Fundacja OmeaLife. Centrum Wiedzy o Raku Piersi - rak piersi nie ogranicza

80-241 Gdańsk, al. Grunwaldzka 53 Mapka
575-752-763
b...@omealife.pl pokaż
 
zgłoś do aktualizacji

Napisali o nas

O nas

Fundacja OmeaLife została założona przez cztery młode kobiety, które stanęły "oko w oko" z chorobą nowotworową piersi. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem chcą się teraz podzielić. Zachorowałaś?...Popraw koronę ;) Rak piersi nie ogranicza!

Jesteśmy czterema kobietami, które połączyło III piętro Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku, nowotwór piersi oraz bunt przeciwko stereotypowym postrzeganiu osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Kiedy spotykałyśmy się na szpitalnych korytarzach słychać było nasz głośny śmiech. Inni pacjenci mówili o nas „to te dziewczyny od onkologii na wesoło”. Naszym znakiem rozpoznawczym były wygodne, ale kobiece buty na obcasie, pomalowane paznokcie, make up oraz kolorowa biżuteria. Nowa sytuacja była trudna, ale korona na głowie u każdej z nas przecież do czegoś zobowiązuje ;)

Przyjaźń pomogła nam przetrwać nieprzyjemne momenty, które niewątpliwie się pojawiały. Nie tylko te związane z samą chorobą, bo przecież reszta świata nie zatrzymuje się ani na moment. Nie czeka aż wyzdrowiejesz.

Wiedziałyśmy, że mimo wspólnego mianownika łączącego nas z innymi chorymi ludźmi na nowotwór przeżyłyśmy ten czas nieco inaczej. Pewnie dlatego, że zachorowałyśmy w tak młodym wieku i nie było w nas zgody na mentalne ograniczenia.

Dziś mamy wspólny, nowy cel. Założyłyśmy fundację. Chcemy pomóc kobietom, które walkę z nowotworem piersi mają dopiero przed sobą. Chcemy pokazać im, że rak piersi nie ogranicza.

Zachorowałaś?

Nadal możesz czuć się kobieco dzięki rozwiązaniom jakie daje nam nowoczesna chirurgia piersi lub po prostu zaakceptować siebie w nowej wersji. Podczas chemioterapii możesz pracować, wyjechać do spa, uprawiać sex, pójść na koncert, uczyć się, poznawać nowych ludzi, zmienić pracę. Nie wierzysz? Zapytaj, a podpowiemy Ci jak zrealizować w tym czasie różne szaleństwa :)

Żyj niestandardowo, wbrew oczekiwaniom innych. Zobacz, że emocje jakie teraz przeżywasz czasem Cię przerastają, a czasem podpowiadają kim jesteś i co możesz osiągnąć w przyszłości.

Fundacja OmeaLife to Olga, Magda, Ewelina, Agnieszka - 4 silne kobiety z różnym bagażem życiowych doświadczeń.

Jesteśmy gotowe udowodnić Ci, że choroba nowotworowa nie jest wyrokiem, a jedynie chwilą w życiu, przez którą można przejść z uśmiechem na twarzy i podniesioną głową.
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »