Imprezy i wydarzenia

Ćma. Marilyn Monroe jakiej nie znacie w wykonaniu Magdaleny Płanety

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
14 października 2017 (sobota)
godzina:
19.00
miejsce:

Oliwski Ratusz Kultury  mapa

adres:
Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego 25 (Oliwa)
bilety:
30 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Fundacja Pomysłodalnia oraz Oliwski Ratusz Kultury zapraszają na monodram "Ćma. Marilyn Monroe jakiej nie znacie" w wykonaniu Magdaleny Płanety.Monodram autorski Magdaleny Płanety ukazuje zaciemnioną stronę życia legendy Hollywood - Marilyn Monroe. Obala świetlisty mit odzierając nas w ten sposób ze złudzeń na temat życia
w świetle jupiterów. Monodram w pełni autorski: scenariusz, reżyseria oraz wykonanie Magda Płaneta.

"Wiem, że nigdy nie będę szczęśliwa, ale mogę być przynajmniej wesoła<<>Publiczność zobaczyła w Marilyn kobietę po przejściach, upokorzoną, pełną kompleksów, ofiarę przemocy, człowieka. Osobę niezwykle wrażliwą, a przede wszystkim pragnącą miłości i zrozumienia. Bo taka była prawdziwa Marilyn, gdy zgasły jupitery, gdy nie widział jej świat (...).

Ćma
Daniel Klusek, Głos Pomorza.

Magdalena Płaneta - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej
i Teatralnej w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2004 roku. Od tegoż samego roku aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Twórczyni Teatru Planeta M. Reżyserka, aktorka, dramatopisarka, pedagog.

Jej aktywność artystyczna sięga korzeniami przedsięwzięć z ducha teatrów offowych. Od 1997 roku nieprzerwanie współpracuje, jako aktorka, reżyser i instruktor teatralny, z Ośrodkiem i Teatrem "Stacja Szamocin" mieszczącym się na opuszczonym dworcu kolejowym w Szamocinie. Gra tam nie tylko wspólnie tworzone spektakle, ale przede wszystkim od 1997 roku prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych. W 2007 roku założyła grupę teatralną Teatr Na Fundamentach, dla której, niecały rok później, znalazła siedzibę na nieczynnej stacji PKP Kórnik w Szczodrzykowie (zaledwie 19 km od Poznania). 23 października 2011 roku Teatr Na Fundamentach zmienił nazwę na Teatr Planeta M. Nieprzerwanie rozszerzając swe umiejętności, w latach 2006-2009 pracowała na rzecz osób niepełnosprawnych metodą teatroterapii w projekcie "Teatracje", szukając dróg komunikacji z aktorem niepełnosprawnym intelektualnie. Prace tę wykonywała z ogromnym powodzeniem.

W styczniu 2010 roku "za piękne sceniczne dojrzewanie" otrzymała Medal Młodej Sztuki
w dziedzinie teatru przyznawany przez "Głos Wielkopolski". Od marca 2013 roku współpracuje z O.T. Rondo w Słupsku.

Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony przez Fundację Wspólnota Gdańska.
Informacja o biletach:
Bilety do nabycia na stronie KupBilecik
25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu wydarzenia, a także od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem w tymczasowym biurze Fundacji Wspólnota Gdańska, ul. Opata J. Rybińskiego 24
Świat Mało Znany

27 - 29 października 2017

Gdańsk
spektakle
Wstęp wolny
spektakle
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Aktualne konkursy

  • Przejdź

    2 podwójne zaproszenia

    kategoria: kino i film

    zakończenie: 23.10 (poniedziałek)