Fundacja Inter Art - Artystyczna Grupa Wsparcia

Fundacja Inter Art

Wybierz numer

692-483-462
b...@fundacjainterart.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/12 - Fundacja Inter Art Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/12 - Fundacja Inter Art Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/12 - Fundacja Inter Art Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/12 - Fundacja Inter Art Gdynia +9 1

O nas

Pomagamy osobom wychodzącym z uzależnień i kryzysów emocjonalnych. Zachęcamy do aktywnego poszukiwania siebie i równowagi w tworzeniu. Sądzisz, że czas wyjść ze swojego więzienia uzależnień i autodestrukcji? Wejdź na pokład pozytywnych doświadczeń!
Fundacja powstała w 2020 roku na fundamentach Grupy Inter – Art z Malborka założonej w 2006 r., zrzeszającej wychodzących z uzależnień artystów.

Celem Fundacji jest kontynuowanie misji Grupy Inter – Art.
Wspieramy osoby uzależnione i zmagające się z wykluczeniem w powrocie do społeczeństwa. Umożliwiamy im to poprzez organizowanie różnych działań artystycznych, dzięki którym mogą być aktywni twórczo, odkrywać siebie, a jednocześnie pomagać innym i pokazywać, że każdy ma szasnę, żeby na nowo zacząć żyć.
Pomimo różnych uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard itp.) i stanów emocjonalnych (depresja, lęki, zaburzenia odżywania itp.), można działać dla innych, a sobie po prostu dać szansę.

Dlaczego akurat sztuka? 
Ponieważ pozwala wyrazić to co naprawdę jest w nas, pokazuje to, jak widzimy świat, ludzi, życie. Pokazuje emocje, uczy wrażliwości, czasami porusza trudne tematy. Sztuka jest częścią nas, jedną z form terapii, wsparciem w wychodzeniu z uzależnienia.
 
„Sztuka przynosi nam dowód, że istnieje coś innego niż nicość”
Marcel Proust

Poprzez sztukę wyrażamy siebie, swoje emocje. Dopuszczamy do głosu nasze demony, a czasami stawiamy im czoła. Próbujemy uchwycić coś ulotnego. Zatrzymać wspomnienie. Oddajemy realny świat lub przed nim uciekamy. Wybieramy swoje drogi.