Imprezy i wydarzenia

Color Day PG

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
30 maja 2015 (sobota)
miejsce:

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG  mapa

adres:
Gdańsk, Gabriela Narutowicza 11/12
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Color Day PG jest akcją charytatywną organizowaną przez trzy Wydziałowe Rady Studentów Politechniki Gdańskiej, mianowicie WRS Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, WRS Architektury oraz WRS Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Jest to druga edycja tego wydarzenia i po raz kolejny odbędzie się ono na terenie Kampusu Politechniki Gdańskiej. Impreza składa się z dwóch części - Color Run, czyli kolorowy bieg studentów politechniki i mieszkańców Trójmiasta oraz Color Fest - barwny festyn, na którym odbędą się licytacje gadżetów i pamiątek przekazanych przez sławne osobistości, koncerty oraz sypanie kolorowych proszków przez zgromadzoną publiczność.Tegoroczny Color Day PG odbędzie się 30 maja na Politechnice Gdańskiej pod Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa.
http://colordaypg.pl/
https://www.facebook.com/colordaypg

"Studenci Politechniki Gdańskiej wzięli sprawy w swoje ręce organizując dzień pełen koloru, sportu i dobrej zabawy."
Trójmiasto.pl

"Było naprawdę kolorowo - bo jakie inne słowo by tu pasowało? Żeby jednak oddać całościowy opis imprezy, trzeba byłoby tam być."

Dariusz Lulewicz - pamiętnik maratończyka (maratonypolskie.pl)

Inspiracja:
Inspiracją dla naszego wydarzenia jest hinduskie święto Holi. W Indiach jest to święto radości, przebaczenia i nowego porządku, przypadające na przełomie lutego i marca. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik polskiego Pierwszego Dnia Wiosny. W zależności od regionu Indii, święto to ma różny przebieg, jednak rzeczą wspólną jest przede wszystkim szczęście i radość malowane na ubrudzonych kolorowymi proszkami twarzach ludzi.

"Dzień pełen koloru, sportu i dobrej zabawy, a to wszytko w szczytnym celu. Taki pomysł realizują studenci Politechniki Gdańskiej, postanowili ubarwić atmosferę w mieście inspirując się Hinduskim świętem radości. Motywem przewodnim są kolorowe proszki, na których brak nie będziecie narzekać podczas festynu."
Radio ESKA

Komu pomagamy:
Dla ekipy Color Day PG jednak nie posypywanie się proszkami ma największe znaczenie. Chcemy jak najbardziej zachęcić studentów oraz mieszkańców Trójmiasta do pomocy małym podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. To z myślą o tych maluchach przygotowujemy całą imprezę.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci to Fundacja, która swoją opieką obejmuje dzieci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi. Zapewniana jest pomoc lekarska oraz pielęgniarska. Hospicjum oferuje także wsparcie psychologiczne dla rodzin swoich podopiecznych.

Funkcjonowanie Hospicjum jest możliwe jedynie dzięki hojności ludzi dobrego serca - zarówno osób prywatnych jak i firm. Każda pomoc finansowa jest na wagę złota, dlatego właśnie powstał Color Day PG.

Podczas rejestracji do Color Run, każdy zawodnik wpłaca symboliczną cegiełkę w wysokości 10zł. Następnie podczas Color Fest przeprowadzane są licytacje przedmiotów ofiarowanych przez Gwiazdy wspierające naszą akcję. Cały dochód - zarówno z rejestracji uczestników biegu, jak i z licytacji - przekazywany jest Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci.

"Dzień Dziecka to dobra data na imprezę charytatywną?
najlepsza, w takich dniach myślimy o innych"

Trójmiasto.pl

"(...)dlatego ucieszyłem się, że w końcu taka impreza - bo do tej pory odbyło się ich na świecie ponad 50 - dotarła też do Gdańska, a cała akcja została wymyślona przede wszystkim po to, aby pomóc dzieciom z Pomorskiego Hospicjum, gdyż wpisowe przekazane zostało właśnie tam."
Dariusz Lulewicz - pamiętnik maratończyka (maratonypolskie.pl)

Color Run:

Głównym elementem Color Day PG jest Color Run, czyli charytatywny bieg na terenie Politechniki Gdańskiej i terenach z nią sąsiadujących. Warunkiem uczestniczenia w biegu jest wpłata tzw. cegiełki, której koszt wynosi symboliczne 10 zł. Całkowity dochód z zakupionych "cegiełek" zostaje przekazany Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci. Na całej trasie biegu uczestnicy posypywani są kolorowymi proszkami, zgodnie z tradycją indyjskiego święta Holi, do którego cała akcja nawiązuje. W tym biegu nie ma wygranych i przegranych, a sam udział w nim to przede wszystkim świetna zabawa i radość z niesienia pomocy.

Zapraszamy do rejestracji na tegoroczny bieg: http://colordaypg.pl/rejestracja/

"Color Run to bieg inspirujący się hinduskim świętem radości i wiosny Holi, podczas którego setki ludzi na ulicach wspólnie obsypują się specjalnym, całkowicie nieszkodliwym dla zdrowia, kolorowym proszkiem. Czyli my sobie wesoło hasamy, a wszyscy wokół obsypują nas takimi wielobarwnymi proszkami ;)."
Dariusz Lulewicz - pamiętnik maratończyka (maratonypolskie.pl)

"Gdy dobiegałem - a raczej frunąłem radośnie - do mety, żałowałem, że to już koniec. To był prawdziwy kolorowy zawrót głowy!"
Dariusz Lulewicz - pamiętnik maratończyka (maratonypolskie.pl)

Color Fest
Color Fest to impreza, w ramach której organizowane są koncerty oraz występy artystyczne, które na pewno będą nie lada atrakcją. To właśnie podczas Color Fest wraz z przyjaciółmi będziemy posypywać się różnobarwnym pyłem. W przerwach między występami, podczas licytacji, można kupić liczne wartościowe przedmioty przekazane przez znamienite Osobistości z Trójmiasta i nie tylko. W zeszłym roku pod młotek poszły m.in. rękawice bokserskie mistrza Polski i świata Dariusza Michalczewskiego czy płyta zespołu Golden Life z ich podpisami. Dochód z licytacji również wspomoże Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Podczas imprezy będzie można wziąć udział również w wielu interesujących konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

"Drugim etapem będzie Color Fest, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, planowane są między innymi konkursy, licytacje, występy artystyczne oraz koncerty."
Festiwal Kawy - Czas na Kawę i nie tylko...

11 - 19 listopada 2017

Gdańsk Sopot Gdynia
festyny, pokazy
Wstęp wolny
Doki 2017

9 grudnia 2017 (sobota) godz. 20:00

Gdańsk,
koncerty
Dodaj zdjęcie

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Pod patronatem

Aktualne konkursy

 • Przejdź

  1 podwójne zaproszenie

  kategoria: koncerty

  zakończenie: 18.10 (środa)

 • Przejdź

  4 podwójne zaproszenia na koncert Leszka...

  kategoria: news

  zakończenie: 18.10 (środa)

 • Przejdź

  3 podwójne zaproszenia

  kategoria: kino i film

  zakończenie: 18.10 (środa)