Fundacja Pies Szuka Domu

83-331 Przyjaźń, Sulmin 73
606-635-019, 608-048-040
i...@piesszukadomu.pl pokaż
www.PiesSzukaDomu.pl
 
zgłoś do aktualizacji

Napisali o nas

  • Psie alter ego Marka Piekarczyka i LiPaLi
    Psie alter ego Marka Piekarczyka i LiPaLi wideo 4 listopada 2013 (19 opinii) - Nie chcemy narzekać, że jest trudno. Chcemy dać pozytywny przekaz i zainspirować ludzi do działania - mówi Artur Lewandowski, prezes Fundacji Pies Szuka Domu, który namówił do...

O nas

Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu powstała z inicjatywy ludzi, którym nieobojętny jest los zwierząt. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym i porzuconym zwierzętom których w naszym życiu było i jest zawsze bardzo dużo.

O fundacji
 
Fundacja Pies Szuka Domu powstała z inicjatywy ludzi, którym nieobojętny jest los zwierząt. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym i porzuconym zwierzętom których w naszym życiu było i jest zawsze bardzo dużo. 
 
Z dniem 08.11.2011 zarejestrowaliśmy Pomorską Fundację Pies Szuka Domu. Nasze działania miały przyczynić do zmniejszenia bezdomności psów i kotów oraz poprawienia warunków bytowych potrzebujących czworonogów. Celem nadrzędnym była działalność adopcyjna. Ponadto chcieliśmy m.in. propagować humanitarne i zgodne z prawem traktowanie zwierząt, poszanowanie ich, objęcie ochroną i otoczenie opieką. Dnia 19.02.2014 zmieniliśmy nazwę na Fundacja Pies Szuka Domu. Nasze działania wybiegły już dawno poza województwo Pomorskie, dlatego zdecydowaliśmy się na małe zmiany :)
Jakiś czas temu powiedzieliśmy, że "Całe życie dostosowaliśmy do zwierząt..." i była to prawda, ale tworząc Fundację i działając w niej chcemy powiedzieć "Całe życie dostosowaliśmy do zwierząt, całe życie poświęcamy zwierzętom". Od najmłodszych lat zwierzęta były nam bardzo bliskie, u każdego z nas tworzyły one jakąś część życia, z biegiem lat zainteresowanie nimi zamieniło się w pasję... a ta zrodziła fantastyczny pomysł który miał rozwijać ją na szerszą skalę. Patrząc na siebie nawzajem, poczuliśmy więź dzięki której moglibyśmy zrobić coś magicznego łącząc nasze zainteresowanie i życiowe marzenia. Po pewnym czasie wspólnej pomocy, pracy i poszukiwania domów bezdomnym zwierzętom ukazała się myśl utworzenia Fundacji. Nie musieliśmy się długo zastanawiać i bez zbędnych słów, dzięki nakładowi ciężkiej pracy i dużej dawce determinacji dotarliśmy zarówno do celu, jak i początku naszych marzeń.