Cosinus - Szkoły Przyjazne Uczniom

adres
80-244 Gdańsk, al. Grunwaldzka 102, I piętro, pokój 35
(okolice CH Manhattan)
telefon
58 301-01-99  fax:  58 305-43-08
e-mail
g...@cosinus.pl pokaż
www
www.cosinus.pl
Godziny otwarcia
pn-wt9:00 - 17:00
śr11:00 - 19:00
czw9:00 - 17:00
pt8:00 - 16:00

O nas

W szkołach Cosinus możesz uzupełnić wykształcenie średnie, zdać maturę, zdobyć zawód i tytuł technika. Wszystkie nasze szkoły posiadają uprawnienia szkół publicznych. Celem naszej Uczelni jest kształcenie na najwyższym, europejskim poziomie.

Oferta Zaocznej Szkoły Policealnej w Gdańsku skierowana jest do osób pełnoletnich, które posiadają wykształcenie średnie. Od kandydatów na słuchaczy, nie jest wymagana matura.

Prowadzimy nabory na dziewięciu bardzo atrakcyjnych kierunkach, które mają za zadanie przygotować słuchaczy do zdobycia zawodu i znalezienia pracy. W tym celu współpracujemy z pracodawcami i Urzędem Pracy.

Kierunki o dwuletnim cyklu kształcenia to: Technik Rachunkowości, Technik Administracji, Technik Informatyki, Technik Eksploatacji Portów i Terminali, Technik Ochrony Fizycznej Osób i Mienia, Technik Usług Kosmetycznych, Opiekun w domu pomocy społecznej. Na kierunku Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy nauka trwa półtora roku, a na Florystyce rok.

W trakcie nauki odbywają się egzaminy zawodowe z kwalifikacji, a po ukończeniu szkoły absolwent zdobywa tytuł technika i dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Dla słuchaczy policealnych szkół Cosinus przygotowaliśmy dodatkowo ofertę bezpłatnych zajęć fakultatywnych przygotowujących do egzaminu zawodowego.

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (w tym również egzaminatorów). Przestronne sale wykładowe i pracownie są dobrze wyposażone w środki dydaktyczne dla każdego kierunku kształcenia. Umiejętności praktyczne zdobywa słuchacz w trakcie zajęć i praktyk zawodowych. Ścisła współpraca z instytucjami, w których odbywają się praktyki, pozwala na podejmowanie rozmów w sprawie pracy dla naszych absolwentów.

W swojej ofercie mamy również Liceum ogólnokształcące dla dorosłych o trzyletnim cyklu kształcenia, w którym zajęcia edukacyjne stanowią realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły ponadgimnazjalnej kończącej się egzaminem maturalnym.

Wszystkie Szkoły Cosinus posiadają uprawnienia szkół publicznych. Wydajemy legitymację szkolne oraz zaświadczenia do ZUS, MOPS czy WKU. Szkoły są całkowicie bezpłatne, nie ma u nas żadnych ukrytych kosztów

Zdjęcia