwołanych, przełożonych, albo zmieniły swoją formułę. Baltic Sail, największa międzynarodowa żeglarska impreza Gdańska dotychczas utożsamiana z początkiem lata, w tym roku wyjątkowo zamknie sezon żeglarski oraz pozwoli poczuć ostatni powiew wakacji. Już dziś warto zaplanować 4-7 września na Baltic Sail Gdańsk.

ŻAGLOWCE NA BALTIC SAIL
"Tegoroczny sezon żeglarski jest trudny, właściciele i armatorzy żaglowców z krajów Morza Bałtyckiego stoją przed wieloma dylematami. Jednak pomimo obecnej skomplikowanej sytuacji spotykamy się z pozytywnymi reakcjami na nasze zaproszenie i deklaracjami udziału w zlocie. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań by Motława była wypełniona pięknymi żaglowcami. Mamy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje naszych planów. Na ten moment swój udział potwierdziły żaglowce m.in. Generał Zaruski, Libava, Joanna Saturna, Baltic Beauty, Brabander, Ark, Antica, Bonawentura i inne. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w rejsach po wodach Zatoki Gdańskiej" - mówi Agata Biały, koordynatorka Baltic Sail Gdańsk.

Największą atrakcją corocznych zlotów są oczywiście rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej. Każdy rejs trwa około 3 godziny i rozpoczyna się przy Rybackim Pobrzeżu. W trakcie pierwszej części rejsu obserwować można niezwykle ciekawe życie portowe wraz z jego historycznymi elementami. Po opuszczeniu główek żaglowce wypłyną na Zatokę Gdańską. Ceny biletów za rejs rozpoczynają się od 45,5 zł, do nabycia na stronie wydarzenia - www.balticsail.pl w zakładce Bilety.

Tradycyjnie wszystkie żaglowce oraz mniejsze jednostki będziemy mogli zobaczyć podczas Parady po Motławie, która odbędzie się w niedzielę, 6 września.

ZOSTAŃ CZĘŚCIĄ BALTIC SAIL GDAŃSK
Baltic Sail otwarty jest również dla wszystkich jednostek pływających, a więc także dla jachtów turystycznych, kutrów i motorówek. Zlot jest dla żeglarzy okazją do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, zdobycia kolejnych doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów i spotkania dawno niewidzianych przyjaciół. Specjalnie dla żeglarzy organizatorzy przygotują: koncerty szantowe, pakiety powitalne oraz udział w paradzie żaglowców po Motławie. Każdego, kto chce stać się częścią Baltic Sail Gdańsk zachęcamy do uzupełniania formularza na stronie balticsail.pl, w zakładce zgłoś jacht.

INNE ATRAKCJE
Baltic Sail to także atrakcje lądowe - strefa edukacyjna oraz muzyczna, których również w tym roku nie zabraknie. Organizatorzy pracują obecnie nad zmianą formuły i przystosowaniem jej do panującej sytuacji. "Dostosowując się do wymogów musimy zrezygnować z imprezy masowej i dużych koncertów szantowych, ale na pewno zaproponujemy coś, co pozwoli mieszkankom i mieszkańcom Gdańska oraz turystom poczuć klimat żeglarskiego święta w te dni. Planujemy bardziej kameralne formy muzyczne, szczegóły zdradzimy niebawem. Zachęcam jednak by w dniach 4-7 września dać się porwać żeglarskiej przygodzie w Gdańsku" - mówi Agata Biały.

sie 20-22

czwartek - sobota, godz. 21:00

Gdynia,
bilety 589 zł
Bilety wyprzedane

2 - 13 sierpnia 2021, godz. 09:00

Wyspa Sobieszewska
bilety 700 zł

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
 • wykład / prezentacja , zlot , zajęcia rekreacyjne
  sie 8-9
  sobota - niedziela, g. 14:00
  Gdynia, tuBAZA
  SakFa
 • zlot
  sie'21 2-13
  g. 09:00
  Wyspa Sobieszewska
  European Jamboree