Broadway - filia Biblioteki Sopockiej

Broadway - filia Biblioteki Sopockiej

Wybierz numer

519-720-786
b...@mbp.sopot.pl pokaż
Otwarte do 19:00 więcej
 

O nas

Broadway to filia, która znajduje się w dzielnicy Brodwino.
Proponujemy książki papierowe i audiobooki, które uzupełniamy na bieżąco atrakcyjnymi nowościami wydawniczymi. W kąciku czytelniczym znajdują się czasopisma kolorowe i gazety codzienne, w komputerowym natomiast udostępniamy użytkownikom 3 laptopy. Ponadto najmłodsi mogą korzystać z gier planszowych, puzzli, klocków, kolorowanek oraz „czarodziejskiego namiotu”. Dodatkową atrakcją adresowaną do użytkowników biblioteki są czytniki ebooków i filmy wypożyczane do domu oraz możliwość gry w tenisa stołowego i w szachy. 
Mieszkańcy Sopotu mogą korzystać również z usługi: ksero, drukowania i skanowania dokumentów.

Dzieciom polecamy zajęcia w „Akademii Małego Czytelnika”, lekcje biblioteczne organizowane dla grup przedszkolnych i szkół, wakacyjne kino i wiele innych imprez tematycznych. Na Broadwayu odbywają się także wydarzenia dla osób niepolskojęzycznych w ramach cyklu „Otwarta przestrzeń”. 
Czytelnikom dorosłym proponujemy: wernisaże, wystawy malarstwa i fotografii, koncerty, spotkania autorskie, prelekcje, wykłady, warsztaty „Twórczy Broadway”. 
W 2014 roku przy bibliotece powstał Sopocki Dom Sąsiedzki „Broadway” w ramach, którego odbywają się cykliczne zajęcia dla Seniorów takie jak: „Treningi pamięci i koncentracji” z psychologiem Agnieszką Małecką- Jagła, „Lady latino i country” - zajęcia taneczne z instruktorem Tomaszem Bieniem, „Radość tworzenia” – warsztaty plastyczne z plastykiem Krystyną Skowron,  „Zdrowy kręgosłupa” - gimnastyka z instruktorem Katarzyną Syp, spotkania z dietetykiem Aleksandrą Spychalską.