• Zdjęcie 1/1 - Galeria Mariacka Gdańsk 4
 

O nas

Galeria Mariacka to miejsce, gdzie organizowane są wystawy, spotkania z artystami i inne wydarzenia kulturalne. Można tu podziwiać stałą ekspozycję grafika Wojciecha Góreckiego.
Ta wystawiennicza galeria sztuki znajduje się w kamienicy przy ulicy Mariackiej 48 w Gdańsku. Powstała w 1995 roku z inicjatywy Oddziału Pomorskiego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

W Galerii Mariackiej oprócz wystaw są organizowane debaty, spotkania z artystami i inne wydarzenia kulturalno-artystyczne.
Zadaniem Galerii jest promocja gdańskiego środowiska plastycznego oraz popularyzacja gdańskiej sztuki, a także walorów artystycznych samego miasta. Realizuje się je w kilku cyklach. Najważniejszy z nich poświęcony jest debiutom młodych twórców. Nie mniej istotny element działalności Galerii stanowią wystawy artystów niepełnosprawnych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem i prezentują wysoki poziom artystyczny. Kilka razy w roku pojawiają się wystawy o tematyce chrześcijańskiej, a także wystawy tematycznie związane z miastem Gdańsk.

Co roku w Galerii Mariackiej odbywa się kilkanaście wystaw i wernisaży. Galeria także, na miarę możliwości, spełnia funkcje edukacyjne. Dzięki wsparciu Miasta i sponsorów, każdej wystawie towarzyszy piękny katalog. Swoistym logo galerii jest stała wystawa grafiki Wojciecha Góreckiego, gdańskiego plastyka, autora prac przedstawiających piękne widoki Starego Miasta.