Endorfia Floating - Kabina izolacji sensorycznej

80-415 Gdańsk, Wincentego Pstrowskiego 26 Mapka
601-632-704, 601-631-672
k...@endorfiafloating.pl pokaż
endorfiafloating.pl
Godziny otwarcia
codziennie8:00 - 20:00
ZAPISY telefoniczne

Napisali o nas

O nas

Floating - terapia unoszenia się na wodzie!
Twój umysł potrzebuje chwili wytchnienia, a ciało głębokiego odprężenia.
Podczas sesji wyciszysz się, pozbędziesz napięć w ciele, oczyścisz organizm,
zwiększysz witalność i poziom energii.

CO TO JEST floating (kabina izolacji sensorycznej), czyli terapia unoszenia się na wodzie?

Floating polega na unoszeniu się na powierzchni roztworu wody i soli w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. Kabina izolacji sensorycznej (bo o niej tu mowa), to dźwiękoszczelne, przestronne pomieszczenie o wymiarach 2,4 m na 1,4 m i wysokości 2 m. Dzięki takim gabarytom możesz poczuć się bezpiecznie i bardzo komfortowo.

Badania naukowe udowadniają, że godzinna sesja jest równoważna czterem godzinom głębokiego regeneracyjnego snu. Efekty są odczuwalne już po jednej sesji floatingu. W większości przypadków tak właśnie jest i po "pierwszym razie" w kabinie ludzie czują się szczęśliwsi, zdrowsi, pozytywniej nastawieni do życia, bardziej pewni siebie. Regularność i systematyczność kolejnych sesji intensyfikuje i przedłuża korzystne rezultaty i może stać się trwałym czynnikiem wspierającym w trudnych, wymagających sytuacjach życiowych, przy długotrwałym stresie, czy nawet stanach około depresyjnych. To wszystko jest wynikiem specyficznych warunków stworzonych w kabinie, czyli izolacji od czynników zewnętrznych: minimalna grawitacja, stała temperatura 35,2 stopnia, izolacja od dźwięków i wyciemnienie.

Korzyści płynące z floatingu:
- redukcja stresu i relaks
- przyspieszona regeneracja po intensywnym wysiłku
- łagodzenie bólu
- wyciszenie chaosu myślowego
- wspomaganie rehabilitacji
- wzrost kreatywności i intuicji
- lepszy sen
- oraz szerokie spektrum korzyści zdrowotnych:
Sesje floatingu regulują pracę całego organizmu, prowadzą do homeostazy. Obniżają m.in. ciśnienie krwi, poprawiają funkcjonowanie serca i układu krążenia. Regulują biochemię organizmu np. układu gruczołów dokrewnych. Wzmacniają układ odpornościowy i oddechowy, usprawniają krążenie chłonki, zmniejszają zastoje, obrzęki tkankowe i stany zapalne. Dzięki wysokiemu zasoleniu solą EPSOM uzupełniany jest poziom magnezu. Następuje oczyszczanie organizmu z toksyn, szybciej goją się rany. Roztwór wody z solą oddziałuje również korzystnie na stawy. Ma działanie antyzapalne, antybakteryjne i antyłojotokowe. Sesje unoszenia się na wodzie pomagają organizmowi wchłaniać insulinę, poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego i gospodarkę elektrolitami. Poprawiają przepływ tlenu przyczyniając się do lepszego wchłaniania substancji odżywczych, poprawiają tworzenie tkanki mózgowej, a nawet zapobiegają nawrotom migrenowych bólów
głowy.
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »