ExpertMobil - haki holownicze

ExpertMobil

Wybierz numer

500-662-777 511-490-444
i...@holowniczy.pl pokaż
Dziś nieczynne więcej
 

O nas

Sprzedaż i montaż haków holowniczych. W ofercie jest pełny asortyment dostępny na rynku. Specjalizujemy się w montażu haków holowniczych w nowoczesnych samochodach z wykorzystaniem wiązek dedykowanych, wypinanych haków oraz kodowania systemu pojazdu.
Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w sprzedaży i montażu haków holowniczych i wiązek elektrycznych zapewniających oświetlenie w przyczepie. Zaopatrujemy warsztaty samochodowe, sprzedawców samochodów, sklepy motoryzacyjne i klientów indywidualnych. Dzięki naszemu wieloletniemu, bogatemu doświadczeniu oraz specjalizacji produktowej doradzamy w wyborze odpowiedniego asortymentu. Nasza wiedza pozwala klientowi zaoszczędzić na wydatkach związanych z zakupem części zamiennych i dzięki temu zoptymalizować koszty wg. zasady JAKOŚĆ/CENA.
W naszej bogatej ofercie znajdują się asortyment producentów: Auto-Hak Słupsk, STEINHOF, WESTFALIA, WITTER, BRINK, Quasar Electronics, Erich Jaeger, Conwys AG.

Nasz punkt montażu haków holowniczych znajduje się:
Expertmobil, ul. Plutona 4, 80-299 Gdańsk
 
Cały czas można się z nami kontaktować przez e-mail: info@holowniczy.pl
oraz telefonicznie: 500 662 777  i  511 490 444
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.
Zapraszamy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę używać haka holowniczego zaraz po montażu w samochodzie?
Po montażu należy udać się do Stacji Kontroli Pojazdów, aby wykonać badanie techniczne poprawności montażu haka holowniczego. Od tego momentu można jego używać. Następnie aby dopełnić formalności, w ciągu 30 dni od dokonanego badania technicznego należy uzyskać w Wydziale Komunikacji stosowny wpis (w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu jeżeli pojazd ją posiada).
Czy każdy samochód może holować przyczepę?
To czy dany pojazd może holować przyczepę określone jest w homologacji pojazdu. Potwierdza to zapis w polu O.1 lub O2 dowodu rejestracyjnego. Wpisane w nim liczby oznaczają, że pojazd posiada homologację do ciągnięcia przyczepy i jaką dopuszczalną masę całkowitą może ona posiadać. W przypadku gdy samochód nie posiada możliwości holowania przyczep nie oznacza zawsze, iż nie może on posiadać haka. Niektóre wersje samochodów mogą posiadać hak jedynie w celu montażu na nim na przykład bagażnika rowerowego
Czy montaż wiązki elektrycznej haka holowniczego jest konieczny?
Tak. Wiązka elektryczna w zestawie z hakiem holowniczym ma za zadanie zapewnić oświetlenie w przyczepie lub bagażniku rowerowym. Jej prawidłowe działanie jest badane na Stacji Kontroli Pojazdów. Występują wiązki z modułem elektronicznym lub tzw. proste wiązki, bez modułu, które są wystarczające w niektórych modelach samochodów. W naszych ofertach zestawy zawierają właściwą wiązkę dla prawidłowego działania oświetlenia.
Wiązka 7 czy 13 PIN. Jaką wybrać?
W naszych ofertach, zestawy haka holowniczego zawierają wiązkę 7 lub 13 PIN. Wiązka 7 PIN zapewnia podstawowe oświetlenie przyczepy tj.: pozycyjne, stop, przeciwmgłowe, kierunkowskazy. Wiązka 13 PIN dodatkowo zapewnia działanie światła cofania w przyczepie. Rekomendujemy wybór wiązki 13 PIN, jeżeli samochód będzie holował przyczepę o ładowności powyżej 750 kg (z hamulcem najazdowym) lub do przewozu bagażnika rowerowego. W takim wypadku Prawo o Ruchu Drogowym wymaga działanie światła cofania w przyczepie zarejestrowanej po raz pierwszy od dnia 1 sierpnia 2016 roku. Za pomocą gniazda przejściowego można dokonać zmiany gniazda pojazdu z 7 PIN na 13 PIN i odwrotnie, jednak jeżeli pojazd jest wyposażony w gniazdo 7 PIN, zastosowanie gniazda przejściowego 13 PIN nie spowoduje możliwości działania światła cofania przyczepy.
Wiązka uniwersalna czy dedykowana. Jaką wybrać?
Wiązkę uniwersalną firmy Quasar Electronics lub TESAT możemy bez obaw zamontować w nowoczesnym samochodzie. Przy montażu wymagana jest niewielka ingerencja w układ elektryczny – wlutowujemy się w odpowiednie przewody (zalecane) lub korzystamy z szybkozłączek z zestawu. Zaletą zestawu uniwersalnego jest to, że możemy go zamontować w różnych modelach samochodów oraz niska cena zakupu.

