Imprezy i wydarzenia

Ćma. Marilyn Monroe jakiej nie znacie w wykonaniu Magdaleny Płanety

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
14 października 2017 (sobota)
godzina:
19.00
miejsce:

Oliwski Ratusz Kultury  mapa

adres:
Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego 25 (Oliwa)
bilety:
30 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Fundacja Pomysłodalnia oraz Oliwski Ratusz Kultury zapraszają na monodram "Ćma. Marilyn Monroe jakiej nie znacie" w wykonaniu Magdaleny Płanety.Monodram autorski Magdaleny Płanety ukazuje zaciemnioną stronę życia legendy Hollywood - Marilyn Monroe. Obala świetlisty mit odzierając nas w ten sposób ze złudzeń na temat życia
w świetle jupiterów. Monodram w pełni autorski: scenariusz, reżyseria oraz wykonanie Magda Płaneta.

"Wiem, że nigdy nie będę szczęśliwa, ale mogę być przynajmniej wesoła<<>Publiczność zobaczyła w Marilyn kobietę po przejściach, upokorzoną, pełną kompleksów, ofiarę przemocy, człowieka. Osobę niezwykle wrażliwą, a przede wszystkim pragnącą miłości i zrozumienia. Bo taka była prawdziwa Marilyn, gdy zgasły jupitery, gdy nie widział jej świat (...).

Ćma
Daniel Klusek, Głos Pomorza.

Magdalena Płaneta - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej
i Teatralnej w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2004 roku. Od tegoż samego roku aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Twórczyni Teatru Planeta M. Reżyserka, aktorka, dramatopisarka, pedagog.

Jej aktywność artystyczna sięga korzeniami przedsięwzięć z ducha teatrów offowych. Od 1997 roku nieprzerwanie współpracuje, jako aktorka, reżyser i instruktor teatralny, z Ośrodkiem i Teatrem "Stacja Szamocin" mieszczącym się na opuszczonym dworcu kolejowym w Szamocinie. Gra tam nie tylko wspólnie tworzone spektakle, ale przede wszystkim od 1997 roku prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych. W 2007 roku założyła grupę teatralną Teatr Na Fundamentach, dla której, niecały rok później, znalazła siedzibę na nieczynnej stacji PKP Kórnik w Szczodrzykowie (zaledwie 19 km od Poznania). 23 października 2011 roku Teatr Na Fundamentach zmienił nazwę na Teatr Planeta M. Nieprzerwanie rozszerzając swe umiejętności, w latach 2006-2009 pracowała na rzecz osób niepełnosprawnych metodą teatroterapii w projekcie "Teatracje", szukając dróg komunikacji z aktorem niepełnosprawnym intelektualnie. Prace tę wykonywała z ogromnym powodzeniem.

W styczniu 2010 roku "za piękne sceniczne dojrzewanie" otrzymała Medal Młodej Sztuki
w dziedzinie teatru przyznawany przez "Głos Wielkopolski". Od marca 2013 roku współpracuje z O.T. Rondo w Słupsku.

Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony przez Fundację Wspólnota Gdańska.
Informacja o biletach:
Bilety do nabycia na stronie KupBilecik
25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu wydarzenia, a także od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem w tymczasowym biurze Fundacji Wspólnota Gdańska, ul. Opata J. Rybińskiego 24
Koncert Buczer x Zelo
sie 16

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
bilety 55 - 90  zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Pod patronatem

Aktualne konkursy

  • Przejdź

    10 płyt

    kategoria: news

    zakończenie: 17.07 (wtorek)