Fundacja Nowa Strefa Kultury

Fundacja Nowa Strefa Kultury

Wybierz numer

58 000-00-00
i...@fnsk.pl pokaż
 

O nas

Misją Fundacji Nowa Strefa Kultury oraz stworzonego przez nią Teatru Nowa Strefa jest organizacja wydarzeń teatralnych, festiwali, wydarzeń specjalnych oraz interdyscyplinarnych w przestrzeniach, w których na co dzień teatr nie funkcjonuje.
Interesują nas stare hale stoczniowe i portowe, tereny postindustrialne, sceny w głębi lasu czy na dzikiej plaży, dachy i poddasza kamienic… ciekawe, oryginalne przestrzenie, w których zorganizujemy ambitne wydarzenia kulturalne.

Dyrektorem i założycielem Teatru Nowa Strefa jest Michał Grubman, który przez 8 lat kierował sopockim Teatrem na Plaży, gdzie powstały przy jego udziale m.in. spektakle „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” w reż. Anny Gryszkówny (koprodukcja z Teatrem Łaźnia Nowa), „Pora umarłych poetów, reż. Joanna Satanowska, „Gołoledź” reż. Piotr Kosewski oraz „Chimery Afanasjewa” reż. Tomasz Kaczorowski (koprodukcja z Teatrem Miniatura). Był również współtwórcą trzech edycji teatralno-radiowego Festiwalu Kryminałów „Zielone Oko” (we współpracy z Teatrem Polskiego Radia). Michał Grubman jest również dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival, który odbywa się od 20 lat a także Dyrektorem Programowym nowego festiwalu muzyki filmowej w Gdańsku „Cinematika” – stanowisko to współdzieli z Anną Kądzielą-Grubman, która została Dyrektorem Kreatywnym naszej nowej Fundacji.

Teatr Nowa Strefa tak jak Fundacja ma cel tworzyć własne produkcje teatralne, dedykowane do oryginalnych przestrzeni. Teatr nie posiada własnej sceny i zespołu artystycznego ale współpracuje z twórcami, którzy współpracują lub współpracowali m.in. z Teatrem Łaźnia Nowa, Teatrem Narodowym, Teatrem im. J. Słowackiego oraz Teatrem na Plaży. 
Pierwsza własna produkcja teatru „ANNA” w reżyserii Anny Gryszkówny zaplanowana została na sierpień 2022 roku.