Wiązki dedykowane wyposażone są w konektory połączeniowe z gniazdami instalacji elektrycznej pojazdu, dopasowane przewody oparte na wzorze technologicznym oryginalnej części. Minusem tego rozwiązania jest wysoka cena zakupu oraz często konieczność kodowania systemu pojazdu ze względu na obecność wiązki dedykowanej (dodatkowy koszt).
Jaki wpływ ma na działanie czujników cofania ma montaż haka holowniczego w samochodzie?
Wiązka elektryczna w zestawie z hakiem holowniczym ma zadanie zapewnić oświetlenie w przyczepie lub bagażniku i nie ingeruje w pracę czujników cofania samochodu. W takich przypadkach czujniki cofania informują o przeszkodzie w momencie włączenia biegu wstecznego gdy pojazd holuje przyczepę. Sygnalizację można wyłączyć przyciskiem, wyłączającym działanie czujników lub po prostu przy zachowaniu ostrożności zignorować sygnał w czasie cofania pojazdu. Niektóre wiązki uniwersalne z modułem posiadają funkcję wyłączania czujników cofania. Jednak ze względu na stopień skomplikowania takiego rozwiązania odradzamy ich montaż. W wielu nowocześniejszych samochodach nie ma możliwości poprawnego odłączenia czujników cofania przez uniwersalny moduł. System kontroli pojazdu zgłasza błędy po ingerencji w układ wspomagający parkowanie.
Czy hak holowniczy posiada homologację ?
Wszystkie haki holownicze z naszej oferty posiadają homologację unijną, która jest niezbędna w celu uzyskania badania technicznego na Stacji Kontroli Pojazdów. O posiadaniu przez hak homologacji świadczy tabliczka (naklejka) homologacyjna umieszczona na podstawie gniazda elektrycznego lub belce haka. Do badania technicznego nie jest potrzebny dokument homologacji, a wystarczy jej potwierdzenie na tabliczce znamionowej.
Czy trzeba demontować kulę haka gdy nie jest on używany?
Kulę haka trzeba demontować, kiedy zasłania tablicę rejestracyjną lub oświetlenie samochodu. W pozostałych przypadkach nie jest wymagany demontaż kuli haka.
Jaki hak wybrać do przewozu bagażnika rowerowego?
Każdy hak holowniczy który posiada homologację doskonale się nadaje do tego zadania. Nie ma znaczenia czy hak jest odkręcany czy wypinany.
Czy trzeba podcinać zderzak, aby zamontować hak holowniczy?
Informacja o konieczności podcięcia zderzaka znajduje się w sekcji dane techniczne oferty. W zestawie z hakiem holowniczym dołączana jest instrukcja montażowa z szablonem lub dokładnymi wymiarami podcięcia zderzaka. W większości przypadków podcięcie jeżeli jest konieczne to znajduje się ono w dolnej, niewidocznej części zderzaka, w miejscu fabrycznie do tego przygotowanym.

Oceny (1)

Paweł
Termin usługi: lipiec 2024

Dzień dobry Wszystkim, Obsługa na niespotykanie wysokim poziomie. Jestem pod wrażeniem. Dokładnie, profesjonalnie i szybko wykonano usługę.

Akcesoria i wyposażenie

6.0