Erka Joanna Sitarz - wczesna interwencja terapeutyczna

Erka Joanna Sitarz

Wybierz numer

502-059-034
g...@wp.pl pokaż
Dziś nieczynne więcej
 

O nas

Diagnoza, terapia i konsultacje logopedyczne i neurologopedyczne. Terapia integracji sensorycznej. Grupowe zajęcia logorytmiczne. Zajęcia dla dzieci od pierwszego dnia życia.

Konsultacje logopedyczne, diagnoza i terapia w zakresie: zaburzeń jedzenia, nadmiernego ślinienia się, obniżonego napięcia mięśniowego w okolicy ustno-twarzowej, zaburzeń komunikacji, opóźnionego rozwoju mowy, wad wymowy.

Specjalizacja w pracy z wcześniakami, dziećmi z opóźnionym i zaburzonym rozwojem, trudnościami w komunikacji, dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej, zespołami genetycznymi, MPDz, zaburzeniami neurologicznymi, spektrum autyzmu, z dziećmi z trudnościami w uczeniu się.

Najczęściej zadawane pytania

Czy prowadzą Państwo konsultacje w czasie pandemii?
Oczywiście.
Prowadzimy konsultacje zarówno stacjonarnie - w gabinecie przy ul. Aldony, jak i w formie on-line.
Czy mogę zapisać dziecko do logopedy jeśli jest poniżej 3 roku życia?
Oczywiście! Przyjmujemy dzieci od pierwszych dni życia. Pomagamy w trudnościach z przyjmowaniem pokarmów, rozwoju mowy, wygórowaną wrażliwością sensoryczną. Dostosowujemy swoje działania do potrzeb dzieci i niemowląt.
Czy przyjmuje u Państwa neurologopeda?
Oczywiście,
posiadamy terapeutki ze specjalizacją z neurologopedii, wczesnej interwencji logopedycznej,
terapeutki integracji sensorycznej, terapeutki ręki oraz specjalistkę od terapii trudności w przyjmowaniu pokarmów.

Opinie (2)

Stasiu
Opinia wyróżniona  |  Termin skorzystania z usługi: październik 2022 

Stasiu uczęszczał na zajęcia z integracji sensorycznej do Pani Ani przez ponad pół roku. Dzięki zajęciom z pełnego obaw chłopca o dosyć małych predyspozycjach do różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych zmienił się w chłopca, który z chęcią wejdzie na sam szczyt każdej wieży. Pani Ania pełna, spokoju, empatii, zawsze uśmiechnięta profesjonalistka. Sama organizacja zajęć oraz wyposażenie gabinetu na najwyższym poziomie. Serdecznie polecamy :)

w kategorii

Rehabilitacja dziecięca

5.8
 • obsługa:
  6
 • jakość usług:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • czas oczekiwania:
  6
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
A
Termin skorzystania z usługi: marzec 2022

Na podstawie naszych doświadczeń, uważam, że jeśli dziecko ma poważne problemy lepiej jest poszukać innego ośrodka. Przez rok uczęszczania na terapię w tym ośrodku moje dziecko zrobiło minimalne postępy, po zmianie terapeuty w ciągu pół roku wykonały ogromną pracę. Na to składało się skrócenie czasu terapii, nie ok 60 min a 2x30min, intensywna terapia w domu. Dodatkowo trudności w utrzymaniu skupienia dziecka na wysokim poziomie- niestety to się wiąże z tym, że efektywnej pracy było może 15min. Poza tym korzystałam z SI tu niestety też nie mam dobrej opinii, nie przeprowadzono rzetelnej diagnozy deficytów i w związku z tym terapia polegała tylko na wykonywaniu przyjemnych dla dziecka aktywności, gdzie mając porównanie z placówką z którą współpracujemy obecnie wiem jak te zajęcia powinny przebiegać, aby nie były ekwiwalentem placu zabaw a rzeczywistą pomocą dla dzieci. Na koniec nadmienię natarczywą agitację p. Sitarz do przeprowadzenia testu na alergie pokarmowe IgG co jest całkowitą bzdurą i nie ma podstaw naukowych. Po tym wszystkim mam poważne wątpliwości co do jej kompetencji.

Odpowiedź obiektu:

Faktycznie zależy mi na tym, by podążać za Dzieckiem i by Dziecko było zadowolone podczas zajęć, ale muszę przyznać, że daleka jestem od tego, by podczas zajęć imitować plac zabaw. Zabawy podczas zajęć terapeutycznych są w zdecydowanej większości kierowane i nawet zabawy, które wydają się pozornie proste - mają swój cel terapeutyczny.
Staram się pilnować tego, by nie rozmawiać o trudnościach Dziecka przy Dziecku, a w zamian zachęcam do kontaktu telefonicznego, mailowego czy osobistego i być może zabrakło w czasie terapii rozmowy - by na bieżąco ustalać potrzeby, omówić wątpliwości i modyfikować plan działania?
Do gabinetu uczęszczają zarówno Dzieci, które mają 3 godziny zajęć pod rząd, jak i Dzieci, które mają zajęcia 25 minutowe. W ustaleniu tego, co najlepsze dla danego Dziecka szanuję zarówno spostrzeżenia Rodziców, pory snu Dziecka jak i możliwości przyjazdu do gabinetu danej Rodziny.

Jeśli chodzi o nietolerancje pokarmowe i badania naukowe, to odsyłam chociażby do tekstu na stronie:
https://gastroenterologia-praktyczna.pl/a1760/Alergia-czy-nietolerancja-pokarmowa-----roznice-i-podobienstwa.html/
Czy https://wumed.edu.pl/pl/o-uczelni/aktualnosci-wydarzenia/testy-na-nietolerancje-pokarmowe-a-stanowisko-europejskiej-akademii-alergologii-i-immunologii-klinicznej.html

Cieszę się, że znaleźli Państwo Terapeutę, który poprowadził Państwa i Dziecko ku poprawie funkcjonowania i będę trzymać kciuki za kolejne sukcesy. Z najlepszymi życzeniami,

w kategorii

Logopedzi

5.0
 • obsługa:
  6
 • jakość usług:
  3
 • wyposażenie:
  6
 • czas oczekiwania:
  6
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  4